Kalkan En Güzel 10 Plaj ve 2023 Giriş Ücretleri

1 – KALKAN HALK PLAJI

Kalkan’ın tam merkezinde bulunan Kalkan Halk Plajı, diğer adıyla Belediye Halk Plajı oldukça berrak ve turkuaz renkli bir denize sahip. Kalkan Halk Plajı kumsalın çakıllı yapısından dolayı dalga olduğu zamanlarda dahi deniz berraklığını yitirmiyor. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu plaj oldukça bakımlı ve temiz. Kalkan’ın en güzel plajlarından olan bu plaja giriş ve duş kullanımı ücretsiz. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin her biri için 75 TL ödemesi gerekiyor.

KALKAN HALK PLAJI

2 – KAPUTAŞ PLAJI

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde, Kalkan’a sadece 6 km mesafede bulunan Kaputaş Plajı muhteşem güzellikteki bir renge sahip olan denizi ile bırakın Kalkan’ı Türkiye’deki en güzel plajlar listesinin başlarında yer alıyor. Yer altından akmakta olan suyun çakıllar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin olan denizi genellikle dalgalı oluyor. Kaputaş’a ulaşmak için 190 basamak inip çıkmak ilk başta zor gibi görünse de inanın buna değiyor. Kaş Belediyesi tarafından işletilen plajda yine belediye tarafından işletilen bir kafe restoran da bulunuyor. Şezlong ve şemşiyenin 75’er TL karşılığında kiralandığı Kaputaş Plajı’na giriş ve duş kullanımı ücretsiz.

KAPUTAŞ PLAJI KALKAN

3 – PALM BEACH CLUB

Kalkan’daki plajların büyük çoğunluğu gibi iskeleden giriş imkanı veren Palm Beach Club Kalkan’da minik bir çakıl plaj da bulunuyor. İskelenin üst kısmında zeytin ağaçlarının altındaki şezlongları hem sıcak yaz günlerinde serinleme imkanı hem de izole bir dinlenme alanı sunuyor. Restoranında servis edilen yiyeceklerin de standart beach menülerine göre çok daha başarılı olduğu mekanda karidesli penne benim favorim. Palm Beach Kalkan’a güncel giriş ücreti 150 TL. Bu ücrete şemsiye, şezlong ve otopark dahil.

0 (242) 8443987

PALM BEACH CLUB KALKAN

PALM BEACH CLUB RESTAURANT KALKAN

4 – ÇAKIL BEACH CLUB KALKAN 

Kalkan’da bulunan plajların çoğunun aksine Kalkan  merkezin sağ tarafında yer alan Çakıl Beach Club platform alanının yanında bulunan çocuklu ailelere uygun minik plajı ile dikkat çekiyor. Parasailing, hamburger, jet-ski gibi su sporları imkânı da bulunan tesise giriş için kişi başı 150 TL ödemeniz yeterli. Bu ücrete şezlong, şemsiye ve otopark ücreti de dahil.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenlere Türk kahvesi ikram ediliyor.

0 (538) 6996224

ÇAKIL BEACH CLUB KALKAN

5 – MAHAL BEACH CLUB

Kaş Kalkan bölgesindeki pek çok benzeri gibi tepenin yamacına yapılmış platformlardan oluşan Mahal Beach Club, zeytin ağaçlarının altında yukarıdan denize bakan bir konumda yer alıyor. Etrafa ferah bir şekilde dağıtılmış şezlonglar dalgaların sesinin tadını çıkarılabilmesi imkan tanıyor. Villa Mahal’de şezlong ve şemsiye ücreti kişi başı 120 TL. Öğle yemeği burada alındığı takdirde şezlong ücreti talep edilmiyor.

0 (242) 8443268

MAHAL BEACH CLUB KALKAN

6 – INDIGO BEACH CLUB

Kalkan Halk Plajı’nın yakınında konumlandırılmış Indigo Beach Club’da Kalkan merkezindeki pek çok beach club gibi kumsal yerine platformdan denize giriliyor. Şezlong+şemsiye ücretinin 180 TL olduğu Indigo Beach Club’da denizi kuşbakışı gören bir kafe restoran da bulunuyor.

0 (242) 8442112

İNDİGO BEACH CLUB KALKAN

7 – KALAMAR BEACH CLUB

Kalkan’daki platform plajlardan biri olan Kalamar Beach Club Kalkan merkeze araba ile 10 dakika mesafede bulunuyor. Giriş ücretinin 150 TL olduğu plajda bu fiyata şezlong, şemsiye, kano, bisiklet ve trambolin kullanımı dahil ediliyor. Şezlongunuz tahta platformlarda olsun isterseniz 150 TL yerine 200 TL ödemeniz gerekiyor. Küçük ama sevimli plajda trambolinden atlamak çok keyifli oluyor. Plajda Kalamar isimli bir kafe restoran da bulunuyor.

0 (545) 8441061

KALAMAR BEACH CLUB KALKAN

8 –  PATARA PLAJI

Kalkan’a 17 km mesafede yer alan Patara Antik Kenti, Likya’nın en önemli ve en eski şehirlerinden biri. Patara Antik Kenti’nin, arkeolojik ve tarihsel değerlerinin yanında hemen yakınında bulunan Patara Plajı Akdeniz kaplumbağaları Caretta Carettaların milyonlarca yıldır yumurtalarını bırakıp yavruladıkları ender sahillerden biri olması ile de ayrı bir öneme sahip. Koruma altında bulunan uçsuz bucaksız plaj incecik kumu ve sığ denizi ile görür görmez kendisine hayran bırakıyor. Patara Plajı’na girebilmek için Temmuz 2023 itibariyle 60 TL ödemeniz gerekiyor. Müze kartınız var ise giriş ücretsiz. Şezlong ve şemsiye ayrıca 100’er TL.

PATARA PLAJI

9 – FIRNAZ KOYU

Mavi yolculukların duraklarından biri olan Fırnaz koyu turkuaz renkli akvaryum gibi denizi ile oldukça çekici. İnsanı gençleştirdiğine inanılan çamuru ile çamur banyosu da yapılabilen koya stabilize yolu sebebiyle karadan ulaşmak çok zor. Fırnaz Koyu’nu keşfetmek için tekne turlarına katılmak gerekiyor.

FIRNAZ KOYU

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

En Güzel 13 Kaş Plajı ve 2023 Giriş Ücretleri

TOP 10 KALKAN BEACHES WITH UP TO DATE ENTRANCE FEES

6 Comments

 • Gülnur Dereli dedi ki:

  Şahane gorunuyorlar. Gelecek sene planlarimiza almistik Kalkan’i, guzel bir rehber olmus elinize sağlik

 • ihsan bektaş dedi ki:

  mademki iddianız yok ne den palım beach ve beach park kalkan yok göreslleriniz de

  • Seda Karakartal dedi ki:

   Öneriniz üzerine Palm beach cluba geldik ortam işletme harika karidesli pennesini de tattım gerçekten lezizdi. Yalnız belirttiğiniz kahve ikramı uygulamasını kaldırmışlar sizinle de görüşmüşler kaldırılması için burada kalması yanıltıcı oluyor onu güncellersiniz iyi olur diye düşünüyorum. Bir de Deniz’in soğukluğuna da değinmek lazım herkese göre değil. Teşekkürler

 • Huseyin dedi ki:

  Güzel bir tanıtım yazısı olmuş teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir