Bursa’daki En İyi 7 Kahvaltı Mekanı ve 2022 Fiyatları

1 – KAHVALTI KULÜBÜ

Bursa Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları listemizin ilki, Bursa Özlüce’de yer alan çiçeği burnunda kahvaltı mekanı Kahvaltı Kulübü’nde kahvaltı sabah 7:00 den akşam 22:00 ye kadar servis ediliyor. İş çıkışı 19:00 – 20:00 civarı gelip bir menemen, bir peynir tabağı, bir söğüş tabağı sipariş edip evine dönen bile oluyor. “Sen ne zaman istersen” mottosuna sahip mekanda sunulan 24 çeşit ürünün bulunduğu serpme kahvaltıda beş çeşit peynir, üç çeşit reçel, üç çeşit zeytin (özellikle ızgara zeytin çok seviliyor), domates salatalık, yumurta salatası, herse, kurutulmuş domates, kaymak loru ile közlenmiş kapya biber, bal kaymak, zeytin ezmesi, salça, gözleme, pişi, sigara böreği, patates kızartması ve tercihe göre menemen/sucuklu yumurta/sahanda yumurta/sahanda sucuk/ kuymak seçeneklerinden bir tanesi bulunuyor.

Ekmekler kendi fırınlarından tazecik çıkıyor. Peynirler Susurluk’tan, zeytinler Gemlik’ten, reçeller Bursa’nın Babasultan ve Kumyaka köyünden geliyor. Mekanda dondurulmuş ürün kullanılmıyor. Patatesler anne patatesi, pişi, sigara böreği ve gözleme de hepsi anne eli değmiş lezzetinde, Kahvaltı Kulübü “Bursa’da kahvaltı nerede edilir?” sorusuna cevap oluyor. Sınırsız çay ile birlikte serpme kahvaltı fiyatı kişi başı 60 TL.  Ancak kişi sayısına göre değil serpme sayısına göre fiyatlandırma yapılıyor. Yani 4 kişi gelip 2 kişilik serpme kahvaltı söylenip, sadece 120 TL de ödenebiliyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

BURSA KAHVALTI KULÜBÜ
BURSA KAHVALTI KULÜBÜ
Yüzüncüyıl Mahallesi, Necip Hablemitoğlu Cad. No:1 16120 Nilüfer/Bursa
0 (549) 6901963

 

2 – AYANOĞLU TARZ-I KAHVALTI SALONU

Bursa kahvaltı mekanları ve fiyatları listemizin ikincisi Ayanoğlu Tarz-ı Kahvaltı Salonu. Yöresel serpme kahvaltının sunulduğu mekandaki kahvaltıda kullanılan malzemelerin hepsi lezzetli, hepsi doğal. Peynir çeşitleri taze ve kaliteli, Gökçeada domates reçeli, Bursa incir reçeli, Antakya ceviz reçeli, Edremit zeytin reçeli, Afyon kaymağı üzerine Bitlis karakovan balı, pastırmalı yumurta, mıhlama, menemen ve zeytinyağlı dağ kekiği Bursa Ayanoğlu serpme kahvaltısının öne çıkan lezzetleri.

Ayanoğlu aslında Bursalılar için geleneksel kahvaltılık ürünlerin satışa sunulduğu, 1927 yılından beri yöresel şarküteri ve mandıra ürünleri üreten ve satışını yapan bir firma. Dedenizin peynircisi lakabına sahip Ayanoğlu’nun Tarz-ı Kahvaltı dışında Bursa’da Çekirge Meydanı, FSM Bulvarı, Gemlik Zeytin Hali, Özlüce’de olmak satış yaptığı 4 farklı şubesi daha var. Serpme kahvaltı güncel ücreti kişi başı 65 TL. 0-6 yaş ücretsiz, 6-12 yaş arası %50 indirimli.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

BURSA KAHVALTI MEKANLARI
TARZ-I KAHVALTI SALONU
FSM Bulvarı Barbaros Caddesi, No:8 Nilüfer/ Bursa
0 (532) 2633064

 

3 – CUMHURİYET KAHVALTI KAFE

“Bursa’da Yöresel Kahvaltı Nerede Yapılır?” sorusuna cevap olan Cumhuriyet Kahvaltı Kafe Özlüce Muammer Aksoy Caddesi’nde yer alıyor. 1 yıldır kahvaltı üzerine yöresel lezzetleri ve hijyenik ortami ile hizmet veren çiçeği burnunda mekanda kahvaltı çeşitleri serpme olarak sunuluyor.

Çiftçiköy serpme kahvatı, Yöresel Van serpme kahvaltı ve Cumhuriyet Serpme kahvaltı olmak üzere 3 çeşide ayrılan serpme kahvaltılar iki kişilik olarak servis ediliyor ve menü dışına çıkılmadıkça 3.kişi için ücret farkı da alınmıyor.

Cumhuriyet Kahvaltı Kafe detayları ve fiyatları için tıklayın.

CUMHUR’YET KAHVALTI KAFE

 

4 – BURSA DEREBAHÇE RESTAURANT

Yeşili, doğası, deresi ve huzuru ile Bursa’nın gizli kalmış cenneti olan Derebahçe Bursa Dobruca’da yer alıyor. 2021 yılı itibariye sınırsız çay da dahil kişi başı 45 TL’ye sunulan serpme kahvaltıda kendi fırınlarından çıkan sıcacık ekmek, patates kızartması, patates kroket,sigara böreği, yaz helvası, üzümlü kek, salatalık ve domates söğüş, yeşillik, portakal, süt ve ahududu reçeli, bal kaymak, Trabzon tereyağı, burgu peyniri, Erzincan tulum peyniri, taze köy peyniri, klasik Ezine peyniri, Akdeniz Makedon peyniri, siyah zeytin, yeşil zeytin çeşitleri (kırma, çizik, biber dolgulu, ızgara), acuka, baharatlı zeytinyağı, sosis ve yumurta bulunuyor. Sıcak ekmek, kurutulmuş domatesli ızgara zeytin ve süt reçeli özellikle çok beğeniliyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

BURSA DEREBAHÇE RESTAURANT

 

5 – CUMALIKIZIK KÖYÜ NARLI BAHÇE

Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran, Bursa’nın en sevimli, en turistik köyü olan Cumalıkızık, Bursa’da otantik bir ortamda köy kahvaltısı yapmak isteyenler tercih ettiği lokasyonların başında geliyor. Otantik köy usulü odaları, doğal, ev yapımı ahududu ve böğürtlen reçeli, el açması gözlemeleri, yaprak sarma ve patates köftesi ile Narlı Bahçe Cumalıkızık kahvaltı mekanları arasında bir adım öne çıkıyor.

Narlı Bahçe kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

CUMALIKIZIK NARLI BAHÇE

 

6 – ULUDAĞ YOLUNDA MANZARALI KAHVALTI, SEYR-Ü SEFA

Uludağ’ın eteklerinde yer alan Seyr-ü sefa, hafta sonları kuşbakışı Bursa manzarasına nazır kahvaltı etmek isteyenler için keyifli bir alternatif oluşturuyor. Haşlanmış yumurta, Söğüş tabağı, Bal – kaymak, Soslu sosis, Salam, Helva, Tahin – Pekmez, Zeytin ve peynir çeşitleri, Acılı Ezme , Tereyağı, Osmanlı reçeli, Kayısı Reçeli, Süzme yoğurtlu çilek reçeli, Patates kızartması, Sigara böreği, Pişi ve Sınırsız çayın sunulduğu, çok da fark yaratmayan ama manzara eşliğinde gideri olan serpme kahvaltı kişi başı 50 TL karşılığında sunuluyor. Menemen ve sahanda yumurta çeşitleri ekstra olarak ücretlendiriliyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

BURSA ULUDAĞ YOLU SEYR-Ü SEFA
SEYR- U SEFA
Yiğitali Mahallesi, Uludağ Cd. No:250, 16370 Osmangazi/Bursa
0 (224) 239 86 68

 

7 – MİDPOİNT, KORUPARK AVM

İlk şubesi 2002 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açılan Midpoint şu an Türkiye’nin 7 farklı şehrindeki 34 şubesinde misafirlerini ağırlıyor. Ulaşılabilir fiyatlarda, geniş yelpazede bir menüye sahip Midpoint gerçekten de Türkiye’de kafe restoran zinciri dendiğinde ilk akla gelen marka. Hem şık hem de modern bir dekorasyona sahip, günün her saati hizmet veren Midpoint şubeleri kahvaltı sever erkenci kuşlar tarafından da sıkça tercih ediliyor. Korupark AVM’de yer alan Midpoint’in Bursa Şubesi de hem geniş iç mekanı ve hem de modern dekorasyonu ile ön plana çıkıyor.

Midpoint Bursa İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Güncel Fiyatı için tıklayın…

KORUPARK MİDPOİNT KAHVALTI

Bursa’ya Yakın En iyi Bungalov Evler ve Ücretleri

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.