Heybeliada Nerede? Nasıl Gidilir? Vapur Saatleri

HEYBELİADA NEREDE?

Prens Adaları’nın en yeşili ve büyüklük olarak da Büyükada’dan sonra ikinci olan Heybeliada Maltepe sahilinin karşısına denk gelmektedir. Heybeliada motorlarla Bostancı’ya ve Kartal’a yarım saat, deniz otobüsü ile Beşiktaş’a 40 dakika mesafededir. Adaya Heybeliada denilmesinin sebebi, uzaktan bakıldığında adanın yere bırakılmış bir heybeye benzemesidir.

KADIKÖY’DEN HEYBELİADA’YA NASIL GİDİLİR? KADIKÖY – HEYBELİADA VAPUR VE MOTOR SAATLERİ

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Heybeliada’ya Ulaşım

Kadıköy’den Heybeliada’ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Yarım saat ile 1 saat arasında değişen aralıklarda geçen bu vapur Kınalıada, Burgazada’ya uğrayarak 1 saat sonra Heybeliada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

2 – Turyol’a Ait Kadıköy-Heybeliada-Büyükada Motorları ileHeybeliada’ya Ulaşım

Kadıköy’den Heybeliada’ya ulaşımın ikinci yöntemi olarak Kadıköy Rıhtım’da, Beşiktaş Adalar İskelesi’nin solundan kalkan Turyol’a ait Kadıköy-Heybeliada-Büyükada motorları ile de Heybeliada’ya ulaşım sağlanabilir.

Kadıköy-Heybeliada-Büyükada motorları güncel saatleri için tıklayın.

BOSTANCI’DAN HEYBELİADA’YA NASIL GİDİLİR? BOSTANCI – HEYBELİADA MOTOR VE VAPUR SAATLERİ

1 – Mavi Marmara Seferleri ile Büyükada’ya Ulaşım

Bostancı’dan Heybeliada’ya ulaşımın birinci yöntemi Mavi Marmara İskelesi’nde kalkan Bostancı – Büyükada – Heybeliada motoruna binmektir. Ortalama yarım saatte bir kalkan bu motor direkt olarak Heybeliada’ya gitmektedir. Mavi Marmara Bostancı – Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.  Bostancı – Büyükada – Heybeliada Mavi Marmara Seferleri güncel saatleri için tıklayın.

2 – Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım

Bostancı’dan Heybeliada’ya ulaşımın ikinci yöntemi Bostancı Vapur İskelesi’nden kalkan Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Ancak sefer saatlerinin seyrek olması sebebiyle daha az tercih edilmektedir. Ortalama 2 saatte bir kalkan bu vapur Büyükada’ya uğrayarak 50 dakikada Heybeliada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

KARTAL’DAN HEYBELİADA’YA NASIL GİDİLİR? KARTAL – HEYBELİADA MOTOR SAATLERİ

Kartal’dan Heybeliada’ya İstanbul Kartal Deniz Yolcu Yük ve Turizm Taşımacılığı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine ait Prenstur motorları ile 35 dakika süren bir yolculukla geçilir. 2020 itibariyle Kartal’dan Heybeliada’ya geçiş ücreti 10 TL’dir. 6 yaş üstü ücrete tabidir. Prenstur Kartal – Heybeliada sefer saatleri için tıklayın.

BEŞİKTAŞ’TAN HEYBELİADA’YA NASIL GİDİLİR? BEŞİKTAŞ – HEYBELİADA VAPUR SAATLERİ

1 – İDO Deniz Otobüsü ile Beşiktaş’tan Heybeliada’ya Ulaşım

Beşiktaş’tan Heybeliada’ya ulaşımın en kolay yöntemi İDO Deniz otobüslerinin Beşiktaş – Adalar hattı ile seyahat etmektir. Sabah 8’den akşam 8’e kadar ortalama 1 saat aralıklarla yapılan deniz otobüsünde tam ücret 10 TL’dir.  Beşiktaş – Adalar Deniz Otobüsü seferlerinin güncel saatleri için tıklayın.

2 – Şehir Hatları Vapuru ile Beşiktaş’tan Heybeliada’ya Ulaşım

Beşiktaş’tan Heybeliada’ya ulaşımın ikinci yöntemi Beşiktaş Sahili’ndeki Adalar İskelesi’nden kalkan Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir. Vapur seferlerinin seyrek olması sebebiyle bu yöntem daha az tercih edilmektedir. Günde 4 kez yapılan Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada seferinin güncel saatleri için tıklayın.

KABATAŞ’TAN BÜYÜKADA’YA NASIL GİDİLİR? KABATAŞ – BÜYÜKADA VAPUR SAATLERİ

Martı Projesi sebebiyle Kabataş İskelesi kapatıldığı için durdurulan Kabataş – Adalar seferleri, Beşiktaş İskelesi’nden devam etmektedir.

EMİNÖNÜ’NDEN HEYBELİADA’YA NASIL GİDİLİR? EMİNÖNÜ – HEYBELİADA VAPUR  SAATLERİ

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Heybeliada’ya Ulaşım

Eminönü’nden Heybeliada’ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Yarım saat ile 1 saat arasında değişen aralıklarda geçen bu vapur Kadıköy, Kınalıada ve Burgazada’ya uğrayarak yaklaşık 1 saat 20 dakika sonra Büyükada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

2 – Turyol’a Ait Eminönü – Karaköy – Büyükada Motorları ile Büyükada’ya Ulaşım

Kadıköy’den Heybeliada’ya ulaşımın ikinci yöntemi olarak Eminönü’nden hareket eden Turyol motorları kullanılabilir. Turyol Karaköy, Kadıköy ve Kınalıada’ya uğrayarak Heybeliada’ya motor seferleri düzenliyor. Eminönü’nden Heybeliada’ya ulaşım yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor. Eminönü – Heybeliada motorları güncel saatleri için tıklayın.

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

En İyi 5 Heybeliada Plajı ve 2023 Giriş Ücretleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir