Göztepe 60. Yıl Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Göztepe 60. Yıl Parkı 2013 yılında tematik bir park haline getirildikten sonra rengarenk balıkların yaşadığı özel tasarım akvaryumları, lale ve gül bahçeleri, tik ağacından oyun teknesi, doğal göleti, fıskiyeleri ve her yaş grubundaki çocuklar için ayrı ayrı tasarlanmış oyun alanı ve ekipmanlarıyla Anadolu yakasının en gözde parklarından biri haline geldi. Göztepe’de, Bağdat Caddesi ve sahil yolu arasında konumlandırılmış 60. Yıl Parkı’nda vakit geçirmek sadece çocuklar için değil, büyükler için de son derece keyifli.

Yaz aylarında her saat başı açılan fıskiyelerle siz de çocuğunuzun coşup oynamasını istiyorsanız, yanınızda yedek kıyafet bulundurmalısınız. Bahar aylarında Avrupa’daki saray bahçelerini andıran park özellikle lale festivalinde mutlaka ama mutlaka ziyaret edilmeli.

60. YIL PARKI’NDAKİ TİK AĞACINDAN OYUN TEKNESİ

60. YIL LALELER VE OYUN PARKI

GÖZTEPE 60. YIL PARKI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Göztepe 60. Yıl Parkı Bağdat Caddesi ve sahil yolu arasında bulunmaktadır. Parka hem Bağdat Caddesi tarafından hem de sahil tarafından giriş yapılabilir. 60. Yıl Parkı’da Kadıköy sahilden, Altıyol’dan geçen ve sahilden Bostancı tarafına giden 4, 16-D ya da GZ21 no’lu belediye otobüsleri ile gidilebilir. Kadıköy sahilindeki Beşiktaş Vapur iskelesinin önünden kalkan sarı dolmuşlarla gitmek ise daha pratik bir seçenektir. Park sahile yakın olduğu için ve Kadıköy- Kartal metrosu E-5 hizasından geçtiği için 60. Yıl parkına metro ile gitmek pek efektif değildir.

ADRES: Göztepe 60. Yıl Parkı, Caddebostan Mahallesi, 34728 Kadıköy/İstanbul

İstanbul’daki En Güzel Parklar ve Korular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir