Büyükada’da En İyi 7 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

1 – AKASYA BÜYÜKADA

Hem modern hem de sevimli ambiyansı ile dikkat çeken Akasya Büyükada Kartal İDO iskelesinin arkalarında yer alıyor. İki kişilik Akasya gurme kahvaltısında bahçeden yeşillikler, ceviz ve kuru kayısı eşliğinde servis edilen 5 çeşit peynir, 3 çeşit doğal reçel, yaz söğüşleri, doğal akasya balı ve yayla tereyağı, salamura ve Antakya hal hal yeşil zeytin, yumurtalı ekmek, güveçte ızgara hellim peyniri, kalem böreği, sahanda sucuk, akasya usülü menemen ve demlikte sınırsız çay sunuluyor. Akasya serpme kahvaltı Eylül 2023 itibariyle kişi başı 350 TL karşılığında servis ediliyor. Mekan sadece Nisan ve Ekim ayı arasında hizmet veriyor.

AKASYA BÜYÜKADA

AKASYA BÜYÜKADA
23 Nisan Cad. No:49 Büyükada 
0 (216) 3821050  0 (536) 7641727

 

2 – BÜYÜKADA LOC’ADA

Büyükada Loc’Ada’da serpme şeklinde olan 4 çeşit peynir, yeşil-siyah zeytin, 3 çeşit reçel, bal, tereyağ, kahvaltılık sos, güveçte sucuk, sigara böreği, pişi, patates kızartması, menemen, haşlanmış yumurta ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı Eylül 2023 itibariyle kişi başı 350 TL karşılığında sunuluyor. Loc’Ada’da ekstra olarak patatesli, peynirli, ıspanaklı gözleme çeşitleri de mevcut. Kahvaltı keyfi saat 14:00 a kadar devam ediyor. Kumsal üzerindeki masa ambiyansı çok sevilen mekan için rezervasyon şart. Aksi takdirde kapıdan dönmeniz olası.

BÜYÜKADA LOC’ADA KAHVALTI

BÜYÜKADA LOC’ADA
Maden mah. Yılmaztürk Cad. No:175
0 (216) 3821112 – 0 (531) 5251232

Büyükada’da Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

 3 – BÜYÜKADA DİLBURNU RESTAURANT

Büyükada Dilburnu Tabiat Parkı içinde yer alan Dilburnu Büyükada Restaurant hem muhteşem bir doğanın içinde hem de panoramik deniz manzarası eşliğinde serpme kahvaltı keyfi yaşatıyor.

Büyükada iskelesine indikten sonra saat meydanının arkasından kalkan akülü otobüsler ile ulaşabileceğiniz mekanda kahvaltı dışında mangal, hamak, semaver ve termos kiralama  imkanı da bulunuyor.  Mekanın farklı konseptteki fotoğraf köşelerinden bol like garantili İnstagram fotoğrafları çekilebiliyor.

Büyükada Dilburnu Restaurant Güncel Kahvaltı Fiyatı ve Detayları için tıklayın.

BÜYÜKADA DİLBURNU RESTAURANT

 4 – ADA KAHVALTI

Büyükada’da şirin bir köşkün bahçesinde hizmet veren Ada Kahvaltı, portakal ağaçlarının altında sunduğu anne eli değmiş kahvaltısı ile ‘Büyükada’da Kahvaltı Nerede Yapılır?’ sorusuna yanıt oluyor.  Komşuya kahvaltıya gitmişsiniz hissi uyandıran Ada kahvaltı sıcacık servis edilen Anneanne poğaçası, hellim peyniri, patatesli omlet, acuka, karpuz kabuğu reçeli ve biberli çökelek gibi sıra dışı lezzetleri ile öne çıkıyor.

Ada kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

ADA KAHVALTI BÜYÜKADA

 

5 – FIÇI BÜYÜKADA

Büyükada çarşısında konumlandırılmış Fıçı Büyükada’da serpme kahvaltı Eylül 2023 itibariyle kişi başı 280 TL karşılığında sunuluyor. Serpme kahvaltıda 5 çeşit ev reçeli, siyah ve yeşil zeytin, ev yapımı acuka, tereyağı, özel soslu zeytin, 4 çeşit peynir, soslu domates tabağı, değişimli olarak ev yapımı börek, poğaça ya da kruvasan, kasap sucuğu, sahanda yumurta ve sınırsız demleme çay bulunuyor.

FIÇI BÜYÜKADA KAHVALTI

FIÇI BÜYÜKADA
Güldalı sok. No:8 Büyükada
0 (216) 3823535

 

6 – MADAM SOFİA

Her detayında sıradışı bir incelik taşıyan ambiyansıyla ilgi çeken kafe Madam Sofia Vapur iskekesinin hemen arkasında denizi manzaralı bir terastan izleyebileceğiniz bir lokasyonda yer alıyor. Madam Sofia’da serpme kahvaltı yok.  Kavurmalı yumurta, Pişi tabağı, Menemen, Izgara hellim gibi sevilen lezzetler menüden tek tek seçiliyor. Böylece hiçbirşey ziyan olmuyor. Yok  azar azar olsun ama herşeyden olsun derseniz menüde Eylül 2023 itibariyle 225 TL karşılığında sunulan Kahvaltı Tabağı (3 çeşit peynir, karışık zeytin, bal, tereyağı, reçel, haşlanmış yumurta, söğüş domates ve salatalık, salam, sosis, sucuk, taze ekmek, simit ve poğaça çeşitleri, 2 bardak demleme çay) da bulunuyor.

MADAM SOFİA

MADAM SOFIA
Büyükada-nizam, Yirmiüç Nisan Cd. No:2, 34970 Adalar/İstanbul
0 (501) 3173030 / 0 (216) 3821020

 

7 – ADA PALAS SECRET GARDEN 

Büyükada’da her gün 08:00 ve 11:30 arasında sınırsız serpme kahvaltı keyfi sunan Ada Palas Secret Garden yine Kadıköy iskelesinin ardındaki Ada Palas otelinin bünyesinde yer alıyor. Secret Garden kahvaltısında bal-tereyağı, sigara böreği, ev yapımı reçeller, nutella, sucuk, domates, salatalık, dil peyniri, beyaz peynir, burgu peyniri, çeçil peyniri, hellim peyniri, labne peynir, taze kaşar, yeşil-siyah zeytin, omlet, menemen, ceviz, kayısı, meyve suyu çeşitleri, karpuz, simitten oluşan serpme kahvaltı sınırsız çay ve Türk kahvesi de dahil olmak üzere Eylül 2023 itibariyle kişi başı 350 TL karşılığında sunuluyor. Minimum iki kişi için hazırlanıyor.

ADA PALAS SECRET GARDEN RESTAURANT

ADA PALAS SECRET GARDEN RESTAURANT 
Büyükada-maden, Çiçekliyalı sokak No:24, 34970 Adalar/İstanbul
0 (542) 382 1444

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

 

Büyükada’da Yapılacak En Güzel 9 Aktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir