Bağdat Caddesi’nde Yöresel Kahvaltı, Nelipide Gurme 2024 Fiyatı

Hepimizin evinde peynir, zeytin, yumurta var çok şükür. Hafta sonu dışarıda kahvaltı ettiğimizde fark yaratan lezzetler arıyoruz. Merkezi Ordu’da bulunan Neli Pide’nin Bağdat Caddesi şubesindeki kahvaltı, patates kavurması, güveçte eritme peynir, petek balı, dut reçeli ile insana iyi ki buraya gelmişim dedirtiyor. Hele bir de üzerindeki  tereyağı masanızda eriyen sıcacık bir köy ekmeği var, ki ona ekmek demek haksızlık olur, damak çatlatıyor. Bağdat Caddesi kahvaltı mekanlarından NeliPide İstanbul’da yöresel Ordu kahvaltısı nerede yapılır? sorusuna cevap oluyor.

Tamamı yöresel Ordu Köy Kahvaltısı

Bağdat Caddesi’nde yer alan Nelipide Gurme’de Kuzine ekmeğinden peynire, yumurtadan turşu kavurmasına kadar tüm kahvaltı çeşitleri Ordu’dan geliyor. Katkı maddesi içermeyen, doğal ve yöresel lezzetlerle harmanlanan Ordu köy kahvaltısı, Nelipide Gurme’de sizi bekliyor. Ordu yaylalarının esintisini yakından hissedeceğiniz mekanda; üç peynirden özel olarak yapılan peynir eritmesi, lezzet tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Nelipide Gurme’de; kuru yufka böreği, tereyağlı kuzine köy ekmeği, lahana turşusu, fasulye turşusu, patates kavurma, patates – patlıcan – biber kızartması, çemen gibi lezzetler sadece başlangıçları oluşturuyor.

Çilek reçeli, kivi reçeli, tulum peyniri, köy peyniri, ezine peyniri, kaşar peyniri, beyaz peynir, kaymak, burgu peynir, eski kaşar, siyah zeytin, yeşil zeytin, tereyağı, petek bal, tazecik domates, salatalık, portakal, sahanda yumurta ve kakaolu fındık kreması ile sınırsız çay ise Nelipide Gurme serpme köy kahvaltısında sunulan diğer lezzetler.

Tüm gün kahvaltı keyfi Nelipide Gurme’de!

Kahvaltının öğünler arasındaki yeri bambaşka ancak hafta sonu geç kalktım kahvaltıyı kaçırdım diye üzülmenize gerek yok. Çünkü Nelipide Gurme’de, sabah 8.30’da başlayan kahvaltı menüsü, gün boyunca devam ediyor. Hafta sonu için unutulmayacak bir kahvaltı deneyimi yaşamak istiyorsanız, kahvaltı sofrası göze hitap ettiği kadar lezzetiyle damaklarda da bir iz bırakmalı diye düşünenlerdenseniz, Nelipide Gurme’nin enfes kahvaltısını denemelisiniz.

İki, üç kişilik olarak servis edilen köy kahvaltısı Mart 2024 itibariyle sınırsız çay da dahil toplam 920 TL.

Kahvaltı haftanın 7 günü, saat 3’e kadar servis ediliyor. 2 çocuklu 4 kişilik bir aile olarak da rahatlıkla doyabileceğinizi söyleyebilirim. Neli Pide Gurme adı üzerinde pideleri ile de mutlu ediyor. İnce hamurlu, bol tereyağlı pideleri ister kahvaltı, ister öğle, ister akşam yemeğinde denenesi, damaklar şenlendirilesi.

NELİPİDE GURME

Göztepe Mahallesi, Bağdat Cd. 199/B, 34730 Kadıköy/İstanbul

0 (216) 356 52 52

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

Fenerbahçe En Güzel Kahvaltı Mekanları ve 2024 Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir