Kadıköy’de Avrupalı Kahvaltı, NAAN BAKESHOP

Bir ekşi mayalı ekmek sevdalısı olarak ekşi mayalı ekmek konseptinin giderek yaygınlaşmasından en çok haz duyanlardan biriyim. Moda’nın kahvaltı mekanlarından NAAN BAKESHOP’ta da hem besin değeri hem de lezzet açısından mutluluk veren ekşi mayalı ekmekler pişirilip satışa sunuluyor, aynı zamanda kafe olarak hizmet veren mekanda misafirlerine butik lezzetler eşliğinde servis ediliyor.

NAAN BAKESHOP EKMEKLERİ

Mekanın kruvasanları da bağımlılık yapıyor. Isırdığınızda dişe gelen, ağzı dolduran uzun uzun çiğneyip tereyağının, fermentasyon kokularının ve laktik asidin tadını alacağınız, puf diye yok olmayan ama yine de çıtır çıtır bir kruvasan. İyi bir flatwhite veya cappucino eşliğinde uzun süren bir keyif yaratıyor.

Naan Bakeshop’ta serpme kahvaltı yok. Kars gravyeri ve füme eti sarmalayan kızarmış ekşi mayalı iki dilim ekmek üzerindeki göz yumurtadan oluşan CROQUE NAAN (94 TL) mekanın en can alıcı spesiyali.

Baharatlı , hafif acılı ortadoğu menemeni , yeşil elma ve tost melbaya ile sunulan Shaksuka Menemen (77 TL) de çok seviliyor.

Avrupa’da lokal bir kafedeymişsiniz hissi veren ambiyansı keyifli, gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi.

CROQUE NAAN

 

NAAN BAKESHOP

Caferağa, Moda Cd. No:113, 34710 Kadıköy/İstanbul

0 850 221 7099

 

Kadıköy Moda’daki En İyi 10 Kahvaltı Mekanı ve 2022 Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir