Emaar Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Yepyeni bir akvaryum deneyimi Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde, Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş merkezlerinden Emaar Square Mall’da çocukları bekliyor.

Kayalık Kıyılar, Tünel Akvaryum, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelalaler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ile 7 farklı tematik bölümden oluşan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapıyor.

Kıyı bölgelerde yaşayan köpekbalıklarından denizlerin karanlık ve soğuk sularında yaşayan dev örümcek yengeçlerine, deniz tabanın en meraklı balıkları gobilerden piranalara, denizlerin en hızlı türlerinden manta vatozlarına kadar binlerce tür ziyaretçileri okyanusların gizemli ve rengarenk dünyası ile buluşturuyor.

EMAAR AKVARYUM’DA NELER VAR?

Kayalık Kıyılar

Burası karanın denizle buluştuğu ve sadece en dayanıklıların hayatta kalabildiği sert ve zorlu bir ortam. Kayalık Kıyılar’da çeşitli köpekbalığı ve vatoz türleri, karidesler ve kabuklu canlıları görebilirsiniz.

Tünel Akvaryum

Yüzeyin 3,5 metre altındaki tünel akvaryum ziyaretçilerimize muazzam bir mercan resifinin içine dalmış hissi uyandıran olağanüstü bir sualtı deneyimi sunuyor. 270 derece görüş açısına sahip cam görünümlü su altı yürüyüş tünelinde gezegendeki en büyüleyici sualtı canlılarıyla karşılaşabilirsiniz.

Denizanası Galerisi ve Ormanlar

Denizanası galerisinde ışıklar eşliğinde dans eden denizanalarından çok etkileneceksiniz. Ormanların merak uyandırıcı canlılarından yılanlar, örümcekler, iguanalar, bukalemunlar, vahşi piranalar, dev su faresi ve birçok su canlısı ve amfibi orman bölümünde sizi bekliyor.

Nehirler ve Şelaleler

Zeki olduğu kadar oyuncu olan su samurları, hepimizin yakından tanıdığı kırmızı yanaklı kaplumbağalar, Amazonların en etkileyici balıklarından arawanalar, otobur piranalar, dikenli vatozlar… Nehirler ve Şelaleler alanında görmek isteyeceğiniz birçok canlı var.

Penguen Adası ve Timsah Krallığı

Penguen Adası Güney Amerikalı Humbolt penguenleri kolonisine ev sahipliği yapıyor. Timsah Krallığı ise dünyanın en büyük sürüngenlerinden biri olan 5 m’lik erkek kral timsah ve 3 m’lik dişisi ile burun buruna gelmek sizi ürpertecek.

 

EMAAR AKVARYUM NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş merkezlerinden Emaar Square Mall’un B5 katında yer alıyor. Emaar Square Mall’a ister toplu taşıma araçlarıyla, isterseniz özel aracınızla ile ulaşabilir aracınızı Emaar Square Mall’un 4500 araçlık otoparkına bırakabilirsiniz.

Emaar Square Mall’a Kadıköy – Tavşantepe metro hattını kullanarak, Ünalan durağında inip, 10 dakika yürüyerek ulaşılıyor. Ayrıca Kadıköy’den kalkan 15BK no’lu otobüsü kullanarak tam önündeki durakta inmeniz mümkün.

Emaar Square Mall’a ücretsiz servisler ile de ulaşılıyor. Ücretsiz servis saatleri için tıklayın.

 

EMAAR 2022 GİRİŞ BİLET ÜCRETİ NEDİR?

Emaar Akvaryum’a giriş için yetişkinlerden 89 TL, 4 yaş ve üzeri çocuklardan 79 TL ücret alınıyor. 65 yaş üstü yetişkinler, öğrenci ve öğretmenlerden de 79 TL talep ediliyor. 2 yetişkin ve 2 çocuğun kullanabileceği 310 TL değerindeki aile paketini kullanmak da aile boyu gelenler için güzel bir alternatif. 0-36 ay ücretsiz. Biletler internetten alındığında %10 indirim uygulanıyor.

 

EMAAR AKVARYUM AÇILIŞ VE KAPANIŞ SAATLERİ

Emaar Akvaryum haftanın her günü sabah saat 10:00 ‘dan akşam 22:00 ‘a kadar açık. Son giriş 21:00’da yapılabiliyor.

 

EMAAR AKVARYUM İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Emaar Square Mall B5 Katı Ünalan Mah. Ayazma Cad. Çamlıca Üsküdar 34700 İstanbul

Telefon: 0 850 290 80 90

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir