Forestanbul Macera Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Türkiye’nin orman içinde yer alan en büyük doğa ve macera parkı olan Forestanbul heyecan ve macera dolu bir gün geçireceğinizi garanti ediyor. Forestanbul yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, dev salıncak, zipline gibi aktivitelerle siz ve çocuklarınız için şehrin stresinden ve karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma ve eğlenme fırsatı sunuyor.

 

FORESTANBUL NEREDE? NASIL GİDİLİR?

2014 yılında Kemerburgaz’da açılan Forestanbul 2019 yılı itibariyle Çekmeköy Taşdelen Mesire alanında hizmet veriyor.

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

 

FORESTANBUL’A ANADOLU YAKASI’NDAN NASIL GİDİLİR?

Forestanbul’un konumu maalesef pek merkezi değil. Toplu taşıma ile Kadıköy’den en kısa sürede gelebilmek için Bağlarbaşı’ndan geçen otobüslere (14M / 15F) ya da dolmuşlara binmek, buradan yeni açılan Çekmeköy metro hattı (M5) ile Necip Fazıl Metro istasyonuna ulaşmak gerekiyor. Metrodan indikten sonra Üsküdar Alemdağ otobüslerine binip Turgut Özal Caddesi durağında indiğinizde Taşdelen Mesire Alanı’na en yakın durağa ulaşmış oluyorsunuz. Üsküdar’dan tek vasıta ile Üsküdar Alemdağ otobüsünü kullanarak da Forestanbul’a ulaşmak mümkün.

 

FORESTANBUL’A AVRUPA YAKASI’NDAN NASIL GİDİLİR?

Forestanbul’a toplu taşıma ile Mecidiyeköy’den en kısa sürede gelebilmek için metrobüse binmek, Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten sonra Altunizade durağında inerek yeni açılan Çekmeköy metro hattı (M5) ile Necip Fazıl Metro istasyonuna ulaşmak gerekiyor. Buradan Üsküdar Alemdağ otobüslerine binip Turgut Özal Caddesi durağında indiğinizde Taşdelen Mesire Alanı’na en yakın durağa ulaşmış oluyorsunuz.

 

FORESTANBUL GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Forestanbul’a giriş için bir ücret yok. Sizin veya çocuğunuzun katılacağı her etkinlik için ayrıca para ödemeniz gerekiyor.

OCAK 2024 İTİBARİYLE ücret bilgileri aşağıda, etkinliklerin hemen altında.

 

FORESTANBUL’DA NELER VAR?

 

1 – YÜKSEK İP PARKURU

Hayatın tekdüzeliğine sıkışıp kaldın, kabuğunu kırmak istiyor adrenalinin kanında hızla akması gerektiğini hissediyorsan macerayı iple!
Tarzan gibi daldan dala atlayacak, Indiana Jones gibi köprüleri ve engelleri, tam güvenlik içinde aşacaksın!
10.000 metrekarelik alanda, ağaçların 2 ile 16 metre arasındaki yüksekliklerinde yer alan Türkiye’nin en büyük macera parkında şehrin stresinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma ve eğlenmenin tadını çıkar!

(Yüksek İp parkuru ücreti kişi başı  250 TL.)

 

2 – TIRMANMA DUVARI

Tırmanma duvarında arkadaşınla gerçek rekabeti yaşa, gücünü göster! Tırmanmak çocuk işi diyorsan HODRİ MEYDAN! 6 metre yükseklikteki duvarımızda, 2 farklı rotada tırmanış yapabilirsin!

(Tırmanma duvarı ücreti kişi başı 80 TL.)

 

3 – ZIPLINE

METRELERCE YÜKSEKTEN UÇMAK İSTER MİSİN? Her parkurun sonunda bir zip line seni bekliyor. Metrelerce yüksekten kayarak aşağıya inerken heyecanı tam anlamıyla hissedeceksin.

(ZIPLINE ücreti kişi başı 120 TL)

 

4 – DEV SALINCAK

Bildiğin salıncakları unut! Metrelerce yüksekten boşluğa düşerek sallandın mı hiç?

(Dev salıncak ücreti kişi başı 120 TL)

 

5 – SERBEST DÜŞÜŞ

13 metreden düşüş! Kendini boşluğa bırak!
Metrelerce yüksekten düşmenin heyecanını yaşa!
Aşağıdan hadi atla demek kolay,13 metre yükseklikten kendini bırakabileceğine inanıyorsan macera kulesi seni de bekliyor!

(Serbest düşüş ücreti kişi başı 100 TL)

FORESTANBUL

Adres: Taşdelen Mesire Alanı
Taşdelen / İSTANBUL

Telefon: 0 (542) 740 0 740

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek 40 Yer ve 2024 Giriş Ücretleri

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir