Büyükada Nerede? Nasıl Gidilir? Vapur Saatleri

BÜYÜKADA NEREDE?

Prens Adaları olarak da bilinen İstanbul açıklarındaki adaların en büyüğü olan Büyükada, Maltepe sahiline 2.3 km mesafededir. Adadaki evlerin çoğunun yazlık ev biçiminde olması, tarihi yapısı ve yemyeşil doğası ile Büyükada, başta şehir hayatında uzaklaşmak isteyen İstanbulluları ve diğer şehirlerden gelen ziyaretçileri her mevsim kendine çekmektedir.

Büyükada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? BÜYÜKADA VAPUR SEFERLERİ, SAATLERİ

Büyükada İstanbul’daki Kadıköy, Maltepe, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş gibi semtlere bir vapur, motor veya deniz otobüsü mesafesindedir. Hatta Büyükada’ya Avcılar ve Yeşilköy’den bile vapur ile ulaşılabilmektedir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Büyükada Gezilecek Yerler, Yapılacak Şeyler Listesi

 

 

KADIKÖY’DEN BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? KADIKÖY – BÜYÜKADA VAPUR VE MOTOR SAATLERİ

 

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım

Kadıköy’den Büyükada’ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Yarım saat ile 1 saat arasında değişen aralıklarda geçen bu vapur Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada’ya da uğrayarak 1 saat 15 dakika sonra Büyükada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

2 – Turyol’a Ait Kadıköy-Büyükada Motorları ile Büyükada’ya Ulaşım

Kadıköy’den Büyükada’ya ulaşımın ikinci yöntemi olarak Kadıköy Rıhtım’da, Beşiktaş Adalar İskelesi’nin solundan kalkan Turyol’a ait Kadıköy-Büyükada motorları ile de Büyükada’ya ulaşım sağlanabilir.

Kadıköy-Büyükada motorları güncel saatleri için tıklayın.

 

BOSTANCI’DAN BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? BOSTANCI – BÜYÜKADA MOTOR VE VAPUR SAATLERİ

1 – Mavi Marmara Seferleri ile Büyükada’ya Ulaşım

Bostancı’dan Büyükada’ya ulaşımın birinci yöntemi Mavi Marmara İskelesi’nde kalkan Bostancı – Büyükada – Heybeliada motoruna binmektir. Ortalama yarım saatte bir kalkan bu motor ya direkt olarak ya da sadece Heybeliada’ya uğrayarak Büyükada’ya gitmektedir. Mavi Marmara Bostancı – Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.  Bostancı – Büyükada – Heybeliada Mavi Marmara Seferleri güncel saatleri için tıklayın.

 

2 – Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım

Bostancı’dan Büyükada’ya ulaşımın ikinci yöntemi Bostancı Vapur İskelesi’nden kalkan Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Ancak sefer saatlerinin seyrek olması  sebebiyle daha az tercih edilmektedir. Ortalama 2 saatte bir kalkan bu vapur 35 dakikada Büyükada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

KARTAL’DAN BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? KARTAL – BÜYÜKADA MOTOR SAATLERİ

Kartal’dan Büyükada’ya İstanbul Kartal Deniz Yolcu Yük ve Turizm Taşımacılığı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine ait Prenstur motorları ile 25 dakika süren bir yolculukla geçilir. 2020 yılı tibariyle Kartal’dan Büyükada’ya geçiş ücreti 10 TL’dir. 6 yaş üstü ücrete tabidir. Prenstur Kartal – Büyükada sefer saatleri için tıklayın.

 

 

BEŞİKTAŞ’TAN BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? BEŞİKTAŞ – BÜYÜKADA VAPUR SAATLERİ

1 – İDO Deniz Otobüsü ile Beşiktaş’tan Büyükada’ya Ulaşım

Beşiktaş’tan Büyükada’ya ulaşımın en kolay yöntemi İDO Deniz otobüslerinin Beşiktaş – Adalar hattı ile seyahat etmektir. Sabah 8’den akşam 8’e kadar ortalama 1 saat aralıklarla yapılan deniz otobüsünde tam ücret 10 TL’dir.  Beşiktaş – Adalar Deniz Otobüsü seferlerinin güncel saatleri için tıklayın.

 

2 – Şehir Hatları Vapuru ile Beşiktaş’tan Büyükada’ya Ulaşım

Beşiktaş’tan Büyükada’ya ulaşımın ikinci yöntemi Beşiktaş Sahili’ndeki Adalar İskelesi’nden kalkan Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir. Vapur seferlerinin seyrek olması sebebiyle bu yöntem daha az tercih edilmektedir. Günde 4 kez yapılan Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada seferinin güncel saatleri için tıklayın.

 

KABATAŞ’TAN BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? KABATAŞ – BÜYÜKADA VAPUR SAATLERİ

Martı Projesi sebebiyle Kabataş İskelesi kapatıldığı için durdurulan Kabataş – Adalar seferleri, Beşiktaş İskelesi’nden devam ediyor.

 

EMİNÖNÜ’NDEN BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? EMİNÖNÜ – BÜYÜKADA VAPUR  SAATLERİ

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım

Eminönü’nden Büyükada’ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Yarım saat ile 1 saat arasında değişen aralıklarda geçen bu vapur Kadıköy, Kınalıada, Burgazada ve Heybeliada’ya da uğrayarak yaklaşık 1 saat 40 dakika sonra Büyükada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

 

2 – Turyol’a Ait Eminönü – Karaköy – Büyükada Motorları ile Büyükada’ya Ulaşım

Kadıköy’den Büyükada’ya ulaşımın ikinci yöntemi olarak Eminönü’nden hareket eden Turyol motorları kullanılabilir. Turyol Karaköy, Kadıköy, Kınalıada ve Heybeliada’ya da uğrayarak Büyükada’ya motor seferleri düzenliyor. Eminönü’nden Büyükada’ya ulaşım yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor. Eminönü – Büyükada motorları güncel saatleri için tıklayın.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Büyükada Gezilecek Yerler, Yapılacak Şeyler Listesi

Büyükada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Büyükada Plajları ve Giriş Ücretleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir