Sabiha Gökçen Havaalanı’na Belediye Otobüsü ile Nasıl Gidilir?  

sabiha-gokcen-havalimani-otobus

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA (HAVALANI’NA) OTOBÜS İLE NASIL GİDİLİR?

Son yıllarda hem yurt içi hem yurt dışı uçuşlar için ucuz uçak bileti bulmak oldukça kolaylaştı. Öyle ki pek çoğu Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan bu uçakların bilet fiyatı hava alanına taksi ile gittiğimizde taksi için ödeyeceğiniz fiyatlara yaklaştı. Bu sebeple taksi ile hava alanına gitmek çok anlamsızlaştı. Bu yazımda sizlere Sabiha Gökçen Havaalanı’na toplu taşıma(otobüs) ile nasıl gidileceğini kısaca anlatıyorum.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

KADIKÖY’DEN SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI’NA TOPLU TAŞIMA (OTOBÜS) İLE NASIL GİDİLİR?

Henüz bir metro bağlantısı olmadığı için Sabiha Gökçen Havalimanı’na toplu taşıma ile ulaşım ya Kadıköy’den kalkan Havataş servisleri ile yada ekspres olarak hizmet veren E-11 otobüsleri ile sağlanır. Her ikisinin de kalkış noktası Kadıköy rıhtımdaki otobüs durakları olduğu için ve aynı güzergâhı kullanarak otobana girdikleri için her ikisi de tercih edilebilir. Havataş servislerine Yeni Sahra’dan, E-11 ekspres belediye otobüsüne ise Kadıköy’den Yeni Sahra’ya kadar olan otobüs duraklarından birinden de binilebilir.

Sabiha Gökçen Havalanına giden Havataş servislerinin Kadıköy’den kalkış saatleri için tıklayın…

E-11 Ekspres belediye otobüs hattının Kadıköy’den kalkış saatleri tıklayın…

Dönüş güzergâhında da Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan çıkar çıkmaz birbirine çok yakın iki noktadan kalkan Havataş ve E-11 ekspres otobüsü sizi bekler. Havataş otobüslerinden Yeni sahra ve Kadıköy rıhtımda, E-11 ekspres otobüslerinden Yeni Sahra’dan Kadıköy’e kadar bulunan otobüs duraklarından birinde inilebilir.

AVRUPA YAKASI’NDAN SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI’NA TOPLU TAŞIMA (OTOBÜS) İLE NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasından Sabiha Gökçen Havaalanı’na ulaşım yollarından en önemlisi Taksim’den kalkan Havataş servisleridir. Taksim-Sabiha Gökçen Havataş servis saatlerine buradan ulaşılabilir. Taksim’e yakın olmayanlar için metrobüs, metro, vapur ya da dolmuş seçeneklerinden biri ile Kadıköy’e ulaşarak Havataş ya da E-8 Ekspres belediye otobüslerine binmek de diğer bir alternatiftir.

 Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir