Yeşil Pasaportlular Yurt Dışına Nasıl Çıkacak? Hangi Belgeler İstenecek?

YEŞİL PASAPORTLULAR YURT DIŞINA ÇIKARKEN HANGİ BELGELER GEREKLİ?

YEŞİL PASAPORTLULAR YURT DIŞINA ÇIKARKEN HANGİ BELGELER GEREKLİ?

Darbe Girişimi sonrası yeşil ve gri pasaport sahiplerinin yurt dışına çıkış yapabilmeleri için ek belgeler talep edilmeye başlanmıştır. İstenen belgeler aşağıdaki gibidir.

1- Devlet memurluğundan emekli olanlar

Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler, Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına engel bir durum olmadığına dair belge istenecektir.

2- Aktif görevde bulunan Devlet memurları

Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlardan yurt dışına çıkışlarında sakınca olmadığına dair belge ibraz edenler yurt dışı çıkışları yapılmakta olup, belge ibraz edemeyenlerin yurt dışına çıkışlarına müsaade edilmemektedir.

3- Eşinden veya ailesinden dolayı yeşil pasaport sahipleri (ev hanımı, öğrenci , özel sektörde çalışanı ve diğerleri)

Devlet memuru olan eşlerin veya ailelerin çalışmakta oldukları kurum ve kuruluşlarından eşleri ile ilgili yurt dışına çıkmalarında sakınca olmadığı yönünde belge ile yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.

4-Emekli eşinden veya ailesinden dolayı yeşil pasaport sahipleri (ev hanımı, öğrenci , özel sektörde çalışanı ve diğerleri)

Emekli oldukları kurumdan temin edilecek belge ile yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.

K.K.T.C. ve Tiflis seferlerimize katılmak isteyen umumi pasaport ve kimlik kartı ile seyahat etmek isteyenler

1- Devlet memurluğundan emekli olanlar

Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler. Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına engel bir durum olmadığına dair belge istenecektir.

2- Aktif görevde bulunan Devlet memurlar

Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlarda yurt dışına çıkışlarında sakınca olmadığına dair belge ibraz edenler, yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.

3- Devlet memuru olmayanlar

Devlet memuru olmadıklarını belgeleyenler (mesleği ile ilgili kimlik kartı – SGK/ Bağkur’dan alınan belge – çalışmakta olduğu firmadan görev belgesi) yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.

OHAL Yurt Dışına Çıkışı Engeller mi?

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir