SAN FRANCISCO En iyi Restoranlar, Crab House

San Francisco tam bir yengeç cenneti. Çorbasından salatasına, fırınlanmış bütün yengeçten, makarnasına her türlü halini sokak satıcılarında da en lüks restoranlarda da deneyimlemek mümkün. Kentin çekici turistik destinasyonlardan Pier 39 üzerindeki San Francisco’nun en iyi restoranlarından Crab House yengeç konusunda şehrin en iyilerinden.

Yengeç ziyafetine CLAM CHOWDER SOUP ile başlıyoruz. Yengeç etli, kremalı sebze çorbası olarak tanımlayabileceğim clam chowder soup isteğe bağlı olarak tabakta ya da ekşi mayalı ekmek içerisinde servis ediliyor. Muhteşem bir lezzet, insan ekmeği banmalara doyamıyor.

san-francisco-en-iyi-restoranlar-gezenti-anne-02

Ana yemek olarak iron plate olarak adlandırılan döküm tepsilerde pişirilip servis edilen yengeç bacaklarını, kabuklu midyeyi ve karidesleri ortaya karışık olarak söylüyoruz.  Midyeler başta çok lezzetli gelse de döküm tepsi sıcaklığını uzun süre koruduğu için bir süre sonra kurumaya başlıyor,  iron plate olayının midyeye uygun olmadığına kanaat getiriyor, midye diyince moules marinieres’ten şaşmamak lazım diyoruz.

san-francisco-en-iyi-restoranlar-gezenti-anne-09

Karideslere gelirsek eğer ömrümde yediğim en lezzetli karidesler desem abartmış olur muyum diye tekrar düşünüyorum ama hayır o karideslerden aldığım keyif dün gibi aklımda, evet ömrümde yediğim en lezzetli karideslerdi emin oluyorum. Yengeç bacaklarını da kabuklarını kerpetenvari deniz böcüğü kırma aleti ile çıtır çıtır kırıp götürüyor, güneşli bir bahar havasında beyaz şarabımızı Alcatraz Adası manzarasına karşı yudumlarken zevkten dört köşe oluyoruz.

San Francisco’daki ilk yengeç deneyimimizin sonuna geliyor. Deniz ürünleri konusunda şehrin en iyilerinden biri olan Fog Harbor maceramız için sizi böyle alıyoruz.

San Francisco En İyi Restoranlar için tıklayın…

San Francisco Gezilecek Yerler için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir