Marmaris’te Sakin Bir Butik Otel, MARTI HEMITHEA, Yorumlar

BUTİK HİZMET ANLAYIŞINIZI DEĞİŞTİRECEK BİR KONUKSEVERLİK

Marmaris Orhaniye’de marinaya nazır, 30 lüks odasıyla, gürültüden uzak, sessiz sakin bir tatil hayal edin. Sizi evine gelmiş misafir gibi ağırlayan, köy pazarından aldığı otlu gözlemeyi dalından koparılmış zeytinler eşliğinde sunan, butik hizmet algınızı değiştirecek bir konukseverlik, olağanüstü dinginlikte bir ortam… Marmaris’te Sakin Bir Butik Otel, MARTI HEMITHEA hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak…

MODERN VE ŞIK SUITE ODALAR

6. Yüzyıldan kalan antik bir Roma tapınağını da içinde bulunduran, denize sıfır konumdaki Martı Hemithea Otel konuklarını oldukça keyifli dekore edilmiş, hepsi birbirinden şık suitlerde ağırlıyor. Jolly Tur tavsiyesi ile tanıştığımız otelin odalarında Türk hamamı, jakuzi, yağmurlama duş sistemi gibi çarpıcı detaylar bulunuyor. Adını Yunan sağlık ve güzellik tanrıçasından alan butik otele adım attığınız andan itibaren ortamdaki huzur ve romantizm sizi de sarıyor.

ANNE ELİ DEĞMİŞ TADINDA KAHVALTILAR

Martı Hemithea’da sabahlar can alıcı bir manzaraya karşı yapılan, anne eli değmiş gibi bir serpme kahvaltı ile başlıyor. ‘Bu yediğim zeytinse, şimdiye dek yediklerim ne?’ derdirten lezzette zeytinler, biberli lor, ev yapımı reçeller, tazecik otlar, pişi, bazlama ve sizin için sıkılmış portakal suyu ile başlıyor.

Kahvaltı sonrası sakin plajında ya da havuz başında güneşin tadı çıkarmak en güzeli. Öğlen ve sonrası için otelin sizin için hazırladığı keyifli program alternatifleri bulunuyor.

KİŞİYE ÖZEL TEKNE TURLARI

Mavi yolculuğu sever misiniz? Tekneyle mavi sularda süzülmek, cam gibi berrak koylarda yüzmek gibisi yok bana kalırsa. Konaklamalı bir mavi yolculuk yapamasanız bile Martı Hemithea piknik sepetinizi hazırlayıp sizi günübirlik bir tekne turuna çıkarıyor. Size de Marmaris’in çam kokulu koylarının keyfini sürmek kalıyor.

HEMITHEA TAPINAĞI

Marmaris Hisarönü tepelerinde bulunan antik kent Kastabos’a Martı Hemithea’dan otelin size sağladığı araçla 10 dakikada, yaya olarak 1 saatte ulaşılıyor. Güzellik ve sağlık tanrıçası Hemithea’nın ünlü tapınağı ve yıkık tiyatro Kastabos’ta yer alıyor. Bu bölgeden izlenen manzara muazzam.

TURGUT ŞELALESİ

Yine Martı Hemithea’nın çok yakınındaki Turgut Köyü’nde bulunan, yaklaşık 4 metre yükseklikten akan Turgut Şelalesi hem güzel bir trekking rotası oluşturuyor, hem de ziyaretçilerine muhteşem görseller sunuyor. Özellikle sıcak yaz aylarında şelalenin oluşturduğu buz gibi gölete girmek, denize girmekten bile daha büyük bir keyif veriyor.

GÜN BATIMINDA MARİNA MANZARALI AKŞAM YEMEĞİ

Martı Hemithea’da tatil yapmanın en keyifli yanlarından biri de gün batımında akşam yemeği. Lobby Lounge ‘un terasında, eşsiz marina manzarasında, Ege otları ve deniz ürünleri ile taçlanan akşam yemeği en az kahvaltı yapmak kadar zevkli. Burada tattığımız her yemek lezzetli, servis personeli inanılmaz ilgili.

Tatilde romantizm, huzur ve konfor arayanlar için Martı Hemithea tercih edilesi, dingin bir tatil geçirilesi, Gezenti Anne tavsiyesi…

MARTI HEMITHEA

Martı Marina & Yacht Club, Orhaniye Köyü Keçibükü Mevkii 48700 Marmaris

+90 252 487 10 55

 

Marmaris Gezi Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir