Kalkan Butik Otel Tavsiyesi, Fidanka, Yorumlar

Kalkan Fidanka Otel ağaçları, çiçekleri, güzel bahçeleri, antika eşyaları, ruhu olan mekanları, doğayı, sanatı, güzel yemekleri çok seven, İstanbullu bir ailenin eseri. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından topladıkları yüzlerce obje ve çiçeği, çocukluklarından kalan oyuncakları, aileden kalan yadigarları, yakın çevre köylerinden, bazen İstanbul’da bir köşkten, bazen Bursa, bazen Karadeniz köylerinin yıkılan tarihi evlerinden topladıkları tavan kayıtları, kapı ve pencereler ve türlü ahşap aksamları aşkla bir araya getirdikleri, Bulgarca ‘dişi fidan’ anlamına gelen Fidanka her yıl daha da güzelleşiyor. Kalkan Butik Otel Tavsiyesi, Hotel Fidanka hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak…

KALKAN FİDANKA OTEL’İN HAVUZU VE BAHÇESİ

Fidanka’nın yaşça en büyük ev sahibi Nüket Hanım Fidanka Otel’in bahçesinin mimarı. Nüket Hanım’ın bahçesinde ikiyüz tür çiçek, portakal, limon, muz, türlü aromatik otlar, hatta ananas bile bulunuyor. Kalkan Fidanka Otel’in çiçekler içindeki sevimli bahçesinde aynı tatlılıkta mütevazi bir yüzme havuzu da yer alıyor.

KALKAN FİDANKA OTEL’DE KAHVALTI

Anne baba yazlığı sakinliğinde, bohem tarzda dekore edilmiş, deniz manzaralı bir teras bahçede, anne eli lezzetindeki Fidanka kahvaltısında köy ekmeği, yakın köylerden alınan tereyağı, tahin, peynirler, ev yapımı reçeller, sigara böreği, kavun, karpuz, kuru meyveler ve her gün değişen yumurta çeşitleri bulunuyor.

KALKAN FİDANKA OTEL ODALARI

Kendilerine ait muhteşem deniz manzaralı kocaman terasları olan, 6 farklı oda tipine sahip Kalkan Fidanka Otel’de toplam 16 oda bulunuyor. Başta ahşap odalar olmak üzere, tüm odalarda çevre köylerdeki yüz yıllık evlerin sedir ahşapları ve yıllar içerisinde Türkiye’nin çeşitli yerlerinden toplanmış olan antika eşyalar bulunuyor. Tüm odalarda klima, minibar, TV, uydu kanalları, saç kurutma makinesi mevcut.

Bizim 2 büyük 2 çocuk olarak konakladığımız Bahçe Suit’inin yeşillikler içinde kendine özel balkonu, çift kişilik yataklı odası ve iki ayrı yatağa dönüştürülebilen oturma grubuna sahip bir oturma odası bulunuyor. Fidanka Kalkan’da ruhu olan bir butik otel arayanlar için çok iyi bir seçenek oluşturuyor.

 

FİDANKA HOTEL KALKAN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Kışla Mevkii Zeytinlik Caddesi No:19, Kalkan, 07960, Antalya

Telefon: +90 242 844 12 45

 

Türkiye’deki En İyi Tatil Köyleri, Tatil Köyü Tavsiyeleri

 

Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir