Aslan Park Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Türkiye’nin ilk ve tek yırtıcı kedi parkı Aslan Park 10 farklı türde 30 yırtıcı kediye ev sahipliği yapıyor. Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi 4 büyük kedi türünün yanı sıra, Puma, Vaşak, Karakulak doğada sayısı giderek azalan türler, Aslan Park’ta koruma altında.

 

Aslan Park Nerede? Nasıl Gidilir?

Aslan Park Tuzla Viaport Marina Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor. Viaport Marina’da Aslan Park’ın yanı sıra Korsan Adası Tema Park , Bowling, ViaSea Akvaryum, Sinema, Outlet Alışveriş Merkezi ve Marina da bulunuyor.

Tuzla Viaport Marina’da bulunan Korsan Adası’na toplu taşıma ile ulaşmak için Kadıköy-Kartal metrosu kullanabilirsiniz. Kartal metro durağında indikten sonra, durağın önünden geçen 130 numaralı Kadıköy-Tuzla İETT otobüsüne binip Şehitler Caddesi durağında inerek ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile gelecekseniz E-5’ten Tuzla Piyade Okulu kavşağından çıkış yapıp, güneye doğru anayolu ve yönlendirme tabelalarını takip ederek  ulaşabilirsiniz. Marmarayla gelebilmek için Tuzla durağında inip Viaport logolu minibüslere binmeniz gerekiyor.

 

 

Aslan Park 2024 Yılı Güncel Bilet Ücreti Nedir?

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Yetişkin: 369 TL

Öğrenci: 339 TL

Çocuk (3-12  Yaş arası): 299 TL

0-36 ay arası: Ücretsiz

 

Aslan Park’a Aslanlar Nereden Geliyor?

AslanPark’a büyük kediler nereden geliyor? AslanPark’taki tüm türler doğal yaşamlarından değil Avrupa’daki parklardan getiriliyor. Onlara yaşadıkları parklardan daha iyi olanaklar sağlanması hedefleniyor. AslanPark doğal yaşam ortamlarında yaşayamayan ve yaşayamayacak olan hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Tüm ihtiyaçları burada özenle karşılanıyor, türlerinin devam etmesi sağlanıyor.

 

Aslan Park’ta Neler Yapılıyor?

AslanPark sizin aslanları yakından görmeniz, onların da sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürmesi için özel olarak dizayn edildi. Büyük kediler özel bölmelerinde tel kafeslerin değil, cam kafeslerin arkasında duruyor. Böylelikle onları çok daha net görebiliyorsunuz. İnsana alışık olan büyük kediler de hem sizi daha net görüyor, hem de daha ferah bir alanda yaşıyorlar. Aslan Park’ta BEYAZ ASLAN, BENGAL KAPLANI, KARAKULAK, LEOPAR, PUMA, SİBİRYA KAPLANI, VAŞAK, KARA PARTNER, SİBİRYA KAPLANI, VAŞAK, KARA PANTER, ÇİLEK KAPLANI cinsinden büyük kediler görülebiliyor.

 

Yavru Aslanları Sevme ve Besleme Deneyimi

Parkta yaşayan yavruları belli yaşa gelene kadar sevebilir, onları ellerinizle besleyebilirsiniz. Yavruları sadece belli saatlerde ve belli sayıda kişi sevebiliyor. Bunun için parktaki görevlilerden bilgi alabilirsiniz.

 

Aslan Park Açılış / Kapanış Saatleri

Aslan Park hafta içi 10:00 – 19:00, hafta sonu 12:00 – 20:00 arasında ziyaretçi kabul ediyor.

 

Aslan Park Fotoğraflar

 

Aslan Park İletişim Bilgileri

Adres: Viaport Marina Cami Mh., Balıkçılar Sk. U Blok No:20 D:U, D:226, 34940 Tuzla, Turkey

Telefon: 0 216 560 18 00

 
 

İSTANBUL’DA ÇOCUKLARLA HAFTA SONU GİDİLECEK 40 YER

 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

8 Comments

 • Volkan dedi ki:

  1 oğlum,1 kızım,eşim ve ben. 220 tl tutuyor. Hafta içi indirimli olsa hafta sonu gene aynı tarifeyle hafta içi gelinebilir. Yol masrafinida sayarsak yemek felan git gel 300 lira çok para. Indirim olursa gidilebilir

 • Selver özdemir dedi ki:

  Telefonla size iletişime geçilemiyor sanırım saatlerce müzik dinliyoruz. 23 nisan için indiriminiz varmı üçretlerinizi öğrenebilirmiyim?

 • Mustafa dedi ki:

  Tlf bakılmıyor ulaşamıyoruz

 • Emıne dedi ki:

  Gecen sene yıllık iyelik vardı safari parkta aceba bu senede ı olacak

  • Ayşe dedi ki:

   Söyle bir sorun var tlf. Niye bakmıyorsunuz yani en son denediğimde 3 saat müzik dinledim bu nasıl bir sorumsuzluk yani nolur şu telefonlara bakın nolur ama o sorun dışında hiç bir sorun yok ciddeb çok güzel bir yer tavsiye ederim bence gidin: )

 • Alparslan beşer dedi ki:

  Fiyatları lütfen ucuzlatin lütfen

 • Elif dedi ki:

  Bebeklere para alıyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir