Lugano Gölü, İsviçre, Gezilecek Yerler

Gezimizin ilk bölümü İtalya Gezisi Verona Şehri ve Garda Gölü Gezilecek Yerler için tıklayın…

3 gündür günlük güneşlik olan havadan sonra gezimizin 4. günü Milano’da yağmurlu bir güne uyanıyoruz. Neyse ki son günümüz, buna da şükür diyor, Lugano Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Sınırı geçiyoruz ve işte İsviçre’deyiz.

Sınırdan yaklaşık 20 dakika sonra Lugano Şehir Merkezine varıyoruz ama yağmur bastırıyor, biz de şemsiye yok, sokaklarda bir Allahın kulu yok, ne yapacağız? Neredeyse gittiğimiz her yeni şehirde yaptığımız gibi otelin birine girip resepsiyondan harita soruyor ve haritada gezebileceğimiz yerleri işaretlemelerini rica ediyoruz. Göl manzarası harika da şu yağmur bir dursa derken yukarıdaki sesimizi duyuyor ve yağmur diniyor. Dingin parklarda huzur dolu gezintiler yapıyoruz. 
lugano_golu_gezilecek_yerler
Lugano Gölü Gezilecek Yerler
Arabamıza atlayıp kıyı boyunca ilerliyor,tepelerde panoramik fotolar alıyoruz, Bre Dağı’nın eteklerinde çok sevimli bir köy olan Gandria’da  mola veriyoruz.
Biraz daha gidiyoruz bir bakıyoruz polis kontrolü.  Ne oluyor, niye polis var derken tekrar İtalya Sınırı’na girdiğimizi fark ediyoruz. Hazır tekrar İtalya’ya geçmişken  göl kenarında lokal bir balıkçıda önümüzde önlüğümüz elimizde kabuklu hayvancıkları kırmak için verdikleri kerpetenimiz, farklı ve keyifli bir yemek yiyoruz.
Yemek sonrası önce İsviçre sınırına sonra tekrar İtalya sınırına geri dönüyor, Malpensa Havaalanı‘na doğru dönüşe geçiyoruz.  Çok güzel bir gezi daha bitiyor. Mutsuz muyuz? Tabi ki hayır çünkü aksam mis kokulu kuzularımıza kavuşuyoruz…
İtalya gezimizin ikinci bölümü Milano, Cenova ve Portofino Gezilecek Yerler için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir