Türkiye’deki En İyi 20 Tatil Köyü

1 – DELPHIN IMPERIAL, ANTALYA LARA

Antalya Lara bölgesinde konumlandırılmış Türkiye’nin üst segment tatil köylerinden biri olan Delphin Imperial, Delphin oteller grubunun 5. oteli olarak tamamen misafirlerin talep ve beklentilerine göre düzenlenmiş. Kompakt yapısı, yüksek hizmet kalitesi, sokak lezzetleri sokağı ve dev lunaparkı ile Delphin Imperial çocuklu aileler tarafından çok beğeniliyor.

Delphin Imperial hakkında detay bilgilere ulaşmak için tıklayın.

DELPHIN IMPERIAL İSKELE
DELPHIN IMPERIAL AQUAPARK

2 – TITANIC DELUXE BELEK

Antalya Belek’te yüksek sınıf her şey dahil olarak hizmet veren Titanic Deluxe Belek, 170 bin metrekare gibi devasa bir alana sahip üst segment bir tatil köyü. Son derece modern dekore edilmiş yaklaşık 600 odaya sahip tesis, çam ormanlarının arasında, yemyeşil bir doğaya sahip Beşgöz Nehri’nin hemen yanında konumlandırılmış. Titanic Deluxe Belek’in özel plajına katamaran servisle sazlıklar arasında yapılan keyifli bir nehir yolculuğu ile ulaşılıyor.

 Titanic Deluxe Belek hakkındaki detaylar için tıklayın.

TITANIC DELUXE BELEK

TITANIC BELEK ALAKART BALIK RESTORANI

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

3 – TUI BARUT SENSATORİ RESORT SORGUN

Tatil köylerinin konforunu seven ama karmaşasından haz etmeyenler, son yıllarda güney sahillerimizdeki tatil köylerindeki Rus turist kitlesinin görgüsüzlüğünden şikayet edenler için gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim Antalya’da çocuklu aileler için uygun bir tatil köyü TUI Sensatori Resort Sorgun. Fotoğraf kadrajına giren odalar, havuz ve restoran alanları biz çocuklu ailelere ait. Simetriğinde de bir bu kadar daha 12 yaş altı çocukların giremediği, yetişkinler kısmı bulunuyor. Bu da hem çocuklu hem de çocuksuz ailelere daha keyifli ve kompakt bir tatil olanağı sağlıyor.

TUI Sensatori Resort Sorgun by Barut Hotels detayları için tıklayın.

ANTALYA ÇOCUKLU AİLELER İÇİN TATİL KÖYÜ TAVSİYESİ

TUİ SENSATORİ RESORT SORGUN’DA SAKİN VE HUZURLU BİR TATİL

4 – TUI MAGIC LIFE BODRUM

Uzun yıllar önce Sarıgerme hem de Marmaris tesislerinde tatil yaptığımız ve spor ağırlıklı konseptine bayıldığımız Magic Life konsepti ile Bodrum’da 2019 Temmuz’unda tekrar buluşuyoruz. 2019 yazında açılan ve kendine özel müthiş bir koyu bulunan Tui Magic Life Bodrum da diğer Magic Life tesisleri gibi çocuklu ailelerin ve sporseverlerin yüzünü güldürüyor.

TUI Magic Life hakkındaki detay bilgilere ulaşmak tıklayın.

TUI MAGIC LIFE BODRUM PLAJI

TUI MAGIC LIFE GÜN BATIMI

5 – DOUBLETREE BY HİLTON KEMER

Cam gibi denizi, çam ormanları ile Antalya’nın en sevdiğim bölgesi, Toros Dağları’nın eteklerindeki Kemer’de konumlandırılmış DoubleTree by Hilton Kemer doğanın tüm renkleriyle iç içe huzurlu bir tatil için ideal bir tatil olanağı sunuyor. Tatil köyünün olanakları ile butik otelin konforunu bir arada yaşatan otel iki konsept arasında kararsız kalanlar için güzel bir seçenek oluşturuyor. İnsanı yormayan, her şeye çok çabuk ulaşabileceğiniz konsepti gayet iyi düşünülmüş, bir şeylerin peşinden koşup yorulacağınıza tatil hissini sonuna kadar yaşamanızı sağlıyor.

DoubleTree by Hilton Kemer detayları için tıklayın.

DOUBLETREE BY HİLTON KEMER

DOUBLETREE BY HİLTON İTALYAN RESTORANI

VOYAGE GRUBU OTELLERİ

Voyage Grubu otellerini öne çıkaran özellikler neler?

 • Akşam yemekleri için kebap, balık, Yunan, Meksika, İtalyan gibi farklı dünya mutfaklarına ait en az beş altı çeşit ücretsiz alakart restoranının olması, bu sayede bizim gibi açık büfeden yemek toplamaktan haz etmeyen insanların tatil boyunca tüm akşam yemeklerini sakince, huzur içinde ve keyifle yiyebilmesi.
en_guzel_tatil_yerleri_voyage_sorgun

VOYAGE OTELLERİ –  ALAKART MEKSİKA RESTORANI

 • Hizmet veren personelin yaz dönemi için civar köylerden toplanmış değil, eğitimli personel olması
 • Müşteri memnuniyetinin hep ön planda olması
 • Tüm Voyage’larda otel odalarının yeni/yenilenmiş olması.
 • İç bayıcı amfi tiyatro gösterilerinden ziyade her akşam kayda değer bir gösteri ya da canlı performans olması.
 • Her yaş grubundan çocuklar için su parkı ve diğer aktivite alanlarının başarılı olması
tatil_yeri_tavsiyeleri_voyage_sorgun_davul_show

VOYAGE OTELLERİ – DAVUL SHOW

Otel özelinde ele alacak olursak;

6 – VOYAGE TORBA

 Açık havadaki resepsiyon ve begonviller içindeki lobisi  ile Voyage Torba daha ilk girişte gönlümüzü fethediyor. Daha sonraki Voyage tatillerimizde de karşılaşacağımız iskele ve üzerindeki beyaz havlu ile kaplı yatakvari minderleri olan şezlong konseptine bayılıyoruz. Bodrum standartlarına göre gayet uzun bir kumsalı olan tesis çocuklu aileler için de oldukça uygun. Tüm odalar modern bir dekorasyonla yenilenmiş, açık alanlardaki çiçek ve ağaçlar ile bodrum ambiyansını hissettiren bir tesis.
 
tatil_yeri_onerileri_voyage_bodrum

VOYAGE TORBA – LOBİ

 

7 – VOYAGE TÜRKBÜKÜ

Denizi muhteşem, balıklarda birlikte yüzüyorsunuz. Ama kumsal neredeyse hiç yok. Şezlong alanında yapay kumsal yaratmışlar ama pek yeterli değil. Bu nedenle tesis çocuksuz çiftler için daha uygun.Hem alakart hem de ana restoranı ambiyans ve sunulanlar açısından diğer Voyage’lara göre daha zayıf..

en_iyi_tatil_yerleri_voyage_turkbuku_iskele

VOYAGE TÜRKBÜKÜ – İSKELE

8 – VOYAGE BODRUM

Bodrum Bardakçı Koyu’nda tatil köyünden ziyade herşey dahil konseptiyle hizmet veren bir butik otel diye tanımlayabileceğimiz bir tesis. Burada da deniz ile bağlantı sadece iskele ile sağlandığından çocuklu tatile uygun değil. Ama baş başa iki üç günlük bir kaçamak için muhteşem. Çok ufak, sakin, huzur dolu, restoranda sunulanlar az ve öz, standart Voyage kalitesinin bir tık üstü…
 
butik_tatil_koyleri_voyage_bodrum

BUTİK TATİL KÖYÜ – VOYAGE BODRUM

9 – VOYAGE SORGUN

Voyage Sorgun, deneyimlediğim Voyage Otelleri’nin arasında en özeli, en güzeli. Bu kadar üst düzey bir müşteri memnuniyetine burada rastlıyorum. Personel son derece eğitimli. Alakart restoranlar isimlerinin hakkını veriyor. Örneğin Rum tavernası Ela’da canlı müzik eşliğinde sirtaki yapabiliyor, Yunan şefin elinden çıkan mezeleri ve kuzu inciği afiyetle yiyebiliyorsunuz.
 
deniz_kiyisi_oteller_voyage_sorgun

VOYAGE SORGUN – RUM TAVERNASI

Konsepte yaraşır tarzda dekore edilmiş Meksika restoranında fajitanızı beklerken tekila içebiliyor, balık restoranında çiftlik çuprası veya levreği yerine balık vitrinindeki çeşit çeşit balıklar arasından barbun balığı bile seçebiliyorsunuz.Yemyeşil, modern ve yaş gruplarına göre gruplandırılmış aquapark fasiliteleri de oldukça başarılı.

en_iyi_deniz_kiyisi_otelleri_voyage_sorgun

VOYAGE SORGUN AQUAPARK

10 – ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB

Çam ormanlarının dibindeki tertemiz denizi ile Antalya’nın en güzel bölgesi olan Kemer’de konumlandırılmış Ulusoy Kemer Holiday Club, asırlık ağaçlar arasındaki doğal ortamı, modern odaları, leziz yemekleri ve son derece başarılı çocuk kulübü ile özellikle çocuklu aileler için ideal bir tatil olanağı sunuyor. Kemer Holiday Club’ın geleneksel Anadolu Türk Evi mimarisinin modernize edilerek inşa edilmiş odaları ve yaşam alanları oteli mimari anlamda da ön plana çıkarıyor.

Kemer Holiday Club hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.

 

KEMER HOLİDAY CLUB PLAJ VE İSKELE

KEMER HOLİDAY CLUB AQUAPARK

11 – GÜRAL PREMIER TEKİROVA

Bir çocuk cenneti tatil köyü. Her yaş grubuna hitap eden ayrı ayrı aqua parkları var. Büyüklerin de keyifli kaydığı gerçeğini aratmayan dev aquaparkında seviyorsanız, siz bile saatlerce eğlenebilirsiniz.
 
Çocuk havuzu deyince aklınıza ne gelir? Büyük havuzunun kenarına iliştirilmiş bebelerin debelendiği yuvarlak sığ bir havuz… Bu görüntüyü atın kafanızdan. Dev bir büyük havuzu düşünün. Sonra bu havuzun 4-10 yaş grubu çocukların boyunu geçmeyecek derinlikte olduğunu ve içerisinde korsan adasından şelaleye çeşit çeşit kaydırak atraksiyonları ile dolu olduğunu düşünün… Çocuğunuzu kremini sürüp arkadaşları ile buraya  yolladıktan sonra, sizin ağaçlar altındaki şezlonglarda keyif yaptığınızı, çocuğunuzu yemek saatinde geriye zor aldığınızı düşünün, yeterli sanırım
Bunların dışında tesisin can alıcı özelliğini çok göremedim diyebilirim. Açık büfedeki yemekler belirli bir kalitede ama fark yaratmıyor. Alakart restoranları sınırlı ve ücretli. Deniz, odaların  ve havuzların olduğu kısımdan biraz uzak. Çocuklar havuzda iken şöyle bir denize atlayıp çıkayım derseniz işiniz zor. Tesis kompakt olmadığı için çocukları 6 yaş üstü olan aileler için daha uygun olduğunu söyleyebilirim.
 
antalya_otel_tavsiyeleri_gural_tekirova

GÜREL PREMIER TEKİROVA

 

GÜRAL TEKİROVA ÇOCUK HAVUZU

12 – LIBERTY HOTELS LYKIA

Bir çocuk cenneti tatil köyü daha. Zaten üçü ısıtmalı sekiz adet havuzdan oluşan aqua parkının adı da Çocuk Cenneti. 0-6 yaş grubu iki çocuğun birden ücretsiz olduğu nadir otellerden. Bu yaklaşımları ile bile biz çocuklu aileler için varız diyorlar. 
 

EN İYİ TATİL KÖYLERİ, TATİL KÖYÜ TAVSİYELERİ

Çocuk cennetinin güzelliğinin yanı sıra bu tesis hakkında aklımda kalan en belirgin iki özelliği turkuaz renkli muhteşem denizi ve de yine aynı muhteşemlikteki yemekleri. Liberty Hotels Lykia’da yemekler içerik ve lezzet anlamında gerçekten gittiğim diğer tesislere göre fark yaratıyor. Odalar oldukça fonksiyonel. Tesisin tek handikabı eğimli bir alana inşa edildiğinden yokuşları çıkabilmek için shuttle’a bağımlı kalınması. Gerçi o kadar sevimli bir shuttle ki çocuklar binmek için can atıyor…

Liberty Hotels Lykia detayları için tıklayın.

 
cocuk_dostu_tatil_koyleri_lykia_world

ÇOCUK DOSTU TATİL KÖYÜ LIBERTY HOTELS LYKIA

 

13 – TUI BARUT FETHİYE SENSATORİ

Ülkemizin en güzel köşelerinden biri olan Fethiye’de, Çalış Plajı’na yakın konumlandırılmış yepyeni bir tesis olan Barut Fethiye Sensatori, yaz tatillerinde önceliği konfor olanlar için çok iyi bir seçenek oluşturuyor. Oldukça modern dekore edilmiş odaları, restoranları ve ortak kullanım alanları ile tesis misafirlerine hem tatil köyü keyfi hem de lüks otel konforu yaşatıyor.

Barut Fethiye Sensatori detayları için tıklayın.

FETHİYE’DE MODERN BİR TATİL KÖYÜ

TUI BARUT SENSATORİ FETHİYE

14 – MARTI MYRA KEMER

Eski ve köklü bir tatil köyü olduğu için çam ağaçlarıyla kaplı yemyeşil bahçesi olan, aynı zamanda odaları ve ortak alanlar yenilendiği için de oldukça modern olan, odaların, restoranın, snack bar’ın, havuzun ve denizin birbirine yakınlığı ile beklentilerimin oldukça üzerinde çıkan bir tesis.
 
antalya_otel_onerileri_marti_myra

MARTI MYRA

 

Bu tesiste öyle aquaparklar, korsan adaları filan yok ama çocuğunuz 0-6 yaş arasında ise kompaktlığı, sakinliği, modernliği ve doğası ile sizi oldukça mutlu edebilir. Ücretsiz balık, İtalyan ve Türk alakart restoranlarında güzel bir ambiyansta akşam yemeğinizi yerken her üç restoranda da canlı müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

MARTI MYRA ALAKART RESTORAN

15 – DENİZATI TATİL KÖYÜ, GÜMÜLDÜR

İzmir Gümüldür’de konumlandırılmış Denizatı Tatil Köyü büyük tatil köylerinin kaosundan hoşlanmayanlar ama butik otellerde de çocuklar için aktivite bulmakta zorlananlar için iyi bir alternatif. Zeytin ve çam ağaçları altındaki mütevazi tesiste hepsi bahçe katı olan odalar, restoran, çocuk parkı, deniz, plaj ve havuz iç içe.  Tam pansiyon olarak hizmet veren tesis taş fırından çıkan pideleri, ağaç gölgesi altında kitap okuma keyfi, sakin plajı için özellikle tercih edilesi…

DENİZATI TATİL KÖYÜ – PLAJ

EN İYİ TATİL KÖYLERİ, TATİL KÖYÜ TAVSİYELERİ

 

16 – HILLSIDE FETHİYE

Gittiklerim içerisinde en muhteşem denize sahip tatil köyü. Kalemya koyunu çevreleyen tesiste yiyecekler de diğerlerine göre ciddi anlamda fark yaratıyor ancak ana restoranın oturma düzenini fazla iç içe bulduğumu belirtmeliyim. Lykia World gibi sadece yemekte alınan içeceklerin ücretsiz olduğu tam pansiyon plus konseptinde hizmet veren tesiste aqua park fasilitisi ve her yaştan çocuklar için çok başarılı kulüp aktiviteleri de mevcut…
 
cocuk_dostu_otel_hillside_fethiye

ÇOCUK DOSTU OTEL HILLSIDE FETHİYE

17 – RIXOS PREMIUM BELEK

Belek bölgesindeki otellerin geneli çok geniş alanlara yayıldığı ve bu sebeple restoran, oda, deniz  ve havuz arası mesafeler uzun olduğu için bu bölgedeki tatil köylerinin küçük çocuklu ailelerden ziyade büyük çocuklu aileler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Belek bölgesindeki denizin dalga olduğu zaman bulanık olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Deniz bulanıklığı ve tesis içi uzun mesafeler problemi Rixos Premium Belek için geçerli. Her ne kadar buggy denen araçlarla tesis içi ulaşımın sağlansa da çok efektif değil. Tesiste odalar ve ortak alanlar yenilenmiş, oldukça modern ve zevkli dekore edilmiş. Hem ana restoran hem de alakart restoranlarda yiyecek kalitesi çok çok iyi.
 
antalya_tatil_koyu_onerileri_rixos_premium_belek

RIXOS PREMIUM BELEK

 

RIXOS BELEK TÜRK ALAKART RESTORAN

 

18 – STARLIGHT RESORT OTEL, SİDE

Antalya’nın Side mevkiinde zengin bir bitki çeşitliliğine sahip dev bir botanik bahçe içinde kurulmuş, bölgenin en yeşil oteli Starlight Resort Otel. Denize sıfır olan tesis bu yeşillikler içerisinde, ana bina ve bungalov tarzı club odaları, 3’ü kapalı olmak üzere 15 tane açık havuzu, spa merkezi, aquapark, at çiftliği, tenis kortları ve futbol sahaları ile hizmet veriyor. Deniz suyu ile doldurulmuş jakuzili VIP havuz özellikle dikkat çekiyor. Çocuk animasyonu, elektronik oyunların olduğu oyun salonu, mini club (4-12 yaş arası), mini star kids (2-4 yaş arası), oyun alanları, çocuk büfesi, çocuk aquaparkı ile Starlight, çocuklu aileler için de iyi bir tatil alternatifi oluşturuyor.

Side Starlight Otel hakkındaki detaylar için tıklayın.

side_antalya_tatil_koyu_starlight_resort

STARLIGHT RESORT OTEL SİDE

 

side_antalya_tatil_koyu_aquapark_starlight_resort

STARLIGHT RESORT OTEL AQUAPARK

 19 – ŞİLE DOĞA TATİL KÖYÜ

İstanbul’un Karadeniz’e sahili olan ilçelerinden Şile’de oldukça geniş bir alana yayılmış, göleti ve yeşil alanları ile güneydeki tatil köylerini aratmayan bir doğaya sahip tatil köyü.  Odalar lüks değil ama yeterli. 1+1′ den oluşan villalar iki üç çocuklu aileler için ideal. Tek sorun tesis deniz kıyısında değil ama havuzu oldukça büyük ve keyifli. 
 

Sezonda kişi başı kalış ücreti gecelik ortalama 1300 TL. 0-6 yaş ilk çocuk ücretsiz. Bu fiyata sabah kahvaltısı ve aksam yemeği dahil.

Not: Fiyata Enuygun.com otel sayfası üzerinden bakılmıştır.

Akşam yemeğindeki içecekler ekstra. Yani tesis yarım pansiyon konseptinde hizmet veriyor. Akşam 9’da başlayan canlı müzik gece 1’e kadar devam ediyor ve gece oldukça eğlenceli geçiyor. 🙂 

Şile Doğa Tatil Köyü detayları için tıklayın… 

 
sile_doga_tatil_koyu

ŞİLE DOĞA TATİL KÖYÜ

 

İSTANBUL’DA TATİL KÖYÜ

Tavsiye ettiğim diğer Ege Akdeniz Otelleri için tıklayın.

 

13 Comments

 • Berna dedi ki:

  Güzel bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık 🙂

 • Seda dedi ki:

  Merhaba gezenti anne,

  gezi tutkunuzu kıskanmamak elde değil, umarım dünyada ayak basmadığınız bir ülke kalmaz 🙂 Tatil köyleri ile araştırma yapıyordum ancak Kastamonu Daday’da güzel bir yaşam kasabası var, sanırım burayı henüz keşfetmediniz.

  İksir Resort Town isimli bir yaşam kasabası bence görmelisiniz.

 • Erkut OZEN dedi ki:

  Harika bir liste olmuş. Listedeki bazı tesisler tatil köyü konsepti dışına da çıksalar birçoğunda hemfikiriz. Teşekkürler, kolaylıklar..

 • Hurgul dedi ki:

  Detayli Bılgıler için teşekkürler. Çok yararlandım bilgilerden. Şuan Mayıs 2017’de olduğumuz ıcın , Listede değişecek veya yenı eklemeye değer bulduğunuz bir yer var mı?
  Benim 6 ve 10 yaşında iki oğlum var, her şeyden çok çabuk sıkılan ve bayada aktifler, sıralamanız gerekirse ilk üçe hangı seceneklerı koyarsınız? Çok çok ama çok teşekkür ederim.

 • aysu dedi ki:

  Turkiye standatlatinda ekonomik durumu orta olan kendi yaginda kavrulan kac aile gidebilir yazdiginiz otellere..en luks ve en bilinen otelleri yazmissiniz ki bunlari herkes biliyo populeritesi yuksek fiyatlar ise oldukca ucuk
  Butun siteler ayni otelleri oneriyo fakat turkiye standarlarinda ekonomik durumu cok cok iyi olmayan kac aile gidebikiyo volage ye mesela? yada titanic’e

 • Serhat Engul dedi ki:

  Oldukça önemli bir konuyu mercek altına almışsınız. Tatil köyü seçiminde internet üzerinde yapılan tanıtıma bakmak kesinlikle yeterli olmuyor. Referanslar çok önemli, koca bir senenin meyvesi olan tatile çıkıldığında sürprizle karşılaşmamak için, böyle tavsiye niteliğindeki yazıların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Sık kullananlara eklenecek türden bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 • Ferda dedi ki:

  Evet oteller çok güzel ama siz belirli bir kesime hitap etmişsin iz maalesef söylediğiniz otellerin hepsi uçuk böyle paylaşımlarda HERKESİN gidebileceği yerleri önerirsiniz daha yaralı olur..

 • İLHAMİ ASKERAN dedi ki:

  İYİ GÜNLER, BİZ 12 YETİŞKİN 5 ÇOCUKLU BİR TATİL YAPMAK İSTİYORUZ. 01-11 AĞUSTOS ARASI. TAM PANSİYON VEYA HER ŞEY DAHİL.TERCİHİMİZ BODRUM- MARMARİS CİVARI. ÖNCELİKLİ TERCİHİMİZ, ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR VE BAZI YETİŞKİNLER İÇİN DALGASIZ AKINTISIZ KUMLU BİR DENİZ. VOYAGE’LERİN DIŞINDA ( ORAYLA İRTİBAT HALİNDEYİZ AMA FİYATLAR BİRAZ YÜKSEK) ÖNERENECEĞİNİZ NERELER VAR ACABA..?? VASATIN ÜZERİNDEKİ YERLERİ TERCİH EDERİZ. RESTORAN VE MUTFAĞI GENELDE AÇIK OLAN YERLER OLMALI.. BUTİK OTEL DE OLABİLİR …BİR KAÇ GÜN İÇİNDE KARAR VERMELİYİZ… YARDIMCI OLABİLİRSENİZ MUTLU OLURUM..DÖNÜŞÜNÜZÜ BEKLİYORUM… MUTLU GÜNLER…

 • Numan Koçak dedi ki:

  Tatil planları yaparken bu yazıya denk gelmem harika oldu.

 • Burçin dedi ki:

  Merhaba,

  Temmuz sonu için 2 yaşındaki kızımla ailecek Bodrum’a gitmek istiyoruz. Otel arayışındayız ve şu an Voyage Torba ağır basıyor. Sizin farklı önerileriniz olur mu? Voyage Torba ile ilgili yorumlarınızı öğrenebilir miyim? Çoğu kişi standart oda küçük demiş özellikle bebek yatağı eklenince. Standart deniz tarafını önermişler. Kimisi çocuğum el ayak hastalığı oldu demiş, çocuk bölümlerinin temizlenmemesinden şikayet etmiş. Verilen parayı hak ediyor mu sizin yorumlarınız nelerdir?

  • Gezenti Anne dedi ki:

   Ben voyage grubu otellerini çok beğeniyorum. El ayak hastalığını otel konaklamasına bağlamak mantıklı gelmedi. Otel odaları ufaktı evet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir