Bursa’da Kahvaltı Nerede Yapılır?

1 – AYANOĞLU TARZ-I KAHVALTI SALONU

Bursa’da Kahvaltı Nerede Yapılır? listemizin ilki Ayanoğlu Tarz-ı Kahvaltı Salonu. Yöresel serpme kahvaltının sunulduğu mekandaki kahvaltıda kullanılan malzemelerin hepsi lezzetli, hepsi doğal. Peynir çeşitleri taze ve kaliteli, Gökçeada domates reçeli, Bursa incir reçeli, Antakya ceviz reçeli, Edremit zeytin reçeli, Afyon kaymağı üzerine Bitlis karakovan balı, pastırmalı yumurta, mıhlama, menemen ve zeytinyağlı dağ kekiği Bursa Ayanoğlu serpme kahvaltısının öne çıkan lezzetleri.

BURSA AYANOĞLU TARZ-I KAHVALTI

Ayanoğlu aslında Bursalılar için geleneksel kahvaltılık ürünlerin satışa sunulduğu, 1927 yılından beri yöresel şarküteri ve mandıra ürünleri üreten ve satışını yapan bir firma. Dedenizin peynircisi lakabına sahip Ayanoğlu’nun Tarz-ı Kahvaltı dışında Bursa’da Çekirge Meydanı, FSM Bulvarı, Gemlik Zeytin Hali, Özlüce’de olmak satış yaptığı 4 farklı şubesi daha var. Serpme kahvaltı ücreti kişi başı 35 TL. 0-6 yaş ücretsiz, 6-12 yaş arası %50 indirimli.

BURSA KAHVALTI MEKANLARI

TARZ-I KAHVALTI SALONU
FSM Bulvarı Barbaros Caddesi, No:8 Nilüfer/ Bursa
0 (532) 2633064

 

2 – KAHVALTI KULÜBÜ

Bursa’da Kahvaltı Nerede Yapılır? listemizin ikincisi Bursa Özlüce’de yer alan çiçeği burnunda kahvaltı mekanı Kahvaltı Kulübü’nde kahvaltı sabah 7:00 den akşam 22:00 ye kadar servis ediliyor. İş çıkışı 19:00 – 20:00 civarı gelip bir menemen, bir peynir tabağı, bir söğüş tabağı sipariş edip evine dönen bile oluyor.

“Sen ne zaman istersen” mottosuna sahip mekanda sunulan serpme kahvaltıda beş çeşit peynir, üç çeşit reçel, üç çeşit zeytin (özellikle ızgara zeytin çok seviliyor), domates salatalık, yumurta salatası, herse, kurutulmuş domates, kaymak loru ile közlenmiş kapya biber, bal kaymak, zeytin ezmesi, salça, gözleme, pişi, sigara böreği, patates kızartması ve tercihe göre menemen/sucuklu yumurta/sahanda yumurta/sahanda sucuk/ kuymak seçeneklerinden bir tanesi bulunuyor. Sınırsız çay ile birlikte serpme kahvaltı fiyatı kişi başı 39 TL. Ancak kişi sayısına göre değil serpme sayısına göre fiyatlandırma yapılıyor. Yani 4 kişi gelip 2 kişilik serpme kahvaltı söylenip, sadece 78 TL de ödenebiliyor.

BURSA KAHVALTI KULÜBÜ

Ekmekler kendi fırınlarından tazecik çıkıyor. Peynirler Susurluk’tan, zeytinler Gemlik’ten, reçeller Bursa’nın Babasultan ve Kumyaka köyünden geliyor. Mekanda dondurulmuş ürün kullanılmıyor. Patatesler anne patatesi, pişi, sigara böreği ve gözleme de hepsi anne eli değmiş lezzetinde, Kahvaltı Kulübü “Bursa’da kahvaltı nerede edilir?” sorusuna cevap oluyor.

BURSA KAHVALTI KULÜBÜ

 

BURSA KAHVALTI KULÜBÜ
Yüzüncüyıl Mahallesi, Necip Hablemitoğlu Cad. No:1 16120 Nilüfer/Bursa
0 (549) 6901963

 

3 – BURSA DEREBAHÇE RESTAURANT

Yeşili, doğası, deresi ve huzuru ile Bursa’nın gizli kalmış cenneti olan Derebahçe Bursa Dobruca’da yer alıyor. 2018 yılı itibariye sınırsız çay da dahil kişi başı 35 TL’ye sunulan serpme kahvaltıda kendi fırınlarından çıkan sıcacık ekmek, patates kızartması, patates kroket,sigara böreği, yaz helvası, üzümlü kek, salatalık ve domates söğüş, yeşillik, portakal, süt ve ahududu reçeli, bal kaymak, Trabzon tereyağı, burgu peyniri, Erzincan tulum peyniri, taze köy peyniri, klasik Ezine peyniri, Akdeniz Makedon peyniri, siyah zeytin, yeşil zeytin çeşitleri (kırma, çizik, biber dolgulu, ızgara), acuka, baharatlı zeytinyağı, sosis ve yumurta bulunuyor. Sıcak ekmek, kurutulmuş domatesli ızgara zeytin ve süt reçeli özellikle çok beğeniliyor.

BURSA’DA DOĞA İÇİNDE KAHVALTI

BURSA DEREBAHÇE KAHVALTI

 

BURSA DEREBAHÇE RESTAURANT
Dobruca Mahallesi, Akdemir Cad. No:7, 16090 Osmangazi/Bursa
0 (224) 234 45 45

 

Cumalıkızık, Mudanya, Trilye, Gölyazı, Bursa’da Gezilecek Yerler

Bursa’da İskender Kebap Nerede Yenir?

1 Comment

  • Bursa kahvaltı mekanları dedi ki:

    Çok keyifli ve bilgilendirici bir içerik olmuş. Emeklerinize sağlık 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir