Galata Kulesi Manzaralı Bahçede Kahvaltı Keyfi, BARNATHAN BRASSERIE

Tarihi Galata Bölgesi’nde Galata Kulesi manzaralı bir bahçe içinde serpme kahvaltı keyfi yaşayabileceğiniz Barnathan Brasserie 19. yüzyılda inşa edilen, İstanbul’un en eski apartman konut örneklerinden Barnathan Apartmanı’nda yer alıyor.

 

BARNATHAN BRASSERIE KAHVALTISI VE FİYATI

Tarihi dokuyu, geçmişin ihtişamını enfes manzarasıyla birleştiren keyifli bahçesiyle Barnathan Brasserie’de Ezine beyaz peynir, Kars eski kaşar, dil peyniri, hellim peyniri, taze kaşar peyniri, siyah ve yeşil zeytin, cherry domates, roka, sivri biber, maydanoz, salatalık, sucuk, sahanda yumurta, yumurtalı ekmek, su böreği, mun kekler, simit, tereyağı, süzme bal, kaymak, vişne reçeli, portakal reçeli, tahin ve pekmez, nutella, meyve salatası ve sınırsız demleme çay eşliğinde servis edilen çift kişilik serpme kahvaltı toplam 440 TL(kişi başı  220 TL) karşılığında sunuluyor. Barnathan Brasserie kahvaltı menüsünde bunun dışında Tek kişilik kahvaltı, Sıcak kahvaltı tabağı, French toast ve Mini kahvaltı seçenekleri de bulunuyor. Ücretler 2023 yılbaşında geçerlidir. Güncel halleri için Barnathan Brasserie sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

BARNATHAN APARTMANI HAKKINDA

Yaklaşık 130 yıl önce yapımı tamamlanan Barnathan Apartmanı, Galata bölgesinde 19. yüzyıl sonları
itibariyle inşa edilen apartman konutların ilk örneklerinden biri. Neoklasik yapıya sahip apartman,
ismini dönemin diğer Beyoğlu apartmanları gibi mülk sahibi ailenin adından alıyor. 2011 yılında Nar Yatırım tarafından satın alınan Barnathan Apartmanı, uzun ve zorlu bir restorasyon sürecinin ardından, Ağustos 2021’de kapılarını misafirlerine açmış.

Bugün Barnathan Apartmanı, Galata Kulesi’nin yanı başındaki konumu ve inşa edildiği dönemin
mimari esintilerini taşıyan eşyalarla dekore edilmiş bir butik otel ve sergi salonu olarak misafirlerini
ağırlıyor. Binanın restorasyonu esnasında döşeme altlarında ve binanın çatı katında bulunan
fotoğraflar ve belgelerin otelin lobisinde ziyaretçiler ile buluşturulduğu anı koleksiyonu köşesi büyük ilgi görüyor. Barnathan Apartmanı, günde ortalama 1.200’den fazla ziyaretçisiyle, Galata
Kulesi’yle ziyaretçi sayısında yarışıyor.

BARNATHAN BRASSERIE FOTOĞRAFLAR

 

BARNATHAN BRASSERIE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web: www.meroddi.com

Rezervasyon: hi@thebarnathan.com

Instagram Hesabı: barnathan_istanbul

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir