İstanbul’da Kayak ve Kızak, SNOWPARK Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Torium AVM’de yer alan Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, 4 mevsim kesintisiz kayak ve kızak keyfi sunuyor. Her ayrıntısı özenle tasarlanan eğlence parkında,  gerçek kar kullanılıyor. En düşük kar kalınlığı 50 cm olan Snowpark’ta kar keyfi maksimumda yaşanırken, kış sporları için de ideal bir ortam sağlanıyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Haftanın her günü açık olan Snowpark’ta snowboard, kayak gibi kış sporları ile  snowtubing ve snowrafting gibi eğlenceli aktiviteler sizi bekliyor. Kar oyun ve yürüyüş alanları, asma köprüler, buz mağaraları şehir hayatında farklılık arayanlara yepyeni deneyimler yaşatıyor. Eğlence alanında 130 kişi, kayak ve snowboard pistlerinden ise 70 kişinin aynı anda yararlanabildiği Snowpark’ta, dileyenler kayak ve snowboard eğitimleri de alabiliyor. Kış sporlarına ait her türlü ekipmana sahip merkezde, istenilen kayak malzemesi anında temin edilebiliyor. Her mevsim, istedikleri anda kar keyfini yaşayabilmeleri için girişte ziyaretçilere soğuk havaya uygun bot, mont ve eldiven veriliyor.

istanbulda_cocuklarla_kar_kizak_keyfi_snowpark

İSTANBUL’DA ÇOCUKLARLA KAR VE KIZAK KEYFİ

SNOWPARK NEREDE? NASIL GİDİLİR
İstanbul’un orta yerinde, E-5 üzerinde, Haramidere mevkiindeki TORIUM AVM’nin içinde. Snowpark’a özel aracınız ile e-5 üzerinden, Metrobüs ile de Beylikyüzü yönündeki Saadetdere durağında inerek ulaşabilirsiniz.
SNOWPARK GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ
Snowpark’a giriş ücreti 2019 yılı itibariyle;

Tek kişi girdiğiniz takdirde kişi başı hafta içi: 40 TL
Hafta sonu ve resmi tatiller: 55 TL

İki kişi girdiğiniz takdirde iki kişi toplam hafta içi: 75 TL
Hafta sonu ve resmi tatiller: 100 TL

Üç kişi girdiğiniz takdirde üç kişi toplam hafta içi: 110 TL
Hafta sonu ve resmi tatiller: 150 TL

Dört kişi girdiğiniz takdirde dört kişi toplam hafta içi: 140 TL
Hafta sonu ve resmi tatiller: 200 TL

    • Giriş ücretine kar botu, mont ve eldiven kullanımı dahildir.
    • Snowpark’ta gezi süresi 40 dakikadır.
    • Her ziyaretçi 20 dakika Snowtubing kullanım hakkına sahiptir.
  • Ekstra kullanımlar ücrete tabidir.
ÇOCUKLARLA SNOWPARK DENEYİMİMİZ
Daha önce Dubai’deki Emirates Mall’da görüp bayıldığım Snowpark konseptinin artık İstanbul’da olduğunu öğrenmemden çok kısa bir süre sonra Hassas Anne’nin daveti üzerine blogger anneler ve çocukları ile birlikte soluğu Torium Snowpark’da alıyoruz. Tün gün boyunca İstanbul’da kar ve kızak keyfinin tadını çıkarıyoruz.
 Anadolu Yakası’ndan İstanbul’un diğer ucuna, Halkalı’ya iki çocukla gitmek başta gözümü korkutsa da toplu taşımaya alışkın olmayan kuzularıma metrobüs ilginç geldiği ve metrobüs hafta sonu oldukça sakin olduğu için rahatlıkla Torium AVM’ye ulaşıyoruz. Snowpark’ a girerken görevli ağabeyden bot, mont, eldiven ve kaskımızı alıyor, değiştirdiğimiz eşyalarımızı oradaki dolaplardan birine kilitliyoruz. Kar montumuzu giyip eldiven ve kaskımızı takıp Snowpark’ın kapısından içeriye adımımızı attığımız anda bizi buz gibi bir hava karşılıyor. Kar soğuğunu unutmuşuz gerçekten, şaşırıyoruz. Soğuğunu unutmuş olsak da karı o kadar özlemişiz ki her yere dokunuyor, gördüğümüz her kar figürüne sarılıyoruz.
Biraz ilerlediğimizde yukarıdan aşağı doğru uzanan yanyana 5 parkurdan simitle kayan çocuklar ve ailelerini görünce bizimkiler sevinçten deliye dönüyor, üçümüz de birer simit kaptığımız gibi koşar adım tepeye çıkıyoruz ve macera başlıyor. Bu eğlence beni çocukluğumuzda apartmanın önündeki yokuştan aşağı kaydığımız günlere götürüyor, bayılıyorum.
Dört beş kere buradan kaydıktan sonra bir üst seviyeye geçiyor ve dönen bir parkuru olduğu için biraz daha uzun süren kaydırağı deniyoruz. Bu da çok eğlenceli. Kaymaya doyduktan sonra biraz basket oynuyor, bir iki poz daha alıyor ve artık üşümeye başladığımız için Snowpark alanından çıkıyoruz.
Girmemiz ile çıkmamız arasında yaklaşık bir saat gibi bir süre geçiyor. Her anı dolu dolu bir saat… Kendi kıyafetlerimize ve sıcacık ortama kavuştuğumuzda onca yorgunluktan sonra dinginleşiyor sıcak çayımı yudumlarken içimi de sıcacık bir huzur kaplıyor… Torium AVM’de yapacaklarımız bununla sınırlı değil. Hep birlikte bir üst kattaki kelebekler sergisine çıkıyor bir tırtıldan kelebeğe giden aşamaları çocuklarla birlikte yaşayarak öğreniyoruz.
Tırtıl iken sürünerek başlayan maceramız kelebek olup uçarak sona eriyor. Bir ara örümcek olup ağa tırmanıyoruz ama onun kelebekle bağlantısının ne olduğunu çok net hatırlayamıyorum:) Güzel bir gün daha sona eriyor.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

TORIUM AVM
Saadetdere Mah. E-5 Üzeri
Haramidere/İstanbul
0 (212) 6999050

 

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir