Dalyan Butik Otel Tavsiyesi, Dalyan Resort

Dalyan Çayı’nın kenarında, Akropol ve Kaya Mezarlarının görüntülerine hâkim bir konumda konumlandırılmış bir butik otel olan Dalyan Resort misafirlerine doğa ve tarih ile içiçe, sıradışı bir tatil imkanı sunuyor. Dalyan Resort aynı zamanda Caretta Carettalara ev sahipliği yapan Türkiye’nin simgelerinden İztuzu Plajı’na bir tekne yolculuğu mesafesinde bulunuyor. Otelin önünden geçen dolmuş tekneler ile İztuzu Plajı’na kısa ve keyifli bir yolculuk ile ulaşılıyor.

Dalyan Resort’un Likya mimarisinden esinlenmiş çizgileri, doğal ve tarihi çevre ile oldukça uyum sağlamış. 60 odası ile butik bir tesis olmasına rağmen Dalyan Çayı kenarındaki geniş bahçe ve havuz alanı büyük tesis ferahlığı da sağlıyor. Otelin sıcak tonlarda dekore edilmiş modern odaları ilk görüşte kalbimizi çalıyor. Ebeveyn tarafına ek olarak tasarlanmış bağlantılı mini çocuk odası çocuklu aileler için konforlu bir tatil olanağı sunuyor.

Yarım Pansiyon olarak hizmet veren Dalyan Resort’ta hem sabah kahvaltıları hem de akşam yemekleri açık büfe olarak sunuluyor. Açık büfe deyince tatil köyü açık büfesi kargaşası gibi düşünmeyin az ve öz çeşidin bulunduğu büfedeki yiyecekler lezzet olarak oldukça tatmin edici, günlük olarak yerel ve organik malzemelerden hazırlanıyor . Akşam büfesinde her akşam mutlaka et ya da balık çeşitlerinden biri mangalda pişirilip misafirlerin beğenisine sunuluyor. Hem kahvaltı hem akşam yemeği havuz başında yeniyor, öğle yemekleri alakart olarak servis ediliyor.

Dalyan Resort’ta Kaya Mezarları’nı ve Kaunos Antik Kentini görebileceğiniz, İztuzu Plajı’nda yüzebileceğiniz, bölgenin meşhuru olan mavi yengeci tadabileceğiniz, Sultaniye Kaplıcalarında 10 yıl gençleştirdiğine inanılan çamur banyosu yapabileceğiniz günübirlik tekne turları da düzenleniyor. Otelin teknesi sizi sadece otel müşteri ile birlikte sabah kahvaltıdan sonra otelden alıyor, İztuzu Plajı ve Caretta caretta ziyareti sonrası mavi yengeçlerle tanıştırıp öğle yemeği için otele getiriyor. Yemek sonrası Kaunos Antik Kenti ve Kral Mezarları’ndan geçerek Sultaniye Kaplıcaları’nda şifalı çamurlarla buluşturuyor. Dalyan Resort’ta gün havuz başının huzurlu atmosferinde keyifli bir akşam yemeği ile son buluyor.

DALYAN RESORT İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: MARAS MAH. 114 SOK. NO:12, DALYAN ORTACA, 48840

TELEFON: (252) 284 54 99

Türkiye’deki En İyi Tatil Köyleri, Tatil Köyü Tavsiyeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir