İstanbul İllüzyonlar Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Şimdiye dek yaşadıklarınızdan çok daha büyük, çok daha iyi ve çok daha büyüleyici bir serüvene hazır mısınız? Bir dizi yeni ve keşfedilmemiş illüzyon sayesinde son derece büyüleyici görsel, duyusal ve eğitsel bir deneyim yaşatmak için İstanbul İllüzyonlar Müzesi sizleri ve çocuklarınızı bekliyor.

İstanbul’da çocuklarla gidilecek eğlenceli 40 mekandan biri olan İstanbul İllüzyon Müzesi illüzyonlarla sizlere ve çocuklarınıza interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı sunuyor. Duyularınıza olan sarsılmaz inancınızı sorgulamanıza yol açacak muhteşem illüzyonlar dünyasına çocuklarınızla gelin ve sizi tam anlamıyla şaşkına çevirecek bir dünyanın kapılarını aralayın. İstanbul İllüzyonlar Müzesi’ni ziyaret etmekten heyecan duyacağınıza emin olabilirsiniz, çünkü hiçbir şey göründüğü gibi değil, özellikle de burada!

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

İstanbul İllüzyonlar Müzesi’nin iki şubesi bulunuyor. Avrupa yakasındaki şubesi Taksim’de, İstiklal Caddesi üzerinde, Asmalımescit’te, Narmanlı Han’ın içerisinde yer alıyor. Metro’dan Şişhane durağında indiğinizde 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

İstanbul’un çeşitli bölgelerinden Taksim’e Nasıl Gidilir? için tıklayın.

İstanbul İllüzyonlar Müzesi’nin Anadolu yakasındaki şubesi ise Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş merkezlerinden Emaar Square Mall’ın içerisinde yer alıyor. 

Emaar Square Mall’a ister toplu taşıma araçlarıyla, isterseniz özel aracınızla ile ulaşabilir aracınızı Emaar Square Mall’un 4500 araçlık ücretsiz otoparkına bırakabilirsiniz.

EMAAR Square Mall’a Anadolu yakasından toplu taşıma ile gitmek için Kadıköy – Kartal Metro Hattı’nı kullanıp Göztepe İstasyonu’nda inmeniz gerekiyor. Avrupa yakasından toplu taşıma ile gitmek için ise Metrobüs ile geliyorsanız Uzunçayır istasyonunda inip ya da Marmaray ile geliyorsanız Ayrılık Çeşmesi durağında inip yine Kadıköy – Kartal Metro Hattı’na geçerek Göztepe İstasyonu’nda inmeniz gerekiyor. Bu noktadan 10 dakika yürüyerek EMAAR Square Mall’a ulaşılıyor. “Ben yürümek istemiyorum.” derseniz Kadıköy Sahil’den 15 SK ve 15 ÇK no’lu İETT otobüslerine binip tam önünde de inebilirsiniz.

EMAAR SQUARE MALL’a kadar gelmişken yine burada bulunan Emaar Akvaryum’u ya da Gökyüzünde yürüyüş deneyimi SKYWALK’ı ziyaret edebilirsiniz.

Emaar Akvaryum Güncel Giriş Ücreti için tıklayın.

SKYWALK Güncel Giriş Ücreti için tıklayın.

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ’NDE NELER VAR?

Tepetaklak Oda

İstanbul İllüzyonlar Müzesi’nin en sevilen yerindesiniz. Dünyayı görüş biçiminizde radikal bir değişikliğe hazır mısınız? 90 dereceye ne dersiniz? İnanılmaz pozlarda fotoğraflarınız olacak! Tek sınır, hayal gücünüz. Hayal dünyanızda gezinerek Instagram’ın yıldızı olacak bir illüzyon yaratın!

 

Vortex Tüneli

En son ne zaman birini gördüğünüzde ayağınızın altında yerin kaydığını hissettiniz? Üstelik hiçbir şey hareket etmezken başınızın yüzde yüz döndüğü bir andan bahsediyoruz. Vücudunuzun tepkilerini kontrol edemediğiniz bir durum. Vortex Tüneli  sizi adeta çılgına çevirecek ve döner silindirde vücudunuzu dengede tutmanın imkansız olduğunu düşündürecek. Halbuki tüm bu süreçte dümdüz ve sabit bir yüzeyde duruyor olacaksınız. Çığlık ve kahkaha atmak serbest!

 

Sonsuzluk Odası

Birçoğumuz, sihir ve eğlencenin hiç bitmediği, sonsuza kadar devam ettiği bir yer hayal ederiz. Sonsuzluk Odasında yarattığımız Harikalar Diyarı, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye hazır! Sonsuzluk Odası, diğer bir ifadeyle, Aynalar Odası size harikalar diyarının kapılarını aralayacak! Odanın tüm duvarlarına yerleştirilen tam boy aynalar, optik illüzyonla sonsuz bir mekan algısı yaratıyor. 

 

 

Ames Odası

Odanın bir köşesinde bir dev, diğerinde ise bir cüce var! Bu inanılmaz illüzyon odasında ileri geri yürüyen bir kişinin gözlerinizin önünde büyüyüp küçüldüğüne tanık olacaksınız. İlk bakışta sıradan bir oda gibi görünen bu mekan, ustalıklı tasarlanmış oyunlar sayesinde ziyaretçilere unutulmaz bir görsel illüzyon yaşatıyor.

 

 

Tabaktaki Kafa

Hiç birinin “kafasını tabakta” görmek istediğiniz oldu mu? Artık hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vücudun gizlendiği bir “tabakta kafa” illüzyonu sizi bekliyor. Fakat endişelenmeyin, kimsenin canı acımayacak. Bu sadece bir illüzyon.

 

Karmaşık Silindir

Karmaşık silindir illüzyonu, görüş açısına bağlı olarak dörtgen veya silindir görülmesini sağlayan özel bir geometrik şekil sunuyor. Herhangi bir nesne, her an iki açıdan görülebilecek şekilde aynanın önündeki bir kutuya yerleştiriyorsunuz. Özel sapı sağa ya da sola doğru hareket ettirerek nesneyi 180 derece döndürüyor, algıların ve mantıksal kavrama kabiliyetinin ötesinde bir şekil değişimine tanık oluyorsunuz.

 

Klon Masa

Bu illüzyon, sizi kendinizle aynı masada buluşmaya davet ediyor. Gördüğünüz büyük masa aslında dairesel bir parçadan ibaret. Bu parça, 60 derece açıyla iki aynada tam bir daire gibi görünüyor. Masada sizin birebir kopyanız olan 5 kişiyle birlikte oturuyorsunuz. Daha mükemmel bir oyun arkadaşı olabilir mi?!

 

 

Kaleydoskop

İşte rengarenk, sürekli değişen şekillerden ve renklerden oluşan bir harikalar diyarı! İllüzyonlar Müzesindeki rengarenk desenler ise, sayısız ayna sayesinde ziyaretçilerimiz tarafından özel olarak yaratılıyor. Kaleydoskop sizi bekliyor!

 

Beuchet Sandalyesi İllüzyonu

Bir kişinin gövdesine ilişkin algımızın etraftaki nesnelere bağlı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Algı kurallarını keşfe çıkacağınız bu illüzyonda farklı rollere ve gövdelere kavuşmak için tek yapmanız gereken Beuchet sandalyesine oturmak! Üstelik yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayan fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

Rubin’in Vazosu

Rubin’in vazosu, 1915 yılında Danimarkalı psikolog Edgar Rubin’in geliştirdiği karmaşık ya da çift durumlu, iki yönlü şekillerden oluşan ve herkesin yakından bildiği bir model. Elbette isterseniz içine çiçek koyabilirsiniz ama onun yerine, saklı yüzleri keşfetmeye çalışırken şaşırtıcı anlar yaşamanız mümkün.

 

Fotoğraf İllüzyonları

Fotoğraf İllüzyonları, zihninizi şaşırtmak ve aslında var olmayan nesnelerle ilgili yanıltıcı algılar yaratmak için çarpıcı bir yöntemdir. Merak uyandırıcı! Ne derler, bilirsiniz: kamera asla yalan söylemez!? Çok da emin olmayın! İllüzyonlar Müzesinde hiçbir şey göründüğü gibi değil, fotoğraflar bile! Yalnızca fotoğraflarınızın arka planının olağandışı ve beklenmedik olacağından emin olabilirsiniz. 

 

Akıllı Oyun Odası

İçinizdeki Einstein’i ortaya çıkarın ve merak duygunuzu harekete geçirin! Eğlenirken öğrenmeyi mümkün kılan akıllı oyun odası, bilişsel düşünme ve strateji geliştirme becerilerini geliştirirken beyniniz için mükemmel bir egzersiz alanı sunuyor. Basit yöntemlerle dijital detoks yapmanıza ve aynı zamanda benzersiz öğrenme imkanlarına kavuşmanıza imkan tanıyor.

Gelin ve illüzyonlar dünyasını keşfedin. İmkansızı yaşayın. Gelmeden önce telefonunuzun şarjını ve hafızasını kontrol edin ve yanınızda getirmeyi asla ama asla unutmayın.

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ 2024 GİRİŞ ÜCRETİ VE BİLET FİYATLARI

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Yetişkin: 260 TL

Öğrenci (5–18  Yaş arası ): 170 TL

65 Yaş Üstü: 200 TL

0–4 yaş arası: Ücretsiz

 

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ HANGİ GÜN VE SAATLERDE AÇIK?

Haftanın her günü sabah 10:00’dan akşam 10:00’a kadar ziyaret edilebiliyor.

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ AVRUPA YAKASI

NARMANLI HAN

İstiklal Cd. No:180

34421, Beyoğlu / İstanbul

0 (212) 244 06 64

 

İSTANBUL İLLÜZYONLAR MÜZESİ ANADOLU YAKASI

EMAAR SQUARE MALL

Ünalan, Libadiye Cd. No:88,

34700 Üsküdar / İstanbul

 0 850 755 55 55

 

İstanbul’da Çocuklarla Gidilecek 40 Yer 2024 Giriş Ücretleri

3 Comments

  • YqrwQrwyY dedi ki:

    Akıllı oyun odanın resmi yok 🥲

  • Fezal Aygen dedi ki:

    Fiyatlar artmış maalesef . Yetişkin 170 ve çocuk 105 TL olmuş. Ben fazla buldum açıkçası. İçeridekiler ilginç evet ama kesinlikle bu fiyatlara uygun da değil. İki kişiyseniz fotoğraf için mutlaka görevlilerden yardım alın. Birçok sergide fotoyu üçüncü kişinin çekmesi gerekiyor

  • Shoıra Eshmuratova dedi ki:

    Yabancılar için ücret ne kadar 12 yaş çocuk ve yetişkin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir