Madame Tussauds İstanbul Balmumu Heykel Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

250 yıl önce ilk Londra’da açıldığı günden beri milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmiş olan ve bugün hala popülerliğini koruyan dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds Artık İstanbul’da.

İstanbul’da çocukla gezilecek müzelerden biri olan Madame Tussauds’ya gelenler,geçmişten günümüze bir çok ünlünün arasında eşsiz, duygu yüklü bir yolculuk deneyimliyorlar. Madame Tussauds’yu ziyaret edenler tarihi ve kültürel kahramanlarla ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının en ünlü isimleri ile yakın temas kurma fırsatını yakalıyor. Madame Tussauds tarihin unutulmaz anlarını ve isimlerini ölümsüzleştirerek tüm ziyaretçilerini geçmişten bugüne bir yolculuğa çıkarıyor.

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

MADAME TUSSAUDS BALMUMU HEYKEL MÜZESİ’NDE HANGİ ÜNLÜ İSİMLER VAR?

Madame Tussauds’nun İstiklal Caddesi’ndeki merkezini ziyaret sırasında çocuklar Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan gibi tarihi figürler hakkında bilgi alırken Mozart’ın piyanosunda kendi müziklerini çalıp, Yaşar Kemal’in koltuğunda yazar ile karşı karşıya geliyorlar. Arda Turan’dan Hidayet Türkoğlu’na, Einstein’dan Leonardo de Vinci’ye, Zeki Müren’den Madonna’ya, Justin Bieber’dan Lady Gaga’ya, MFÖ’den Rihanna’ya, Adile Naşit’ten Barış Manço’ya, Shrek’ten Hollywood yıldızlarına pek çok ünlü ismi bir arada ve yakından görme imkanı bulan çocuklar yıldızlara dokunmanın heyecanını yaşıyorlar. Madame Tussauds İstanbul’da çocuklar eğlenceli olduğu kadar eğitici bir gezi ile keyifli vakit geçiriyorlar.

Atatürk’ün 1931 yılında, dünya çapında bir devlet adamı olarak öne çıktığı dönemdeki halini yansıtan figür, Londra Madame Tussauds Stüdyolarında 30’un üzerinde heykeltıraş ve araştırmacının 4 ay süren yoğun çalışmaları sonucunda hazırlanmış. Hâlihazırda Madame Tussauds’un Londra’daki merkezinde sergilenen Atatürk figürü esas alınarak, Anıtkabir Müze Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan yeni balmumu figür, titiz araştırmaların ardından özenli bir çalışma süreciyle birlikte son halini almış. Mustafa Kemal Atatürk’ün figürü Madame Tussauds’un İstanbul’daki merkezinde, ziyaretçi turunun başladığı noktadaki ilk figür olarak hem Türkiye’den hem de yurtdışından gelen ziyaretçileri karşılıyor.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Amsterdam’dan getirilen Mona Lisa figürüne ev sahipliği yapıyor. Da Vinci’nin eserinde resmettiği hali dikkate alınarak hazırlanan Mona Lisa figürü için kullanılan saçlar figüre tek tek elle işlenirken portrede üzerinde görünen kıyafete en yakın renk ve özellikteki kumaşlar seçilerek özel bir kostüm tasarlanmış. 510 yıl sonra ilk kez eserinin sahibi Leonardo Da Vinci ile bir araya gelen Mona Lisa, merkez içerisinde Da Vinci’nin hemen arkasında yer alıyor. Böylelikle tarihte ilk kez Leonardo Da Vinci ve Mona Lisa ile fotoğraf çektirmek de mümkün oluyor.

MADAME TUSSAUDS BALMUMU HEYKEL MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Madam Tussauds İstanbul Taksim İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binası içerisinde ziyaretçilerini ağırlıyor. Taksim’e Nasıl Gidilir? için tıklayın.

MADAME TUSSAUDS BALMUMU HEYKEL MÜZESİ 2024 YILI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

OCAK 2024 İTİBARİYLE

Yetişkinler: 378 TL

Öğrenciler ve Çocuklar (2-11 Yaş arası ): 319 TL

0–24 ay arası: Ücretsiz

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL FOTOĞRAFLAR (RESİMLER)

MADAME TUSSAUDS İSTANBUL İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: Hüseyinağa Mahallesi, İstiklal Cad. No:56, 34435 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

TELEFON: 0 444 3 253

İstanbul’da Çocuklarla Gidilecek 40 Yer 2024 Giriş Ücretleri

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

4 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir