Verona, Garda Gölü, İtalya Gezilecek Yerler

verona_garda_golu_italya_gezilecek_yerler

VERONA, GARDA GÖLÜ, İTALYA GEZİLECEK YERLER

3 yıllık schengenimiz, birikmiş millerimiz ve güzel bahar havaları “Size bu ara bir Avrupa seyahati yakışır” mesajı veriyor, ya da öyle algılamak işimize geliyor:)  Bize gelen mesaj evrene de ulaşıyor, karşımıza bir adet Milano fırsatı çıkıyor.  Biz de bu fırsatı kendimizce mini bir İtalyan Rivierası turuna dönüştürüyor,Verona, Garda Gölü, İtalya Gezilecek Yerlerin altını üstüne getiriyor ve beklentilerimizin çok üzerine çıkıyoruz. 
verona_garda_golu_italya_gezilecek_yerler-2

MİLANO KALESİ

Milano’yu daha önce görmüş, şehir olarak pek de etkilenmemiş olmamıza rağmen geziye eklediğimiz Como Gölü turu ve de dip indirim dönemine denk geldiğimiz için yaptığımız torbalarca Zara, Bershka alışverişi gezimizi unutulmaz kılmıştı. O gezi  “Yurt dışındayken gezecek o kadar güzel yer, tadacak o kadar güzel lezzetler varken nasıl alışverişle vakit kaybediyorlar” tarzı laflarımı bir bir yuttuğum bir gezi olarak tarihe geçmişti:)
verona_garda_golu_italya_gezilecek_yerler-3

COMO GÖLÜ

Bu kez de nereye gitsek, ne yapsak diye hiç planlamadan düşüyoruz yollara. Portofino fikri var aklımızda bizi heyecanlandıran. Diğer rotalar tamamen spontane. Perşembe sabahı Milano’ya varıp Alfa Romeo’muzu kiraladıktan sonra navigatöre Verona‘yı giriyor ve 2 saat sonra Verona merkezinde bir otoparka arabamızı park etmiş bulunuyoruz.
verona_garda_golu_italya_gezilecek_yerler-4

VERONA GEZİLECEK YERLER

Romeo ve Juliet’in şehri Verona’yı çok seviyoruz. Her yer kartpostal tadında, sıcacık bir bahar günü sokakları neşe içinde geziyoruz.
verona_garda_golu_italya_gezilecek_yerler-5

VERONA GEZENTİ ANNE

Juliet’in Evi’ni ziyaret ettikten sonra güzel bir öğle yemeği yiyip rotamızı Garda Gölü’ne çeviriyoruz.
 
verona_garda_golu_italya_gezilecek_yerler-7

GARDA GÖLÜ’NDE AKŞAM YEMEĞİ

Garda Gölü tek kelime ile muhteşem. Akşam yemeği için Milano’ya dönmekten vazgeçiyoruz. Göl kenarında masaları olan restoranlardan birini seçiyor, son zamanların en romantik akşam yemeğini yiyoruz. Deniz ürünlü spagettiyi yemem ile Nirvana’ya ulaşmam bir oluyor:)
verona_garda_golu_italya_gezilecek_yerler-8

DENİZ MAHSÜLLÜ SPAGETTI

İtalya’da arabanı park ettiğin yerde parkomatlara kalacağın süreyi girerek ödeme yapıyorsun. Garda’ya ilk geldiğimizde önce 1 saatlik ödeme yapıyor, yemeği orada yemeğe karar verdiğimizde gidip 2 saatlik daha ekleme yapıyoruz. Yemek yedik ama lütfen gitmeyelim, bir saat daha ekle derken, Milano’ya ancak gecenin köründe varabiliyoruz:)
Gezimizin ikinci bölümü Milano, Cenova ve Portofino’da Gezilecek Yerler için tıklayın…
Tam bir görsel şölen olan gezimizin son etabı Lugano Gölü için tıklayın…
 

2 Comments

  • TOLGA dedi ki:

    merhabalar. Ben ve eşim de Milano’ya gidiyoruz ayın 16’sında. Günü birlik Como ve Garda’ya da gitmek istiyoruz. Araba kiralamak mı daha ekonomik ve mantıklı, yoksa tren mi? fikrinizi alabilir miyiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir