Riva Kadınlar Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Riva Kadınlar Plajı Riva Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor. Riva Plajı’na göre daha sakin olan Elmasburnu Plajı, deniz ve kumsal keyfi yapabilmenin yanısıra orman içerisinde piknik alanına sahip olduğu için de tercih ediliyor.

Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sadece kadınlara özel hizmet veren plaja 7 yaş üzeri erkek çocuklar alınmıyor. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi ise kadın ve erkek yani karma olarak plajdan faydalanılıyor. Saklı Sahil isimli bir restoran ile şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri ve duşlar bulunan plajın gerisindeki tabiat parkı içerisinde piknik alanları ve kafe restoran yer alıyor. Plajda konaklama ve kamp yapılamıyor.

RİVA ELMASBURNU PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

Riva Plajı gibi Riva Elmasburnu Plajı’na da toplu taşıma araç ile gitmek için Beykoz merkeze ulaştıktan sonra 137 no’lu Cumhuriyet Köyü-Riva hatlı İETT otobüslerine veya Riva minibüslerine binmek gerekiyor.

Riva Elmasburnu Plajı’na arabayla (özel aracınız ile) ulaşmak için Anadolu yakasından İkinci Köprü yolu (çevre yolu) yönünde ilerlerken köprüden önce son çıkış olan Kavacık kavşağından çıkmanız gerekiyor. Önce Kavacık, Beykoz, Riva tabelalarını daha sonra Acarlar mahallesi, Polonezköy, Riva tabelalarını takip ettiğinizde yaklaşık yarım saatte Riva’ya ulaşmış olacaksınız.  Avrupa Yakasından gelenlerin de 2. Köprü’yü geçtikten sonra ilk çıkış olan Kavacık sapağından ayrılıp aynı tabelaları takip etmesi gerekiyor. Riva’ya merkeze ulaştıktan sonra karşınıza çıkan Riva Plajı’ndan bir sonraki koyda bulunuyor, buraya Jandarma binasının yolu takip edilerek ulaşılıyor.

 

RİVA KADINLAR PLAJI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Plaja giriş için 2023 yazı itibariyle kişi başı 20 TL talep ediliyor. Şezlong ve şemsiye kiralamak için ayrıca 100’er TL ödemeniz gerekiyor.  Sabah evinize yakın bir duraktan sizi alıp akşam aynı noktada bırakan servis firmalarının bu sene talep ettiği ücret ise şu şekilde;

🌟Anadolu yakası servis ücreti 200₺ (Tuzla hariç )
🌟Avrupa yakası servis ücreti 200₺ ( Başakşehir – Kayaşehir – Küçükçekmece – Büyükçekmece- Beylikdüzü – Esenyurt hariç )
🌟0-6 yaş çocuklar ücretsiz
🌟7 yaş ve üzeri tam ücrete tabi

Servis araçları evlerinize yakın ana hatlardan alım yapıyor, ortalama sabah 08:00 gibi plajda oluyorsunuz, akşam 17:00’de plajdan hareket ediyor.

SERVİS FİRMALARI İLETİŞİM BİLGİLERİ 

📞 Whatsapp
0 (539) 352 3662
0 (541) 520 7204

 

RİVA KADINLAR PLAJI FOTOĞRAFLARI 

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir