Emaar Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul’da çocuklarla gidilecek eğlenceli 40 mekandan biri olan yepyeni bir akvaryum deneyimi Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde, Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş merkezlerinden Emaar Square Mall’da çocukları bekliyor.

Kayalık Kıyılar, Tünel Akvaryum, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelalaler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ile 7 farklı tematik bölümden oluşan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapıyor.

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

Kıyı bölgelerde yaşayan köpekbalıklarından denizlerin karanlık ve soğuk sularında yaşayan dev örümcek yengeçlerine, deniz tabanın en meraklı balıkları gobilerden piranalara, denizlerin en hızlı türlerinden manta vatozlarına kadar binlerce tür ziyaretçileri okyanusların gizemli ve rengarenk dünyası ile buluşturuyor.

EMAAR AKVARYUM’DA NELER VAR?

Kayalık Kıyılar

Burası karanın denizle buluştuğu ve sadece en dayanıklıların hayatta kalabildiği sert ve zorlu bir ortam. Kayalık Kıyılar’da çeşitli köpekbalığı ve vatoz türleri, karidesler ve kabuklu canlıları görebilirsiniz.

Tünel Akvaryum

Yüzeyin 3,5 metre altındaki tünel akvaryum ziyaretçilerimize muazzam bir mercan resifinin içine dalmış hissi uyandıran olağanüstü bir sualtı deneyimi sunuyor. 270 derece görüş açısına sahip cam görünümlü su altı yürüyüş tünelinde gezegendeki en büyüleyici sualtı canlılarıyla karşılaşabilirsiniz.

Denizanası Galerisi ve Ormanlar

Denizanası galerisinde ışıklar eşliğinde dans eden denizanalarından çok etkileneceksiniz. Ormanların merak uyandırıcı canlılarından yılanlar, örümcekler, iguanalar, bukalemunlar, vahşi piranalar, dev su faresi ve birçok su canlısı ve amfibi orman bölümünde sizi bekliyor.

Nehirler ve Şelaleler

Zeki olduğu kadar oyuncu olan su samurları, hepimizin yakından tanıdığı kırmızı yanaklı kaplumbağalar, Amazonların en etkileyici balıklarından arawanalar, otobur piranalar, dikenli vatozlar… Nehirler ve Şelaleler alanında görmek isteyeceğiniz birçok canlı var.

Penguen Adası ve Timsah Krallığı

Penguen Adası Güney Amerikalı Humbolt penguenleri kolonisine ev sahipliği yapıyor. Timsah Krallığı ise dünyanın en büyük sürüngenlerinden biri olan 5 m’lik erkek kral timsah ve 3 m’lik dişisi ile burun buruna gelmek sizi ürpertecek.

EMAAR AKVARYUM NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş merkezlerinden Emaar Square Mall’un B5 katında yer alıyor.

Emaar Square Mall’a ister toplu taşıma araçlarıyla, isterseniz özel aracınızla ile ulaşabilir aracınızı Emaar Square Mall’un 4500 araçlık ücretsiz otoparkına bırakabilirsiniz.

EMAAR Square Mall’a Anadolu yakasından toplu taşıma ile gitmek için Kadıköy – Kartal Metro Hattı’nı kullanıp Göztepe İstasyonu’nda inmeniz gerekiyor. Avrupa yakasından toplu taşıma ile gitmek için ise Metrobüs ile geliyorsanız Uzunçayır istasyonunda inip ya da Marmaray ile geliyorsanız Ayrılık Çeşmesi durağında inip yine Kadıköy – Kartal Metro Hattı’na geçerek Göztepe İstasyonu’nda inmeniz gerekiyor. Bu noktadan 10 dakika yürüyerek EMAAR Square Mall’a ulaşılıyor. “Ben yürümek istemiyorum.” derseniz Kadıköy Sahil’den 15 SK ve 15 ÇK no’lu İETT otobüslerine binip tam önünde de inebilirsiniz.

EMAAR SQUARE MALL’a kadar gelmişken yine burada bulunan Gökyüzünde yürüyüş deneyimi SKYWALK’ı ya da İllüzyonlar Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

SKYWALK Güncel Giriş Ücreti için tıklayın.

llüzyonlar Müzesi Güncel Giriş Ücreti için tıklayın.

EMAAR 2024 YILI GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Yetişkin: 288 TL

Çocuklar (4 yaş ve üstü): 265 TL

65 Yaş Üstü, Öğrenci ve Öğretmenler: 265 TL

0–3 yaş arası: Ücretsiz

EMAAR AKVARYUM AÇILIŞ VE KAPANIŞ SAATLERİ

Emaar Akvaryum haftanın her günü sabah saat 10:00 ‘dan akşam 22:00 ‘a kadar açık. Son giriş 21:00’da yapılabiliyor.

EMAAR AKVARYUM İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Emaar Square Mall B5 Katı Ünalan Mah. Ayazma Cad. Çamlıca Üsküdar 34700 İstanbul

Telefon: 0 850 290 80 90

İstanbul’da Çocuklarla Gidilecek 40 Yer 2024 Giriş Ücretleri

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir