Jurassic Land Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

JURASSIC LAND KALICI OLARAK KAPATILMIŞTIR.

 

Çocuklarla gidebileceğiniz eğlenceli yerler için İstanbul’daki Çocuk Eğlence Merkezleri ve Tema Parklar yazıma bakabilirsiniz.

 

İstanbul Bayrampaşa’da Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezinde 10.000 m2 üzerinde konumlandırılmış, Türkiye’nin tek, Avrupa’nın ise en büyük temalı dinozor parkı olan Jurassic Land İstanbul’da çocuklu ailelerin oldukça eğlenceli saatler geçirilebilecek tema parklardan biri. Jurassic Land hem küçükleri hem de büyükleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyor, soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş ve gezegenin en görkemli canlıları olan dinozorlar, Forum İstanbul’da ziyaretçilerini bekliyor. Peki Jurassic Land’de Neler var? Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

 

JURASSIC LAND’DE NELER VAR?

DİNAZOR MÜZESİ

Jurassic Land’da fantastik bir kurgu ile rehber eşliğinde eğitim ve eğlenceyi birleştiren, farklı dönemlere ait 70 dinozorun bire bir hareketli maketlerinin ve yumurtalarının sergilendiği benzersiz bir müze bulunuyor.

JURASSIC LAND DİNAZOR MÜZESİ

 

4 BOYUTLU SİNEMA JUROCOPTER

Türkiye’nin en büyük dört boyutlu, altı efektli sineması olan JuraCopter, dinozorların dünyasını keşfetmek için tasarlanmış özel bir araç. Zorlu hava, deniz altı ve kara yolculukları için üretilmiş olan JuroCopter bizleri dinozor türlerinin yer aldığı heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor. Eğlenirken öğrenme imkanı sunan yüksek teknolojik donanımlı Bilim Merkezi ile dev dinozorların yer aldığı Show Garden Jurassic Land’in diğer bölümlerini oluşturuyor.

JURASSIC LAND 4 BOYUTLU SİNEMA

 

KAZI ETKİNLİĞİ

Dinozor iskeletleri ve yumurtalarının dev bir mağaza etrafında sergilendiği müzede, çocuklar için rehberler eşliğinde kazı yapma imkanı da bulunuyor. Paleontolojik kazı ekipmanları ile dinozor kemikleri ve yumurtalarının arandığı kazı etkinliği sonrasında çocuklar “Kaşif Paleontolog Sertifikası” almaya hak kazanıyor.

JURASSIC LAND KAZI ETKİNLİĞİ

 

DOĞUMGÜNÜ PARTİLERİ

Jurassic Land bünyesinde ayrıca konser, kongre, konferans ve türlü kurumsal ve bireysel organizasyonların gerçekleştirildiği, Jura Etkinlik Merkezi, çocuk partileri için Parti Evi seçenekleri ve yumurta boyama gibi etkinliklerin yapıldığı atölye alanları bulunuyor. Jura Ağaç Ev, JurAtölye, Jura Parti Evi, Jura Oyun Parkı gibi tematik atmosferler doğum günlerini unutulmaz kılıyor. 

JURASSIC LAND DOĞUM GÜNÜ PARTİLERİ

 

STRATEJİ OYUNU, LAZER TAG

Hem büyükler, hem de küçükler için tasarlanan popüler bir lazer strateji oyunu olan Laser Tag, patlayan dinozor yumurtaları ve hareketli dinozorlar gibi özel efektli aktörlerin de katılımıyla oynanıyor. Işık, ses ve sis efektlerinin heyecana heyecan kattığı bu oyun alanında lazer silahları ile dinozorlar arasında eğlenceli bir savaşa girmek oldukça sıradışı bir deneyim.

JURASSIC LAND LASER OYUNU

 

DİNAZOR OYUNCAKLARI

Bilim Merkezi gezisinin ardından, hediyelik eşya mağazası ile Jurassic Land turu sona eriyor. Ziyaretçilerin, günün anısına yanlarına alabilecekleri dinozor temalı hediyelik eşyaların yer aldığı mağazada dinozorlar hakkında eğitici bilgiler içeren kaynak kitaplar, kazı setleri, peluş oyuncaklar gibi yüzlerce ürün satılıyor.

JURASSIC LAND OYUNCAK MAĞAZASI

 

jURASSIC LAND NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Jurassic Land Bayrampaşa Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde bulunuyor.

Özel araçla gelecek olanların TEM otoyolundan “Hal-Otogar” çıkışını kullanıp “Kuru Gıda-Otogar” istikametini takip etmesi, E5 otoyolundan “Bayrampaşa-Otogar” çıkışını kullanıp “Kartaltepe-Yıldırım-Kocatepe” istikametine devam etmeleri gerekiyor. Forum Alışveriş Merkezi’nin tabelaları karşınıza çıkıyor. 

Toplu taşıma ile Forum Alışveriş Merkezi’ne gelmek için Aksaray-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’nı kullanmak ve Kocatepe Durağı’nda inmek gerekiyor.

Otobüsle Forum İstanbul’a gitmek içinse HT-5 Gaziosmanpaşa-Karadeniz Mahallesi ve 32-M Mecidiyeköy-Cevatpaşa hatları kullanılabiliyor.

JURASSIC LAND ULAŞIM

 

JURASSIC LAND GİRİŞ ÜCRETİ, BİLET FİYATLARI

Jurassic Land’a girişte yetişkinler için 49 TL, 02 – 16 yaş çocuk, öğretmen, öğrenci, 65 yaş üstü ve engelliler için 39 TL ödemeniz gerekiyor. Müze kart sahiplerine %15 indirim uygulanıyor.

 

JURASSIC LAND İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Bayrampaşa Forum İstanbul Alışveriş Merkezi

Kocatepe Mahallesi Paşa Caddesi Forum İstanbul AVM SF Blok No:17-02.120 – Bayrampaşa 34045 İstanbul

Telefon: +90 212 640 8088

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir