Malta’da Daimi Oturum İzni ile Tüm Schengen Ülkelerine Giriş

maltada_daimi_oturum
Malta Adası Nerede?

Daimi oturum ile tüm schengen ülkelerine giriş imkanı sağlayan Malta Adası Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de, Sicilya’nın güneyindeki yer bir adalar devleti. Malta takım adaları Malta, Gozo, Comino, Cominotto ve daha küçük olan St. Paul’s ve Filifla adalarından oluşuyor. Akdeniz’in ortasında bulunması nedeniyle de Malta Akdeniz’in kalbi olarak da adlandırılıyor.

Malta’da İngilizce ve Eğitim Sistemi

Malta adasında Maltaca konuluşuyor olmasına rağmen İngilizce resmi dil kabul ediliyor.Malta eski bir İngiliz sömürgesi olduğu için hala İngiliz eğitim sistemini takip ediliyor. 3 yaştan itibaren temel eğitim ücretsiz olup, eğitim kalitesi Avrupa içinde en üst düzeylerde yer alıyor. Erken yaşlarda verilen eğitim sayesinde hemen hemen herkes İngilizce konuşabiliyor. Üniversite eğitimi Malta vatandaşlarına ücretsiz olarak veriliyor.

Malta’da Sağlık Sistemi

Malta tüm Avrupa ülkeleri içinde en düşük suç oranlarına sahip ülkelerin başında geliyor. Dünya Sağlık Organizasyonu Malta’nın sağlık sistemini dünya sıralamasında en iyiler içinde beşinci olarak değerlendiriliyor. Malta sağlık sistemi de tamamen ücretsiz.

Malta Daimi Oturum Programı

Malta hükümeti tarafından resmileştirilen Malta Daimi Oturum Programı ile Schengen içindeki  28 ülkede serbest dolaşım ve bir Avrupa Birliği ülkesi olan Malta’nın sunduğu cazip ekonomik avantajlardan yararlanmak kolaylaştı.

Malta Daimi Oturum Programı, global dünyada global vatandaş olmanın imkanını en kısa sürede sağlayan programlardan biri olarak kabul ediliyor. Ailelerin de yararlanabildiği program, yaklaşık biri iki ay gibi kısa sürede sonuçlanıyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahipleri ömür boyu geçerli daimi oturum sertifikası ve oturum kartı elde ediyor.

Malta Daimi Oturum Programı’na katılım için €250,000 tutarında Malta devlet tahvili almak gerekiyor. Yapılan yatırım 5 yıl sonra geri alınabiliyor. Yatırım karşılığında kendisi ve ailesine Malta’da süresiz oturum, Schengen içindeki ülkelerde de serbest dolaşım hakkı veriliyor. Bu süre zarfında Malta’da düzenli olarak kalmak zorunda değil.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir