Schwerin, Warnemünde, Rostock Gezi Rehberi

1 – SCHWERIN 

Kuzey Almanya’da yer alan ve Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin başkenti olan Schwerin yedi göller şehri olarak da anılıyor. Schwerin, Warnemünde, Rostock blog yazımın ilki olan ve Doğu Almanya’nın tipik özelliklerini de sergileyen şehir Almanya’nın en küçük başkenti. Görkemli kalesi ve gölleri ile ön plana çıkan Schwerin Almanya ziyaretinde bir gününüzü ayırmayı hak ediyor. Schwerin Kalesi dünyanın en güzel kalelerinden biri olarak gösteriliyor.

2 – WARNEMÜNDE

Schwerin, Warnemünde, Rostock gezi rehberimizin ikinci sırasında Warnemünde var. Yaz aylarında Avrupa şehirlerinden birini keşfetmek ancak bina bina şehir gezmek istemiyorsanız Rostock yakınlarındaki Warnemünde ile ciddi düşünebilirsiniz. Warnemünde Hollanda’nın Volendam’ı tadında, hem plajında, hem de Alter Strom isimli kanalının kıyısında, sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz, çok hareketli ve keyifli bir balıkçı kasabası. Baltıklardaki cruise turlarının pek çoğu da Warnemünde’ye uğruyor. Şehirde yaz aylarında pek çok şenlik ve festival de düzenleniyor.

3 – ROSTOCK

Schwerin, Warnemünde, Rostock gezi yazımın üçüncü sırasında Rostock bulunuyor. Warnemünde’nin de bağlı olduğu Rostock, şehrin ortasından geçen Warnow Nehri’nin her iki yakasında konumlandırılmış, Baltık denizi sahiline kadar uzanıyor. Tarihte Baltık Denizi kıyısındaki en önemli ticari merkezlerden birisi olan ve Kuzey Avrupa’nın en eski üniversitesini de barındıran şehir merkezindeki binaların sahip olduğu gotik mimari oldukça etkileyici. Eski şehir merkezindeki çeşme(Brunnen der Lebensfreude)
ve şenlikli pazarı Neuer Markt mutlaka ziyaret edilmeli.

 

Rostock’taki otel tavsiyem Penta Hotels Rostock hakkındaki yorumların için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir