Milano, Cenova, Portofino, İtalya Gezilecek Yerler

MİLANO,CENOVA,PORTOFİNO GEZİ REHBERİ

Gezimizin ilk bölümü Verona Şehri ve Muhteşem Garda Gölü Gezilecek Yerler için tıklayın…

Milano’daki otelimiz Star Hotel Echo ekolojik tasarımına bayılıyorum. Ertesi sabah ekolojik kahvaltı salonumuzda aldığımız ekolojik kahvaltı sonrası başlıyoruz Milano sokaklarını arşınlamaya. Tüm gün ne tram, ne metro ne taksi hiç bir vasıta kullanmadan sokak sokak dolaşıyoruz.

İtalya geziniz sırasında sizlerin karşılaşacağınız İtalyanca çeviri ihtiyaçlarınızı Protranslate.net – İtalyanca Türkçe Profesyonel Tercüme hizmeti sayfasını ziyaret ederek uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Ayrıca Protranslate.net sitesi İtalyanca haricinde bir çok dilde çeviri ve tercüme konusunda uzman kadroları ile sizlerin yanında olacaktır.

Bu sefer ne yazık ki alışveriş anlamında tek bir şey alamıyoruz. Demek ki Milano’ya indirim döneminde gelmeli çünkü sezonda bizden pahalılar ama indirimleri bizden kat be kat iyi…
Öğle yemeğimizi kanal kıyısındaki Navigli Bölgesindeki Officina 12’de alıyoruz. Mürekkep balıklı maltagliati muhteşem!
 
Akşam Brera bölgesinde kiliseye nazır masamıza oturup, yine leziz bir akşam yemeği yiyoruz. Yemek sonrası barlardan sokaklara taşmış insanlarla birlikte biz de sosyalleşiyoruz:)
 
Cumartesi sabahı navigatöre Cenova giriyor, yine 2 saatlik bir yol sonrası hedefimize ulaşıyoruz.
Cenova bir liman kenti, bu nedenle çok fazla zenci var. Sokakları kuzey İtalya’dan çok güney İtalya havasında. Bana oldukça özelliksiz geliyor. 
Öğle yemeğimizin lezzeti dışında Cenova’dan hiç bir tat alamıyoruz. Sahilden geze geze nihayet Portofino’ya ulaşıyoruz.
 
Portofino iyi güzel hoş ama İtalyan Rivierası’nda sıkça rastlanabilecek bir manzara ile karşılaşıyoruz. Çok büyük bir artısı yok…
Şarkımızı söyleyerek  ayrılıyor, hemen yanındaki sevimli bir sahil olan Santa Margarita’da dondurma molası veriyoruz.
Akşamki adresimiz Milano’nun Corso Garibaldi Caddesi’nde bir sushi restoranı. İtalya’da sushi restoranına doğal olarak turistler değil İtalyanlar gidiyor, bu daha çok işimize geliyor. 
Yemeğin sonuna doğru kendimizi yanımızda oturan genç bir İtalyan ciftin masasında sohbet ederken buluyoruz. Yemekten sonra hep beraber kalkıp bu çiftin arkadaşlarıyla buluşacakları bara gidiyoruz. Onlarla da tanışıyor, tüm gece birlikte dans ediyor, unutulmayacak güzellikte bir gece geçiriyoruz.
Tam bir görsel şölen olan gezimizin son etabı Lugano Gölü Gezilecek Yerler için tıklayın…

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir