Kidzmondo Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Bileti Ücreti Nedir?

Kidzmondo kalıcı olarak kapatılmıştır.  Alternatif olarak aynı konseptte hizmet veren KidZania yazımı inceleyebilirsiniz. Ayıca İstanbul yer alan diğer lunapark, tema park ve eğlence merkezleri için İstanbul’daki Çocuk Eğlence Merkezleri ve Tema Parklar yazıma tıklayın.

Mecidiyeköy’de, Trump Alışveriş Merkezi içerisinde konumlandırılmış KidzMondo çocukların tüm gün kaliteli vakit geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenecekleri, sokakları ve binaları olan, kendine has bir anayasa ile çocuklar tarafından yönetilem bir çocuk şehri. Gerçek bir şehrin çocuk boyutlarındaki hali. Çocuklar bu şehre gerçek bir uçağın kokpitinin monte edildiği havaalanından giriş yapıyor. Check-in kontuarlarında biniş kartları ile birlikte şehir haritalarını ve çeklerini alıyor, parkın her noktasında takip edilmelerini sağlayan güvenlik bantları kidz bantlarını bileklerine takıyor, böylece bir Kidzmondo vatandaşı oluyorlar.

KIDZMONDO’DA NELER VAR?

Çocuklar Kidzmondo’da çalışıyor, para (kidlar) kazanıyor, ister harcıyor ister biriktiriyorlar. 40’tan fazla meslek ünitesinden istediklerini seçiyor, üniformasını giyiyor, işinin başına geçiyor. Astronot olup uzay mekiğine biniyor, polis olup suçluları yakalıyor, doktor olup hasta tedavi ediyor, itfaiyeci olup yangın söndürüyor, pilot olup uçak kullanıyor, otel görevlisi olup  otelde müşterileri karşılıyor, televizyonda yarışmaya katılıyor, dondurma atölyesine dondurma yapımını inceleyip, ürettikleri dondurmaları yiyorlar. Yaptığı tüm işlerin karşılığında da maaşını kazanıyor. Kısacası çocuklar bu şehirde büyüklerin dünyasını deneyimliyor, yaşamın ekonomik dengesini kavrıyor. Küçük meslektaşlarıyla birlikte çalışırken eğleniyor, eğlenirken tüm hayatı öğreniyorlar.

KİDZMONDO NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Kidzmondo, İstanbul, Mecidiyeköy’deki Trump Towers Alışveriş Merkezi’nin içerisinde yer alıyor. Kidzmondo’ya ulaşım için Mecidiyeköy merkeze gelmek gerekiyor.

Mecidiköy’e toplu taşımayla gelmenin en hızlı ve pratik yöntemi metro veya metrobüs kullanmak.

Metrobüs ile Kidzmondo’ya gitmek için Mecidiyeköy Durağı’nda inip, alt geçitten direk Trump Towers’a geçmek gerekiyor.

Metro ile Kidzmondo’ya gitmek için Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nı kullanarak Şişli-Mecidiyeköy Durağı’nda inip yine alt geçitten Trump Towers’a geçmek gerekiyor.

KİDZMONDO GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Kidzmondo’ya girişte 3 yaşındaki çocuklar için 60 TL, 4-14 yaş arası çocuklar için 85 TL, 15 üstü ve yetişkinler için 35 TL ödemeniz gerekiyor. 0-2 yaş için ücret alınmıyor. Biletler internet üzerinden alındığında bu fiyatlar üzerinden %10 indirim uygulanıyor.

7 yaşını doldurmamış çocuklar Kidzmondo’ya yanlarında en az bir yetişkin ile girebiliyor ve yetişkinin, çocuğa parkta bulunduğu süre boyunca eşlik etmesi gerekiyor. Bu nedenle yetişkin bileti ücreti ödemek şart.7-12 yaş arasındaki çocuklar ise yalnız giriş yapabiliyor.

KİDZMONDO AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİ

Kidzmondo’ya salı, çarşamba ve perşembe günleri 10:00 ile 16:00 arasında, cuma günleri 10:00 ile 19:00 arasında, cumartesi ve pazar günleri 10:00 ile 20:00 arasında giriş yapılabiliyor. Kidzmondo pazartesi günleri kapalı.

KİDZMONDO FOTOĞRAFLAR

4 – 14 yaş grubundaki çocuklara hitap eden KidzMondo, çocukların özgüven sahibi olmalarına, sosyalleşmelerine, meslekleri tanımalarına, yaratıcı düşünmelerine katkı sağlıyor. Ayrıca fiziksel ve zihinsel gelişimlerine destek oluyor, gerçek dünya ile onları tanıştırıyor. Ebeveynler çocuklarının yaratıcı yönlerini keşfederek bu doğrultuda onları yönlendirebiliyor.

Kidzmondo’da, geleceğin iş dünyası dâhileri için bir Banka, gizli yetenekler için Oyunculuk Akademisi, alışveriş canavarları için bir Süpermarket, sağlık konularına ilgi duyanlar için bir hastane, geleceğin ressamları için Yaratıcılık Atölyesi, cesur yürekler için bir İtfaiye İstasyonu, süslü minik bayanlar için bir Güzellik Salonu, sır perdesini aralamak isteyenler dedektifler için Olay Yeri İnceleme, medya fareleri için Radyo İstasyonu gibi pek çok farklı meslek icra alanı bulunuyor.

KİDZMONDO İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Kuştepe Mahallesi, Mecidiyeköy Yolu Cd. No:12, 34381 Şişli/İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 212 348 10 00

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek 40 Yer ve 2024 Giriş Ücretleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir