Hidiv Kasrı Nerede? Nasıl Gidilir? Kahvaltı, Güncel Giriş Ücreti

Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Kanlıca yakınlarındaki Çubuklu Korusu’nun içerisinde bulunan Hidiv Kasrı, her biri künyeli ve soy kütüğüne sahip ağaçlarla kaplı geniş bir koruluğa ve koru içinde güzel bir koşu ve yürüyüş yoluna sahip.

Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında muhteşem görseller sunan bu korulukta güzel bir doğa yürüyüşü yapabilir, Hidiv Kasrı’nın Beltur tarafından işletilen kafesinde hafta sonu sunulan açık büfe kahvaltı ile kasrın tarihi dokusunun, bahçesindeki sincapların, cıvıl cıvıl kuş seslerinin ve köşkün mevsimine göre lalelerle ve güllerle dolu bahçesinin tadını çıkarabilirsiniz.

HİDİV KASRI BAHÇE

 

HİDİV KASRI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Hidiv Kasrı, Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Kanlıca yakınlarındaki Çubuklu Korusu’nun içerisinde yer alır. Özel aracı ile gelenler Üsküdar-Beykoz sahil yolunu takip ederek Kanlıca’ya kadar geldikten sonra Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler. TEM otoyolunu kullanacaklar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giderken köprüden önceki son çıkış olan Kavacık sapağından çıkıp Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler. Avrupa yakasından gelecek olanlar da benzer şekilde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra Kavacık sapağından çıkıp Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile Hidiv Kasrı’na gelmek isteyenler Üsküdar – Beykoz sahil yolu üzerindeki herhangi bir duraktan İETT otobüslerine binip Kanlıca durağında inmelidir. Hidiv Kasrı Kanlıca otobüs durağına 10 dakika yürüme mesafesinde.

 

HİDİV KASRI GİRİŞ ÜCRETİ

Çubuklu Korusu’na ve Hidiv Kasrı’na giriş ücretsiz. Ancak araba otopark ücreti olarak İşpark’ın işlettiği otoparka 10 TL ödemeniz gerekiyor.

 

HİDİV KASRI AÇILIŞ VE KAPANIŞ (ZİYARET) SAATLERİ

Hidiv Kasrı 08:00 ve 23:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

ÇUBUKLU KORUSU – HİDİV KASRI

 

HIDIV KASRI’NDA KAHVALTI 

Beltur’a bağlı diğer tüm köşklerde olduğu gibi Hidiv Kasrı’nda da hafta içi 09:00 ile 13:00 arasında petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, peynir ve zeytin çeşitleri, yumurta, reçel çeşitleri, tahin pekmez, havuçlu kek, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı servis ediliyor. (Hidiv Kasrı’nda diğer Beltur mekanlarında olduğu gibi pandemiden dolayı serpme kahvaltı ve açık büfe kahvaltı kaldırıldı. Kahvaltı tabağı 38 TL karşılığında sunuluyor.)

HİDİV KASRI AÇIK BÜFE KAHVALTI

HİDİV KASRI AÇIK BÜFE KAHVALTI

HİDİV KASRI SERPME KAHVALTI

 

HİDİV KASRI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Çubuklu Korusu Çubuklu Yolu No: 32 Beykoz/İstanbul

Telefon: 444 66 44

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’daki En Güzel Parklar ve Korular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.