Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri 2021

1 – KALKAN HALK PLAJI

Kalkan’ın tam merkezinde bulunan Kalkan Halk Plajı, diğer adıyla Belediye Halk Plajı oldukça berrak ve turkuaz renkli bir denize sahip. Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin ilki olan Kalkan Halk Plajı kumsalın çakıllı yapısından dolayı dalga olduğu zamanlarda dahi deniz berraklığını yitirmiyor. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu plaj oldukça bakımlı ve temiz. Kalkan’ın en güzel plajlarından olan halk plajına giriş ve duş kullanımı ücretsiz. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin her biri için 5 TL ödemesi gerekiyor.

2 – KAPUTAŞ PLAJI

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde, Kalkan’a 6 km mesafede bulunan Kaputaş Plajı muhteşem güzellikteki bir renge sahip olan denizi ile Türkiye’deki en güzel plajlar listesinin başlarında yer alıyor. Yer altından akmakta olan suyun çakıllar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin olan denizi genellikle dalgalı oluyor. Kaputaş’a ulaşmak için 190 basamak inip çıkmak ilk başta zor gibi görünse de inanın buna değiyor. Kaş Belediyesi tarafından işletilen plajda yine belediye tarafından işletilen bir kafe restoran da bulunuyor. Şezlong ve şemşiyenin 5’er TL karşılığında kiralandığı Kaputaş Plajı’na giriş ve duş kullanımı ücretsiz.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

3 –  PATARA PLAJI

Kalkan’a 17 km mesafede yer alan Patara Antik Kenti, Likya’nın en önemli ve en eski şehirlerinden biri. Patara Antik Kenti’nin, arkeolojik ve tarihsel değerlerinin yanında hemen yakınında bulunan ve Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin üçüncüsü olan Patara Plajı da Akdeniz kaplumbağaları Caretta Carettaların milyonlarca yıldır yumurtalarını bırakıp yavruladıkları ender sahillerden biri olması ile de ayrı bir öneme sahip. Koruma altında bulunan uçsuz bucaksız plaj, hem uzunluğu hem de genişliğiyle görür görmez kendisine hayran bırakıyor. Patara Plajı’na girebilmek için 15 TL ödemeniz gerekiyor. Müze kartınız var ise giriş ücretsiz.

4 – MAHAL BEACH CLUB

Kaş Kalkan bölgesindeki pek çok benzeri gibi tepenin yamacına yapılmış platformlardan oluşan Mahal Beach Club, zeytin ağaçlarının altında yukarıdan denize bakan bir konumda yer alıyor. Etrafa ferah bir şekilde dağıtılmış şezlonglar dalgaların sesinin tadını çıkarılabilmesi imkan tanıyor. Villa Mahal’de şezlong ve şemsiye ücreti kişi başı 20 TL. Öğle yemeği burada alındığı takdirde şezlong ücreti talep edilmiyor.

5 – INDIGO BEACH CLUB

Kalkan Halk Plajı’nın yakınında konumlandırılmış, Kalkan En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin 5.si Indigo Beach Club Kalkan merkezinde kumsal yerine platformdam denize  girmek isteyenler için iyi bir alternatif oluşturuyor. Şezlong+şemsiye ücretinin 12.5 TL olduğu Indigo Beach Club’da denizi kuşbakışı gören güzel bir kafe restoran da bulunuyor.

6 – KALAMAR BEACH CLUB

Kalkan’daki platform plajlardan biri olan Kalamar Beach Club Kalkan merkeze araba ile 10 dakika mesafede bulunuyor. Giriş ücretinin 15 TL olduğu plajda bu fiyata şezlong, şemsiye, kano, bisiklet ve trambolin kullanımı dahil ediliyor. Küçük ama sevimli plajda trambolinden atlamak çok keyifli oluyor. Plajda Kalamar isimli bir kafe restoran da bulunuyor.

7 – FIRNAZ KOYU

Mavi yolculukların duraklarından biri olan Fırnaz koyu turkuaz renkli akvaryum gibi denizi ile oldukça çekici. İnsanı gençleştirdiğine inanılan çamuru ile çamur banyosu da yapılabilen koya stabilize yolu sebebiyle karadan ulaşmak çok zor. Fırnaz Koyu’nu keşfetmek için tekne turlarına katılmak gerekiyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Kalkan Gezi Rehberi

Kalkan Butik Otel Tavsiyesi, Fidanka, Yorumlar

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir