Bursa’da Yöresel Kahvaltı, Cumhuriyet Kahvaltı Kafe

“Bursa’da Yöresel Kahvaltı Nerede Yapılır?” sorusuna cevap olan Cumhuriyet Kahvaltı Kafe Özlüce Muammer Aksoy Caddesi’nde yer alıyor. 1 yıldır kahvaltı üzerine yöresel lezzetleri ve hijyenik ortamı ile hizmet veren çiçeği burnunda mekanda kahvaltı çeşitleri serpme olarak sunuluyor.

Çiftçiköy serpme kahvatı, Yöresel Van serpme kahvaltı ve Cumhuriyet Serpme kahvaltı olmak üzere 3 çeşide ayrılan serpme kahvaltılar iki kişilik olarak servis ediliyor ve menü dışına çıkılmadıkça 3.kişi için ücret farkı da alınmıyor.

Yöresel Van serpme kahvaltıda (2 kişilik 475 TL.) kavurmalı yumurta, kavut, murtuğa, otlu peynir, ceviz reçeli, gözleme, sigara böreği, söğüş tabağı, bal kaymak, tereyağ, zeytin ve peynir çeşitleri, acuka, köz biber, süzme yoğurt, nutella, reçel çeşitleri ve kuruyemiş tabağı bulunuyor.

Cumhuriyet serpme kahvaltıda ise (2 kişilik 450 TL.) menemen, hellim, sucuk, güveçte mantar, gözleme, sigara böreği, cumhuriyet salata, bal kaymak, tereyağ, zeytin ve peynir çeşitleri, acuka, köz biber, süzme yoğurt, nutella, reçel çeşitleri ve kuruyemiş tabağı bulunuyor.

Çaylar sınırsız ve çocuklar için de ücret talep edilmiyor. Menemen sosları Karacabey’de kendi bahçelerinden toplayıp odun ateşinde pişirdikleri domates ve biber ile hazırlamışlar, nefis kokusu kışın bile kendini farkettiriyor. Özel hazırlattıkları süt reçeli Bursa’da tek. İkinci şubeleri ekim ayında Beşevler Caddesi’nde açılacak. Fiyatlar gayet uygun ve kaliteli ürünler servis ediliyor.

İsraf olmasın diye porsiyonlar iki kişiye yetecek kadar sunuluyor ancak talep edildiği takdirde sıcaklar hariç ücretsiz olarak ilave tabak veriliyor. Bu sekilde misafirlerin tercih ettikleri ilave ücret ödemeksizin sunularak israf önleniyor.

Cumhuriyet Kahvaltı kafe hem hafta içi hem de hafta sonu yöresel kahvaltı sever misafirlerini keyifli bir ortamda ağırlıyor.

 

 

CUMHURİYET KAHVALTI KAFE

Adres: 29 Ekim, Muammer Aksoy Cd. 28/C-B, 16120 Nilüfer/Bursa

Telefon: 0 (224) 413 01 81

Bursa Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir