Hidiv Kasrı Nerede? Nasıl Gidilir? Güncel Kahvaltı ve Giriş Ücreti

Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Kanlıca yakınlarındaki Çubuklu Korusu’nun içerisinde bulunan Hidiv Kasrı, her biri künyeli ve soy kütüğüne sahip ağaçlarla kaplı geniş bir koruluğa ve koru içinde güzel bir koşu ve yürüyüş yoluna sahip.

Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında muhteşem görseller sunan bu korulukta güzel bir doğa yürüyüşü yapabilir, Hidiv Kasrı’nın Beltur tarafından işletilen kafesinde haftanın her günü sunulan kahvaltı ile kasrın tarihi dokusunun, bahçesindeki sincapların, cıvıl cıvıl kuş seslerinin ve köşkün mevsimine göre lalelerle ve güllerle dolu bahçesinin tadını çıkarabilirsiniz.

HİDİV KASRI BAHÇE

 

HİDİV KASRI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Hidiv Kasrı, Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Kanlıca yakınlarındaki Çubuklu Korusu’nun içerisinde yer alır. Özel aracı ile gelenler Üsküdar-Beykoz sahil yolunu takip ederek Kanlıca’ya kadar geldikten sonra Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler. TEM otoyolunu kullanacaklar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giderken köprüden önceki son çıkış olan Kavacık sapağından çıkıp Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler. Avrupa yakasından gelecek olanlar da benzer şekilde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra Kavacık sapağından çıkıp Hidiv Kasrı tabelalarını takip ederek ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile Hidiv Kasrı’na gelmek isteyenler Üsküdar – Beykoz sahil yolu üzerindeki herhangi bir duraktan İETT otobüslerine binip Kanlıca durağında inmelidir. Hidiv Kasrı Kanlıca otobüs durağına 10 dakika yürüme mesafesinde.

 

HİDİV KASRI GİRİŞ ÜCRETİ

Çubuklu Korusu’na ve Hidiv Kasrı’na giriş ücretsiz. Ancak araba otopark ücreti olarak İşpark’ın işlettiği otoparka 30 TL ödemeniz gerekiyor.

 

HİDİV KASRI AÇILIŞ VE KAPANIŞ (ZİYARET) SAATLERİ

Hidiv Kasrı 08:00 ve 23:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

ÇUBUKLU KORUSU – HİDİV KASRI

 

HiDİV KASRI’NDA KAHVALTI VE 2023 YILI ÜCRETİ

Hidiv Kasrı’nda pandemiden sonra serpme kahvaltı ve açık büfe kahvaltı kaldırıldı. Sadece kafe kısmı hizmet veriyor ve burada kahvaltı olarak haftanın her günü 09:00 ile 13:00 arasında kahvaltı tabağı, yumurta çeşitleri ve tost çeşitleri servis ediliyor. Beyaz peynir, Taze kaşar peyniri, Lor peyniri, Tereyağ, Mevsim reçeli, Bal, Tahin & pekmez, Haşlanmış yumurta, Macar salam, Söğüş tabağı (Domates & salatalık & çarliston biber), Siyah ve yeşil zeytin, Acuka, Sokak simidi, Pişi ve Börekten oluşan kahvaltı tabağının 2023 yılı itibariyle ücreti 3 adet demleme çay ile birlikte 99 TL. Kahvaltı tabağında sunulan ürünlerden istediklerinizi tek tek de sipariş verebilirsiniz. Mekanın güncel menüsüne aşağıda ulaşabilirsiniz.

 

HİDİV KASRI GÜNCEL KAHVALTI VE YEMEK MENÜSÜ

 

HİDİV KASRI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Çubuklu Korusu Çubuklu Yolu No: 32 Beykoz/İstanbul

Telefon: 444 66 44

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’daki En Güzel 15 Park ve Koru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir