Burgazada Otel Tavsiyesi, Pyrgos Otel Restaurant

Prens Adaları’nın küçük prensi Burgazada hafta sonu İstanbul’dan kaçış noktalarının en keyiflilerinden biri. Şehrin kaosuna sadece bir vapur mesafesinde bulunan Burgazada’nın iskeleden çarşıya, çarşıdan plajlara yürüyerek rahatlıkta ulaşabileceğiniz kompakt bir yapısı var.

Deniz kıyısındaki konumlandırılmış Pyrgos Otel de bu çarşı – plaj güzergahında yer alıyor. Vapur iskelesinden otele yürüyerek sadece 7 dakikada ulaşılıyor. Her biri ayrı konseptte dizayn edilmiş toplam 10 odalı butik bir tesis olan Pyrgos Otel’in tüm odaların pencereleri denize açılıyor. Adını Burgazada’nın eski isminden alan Pyrgos’ta konakladığınızda odanızın önünden vapurlar ve martılar süzülüyor. 

PYRGOS OTEL ODA VE MANZARA

Pyrgos Otel’de konaklamanın en keyifli yani otele giriş yaptıktan sonra tüm vaktinizi burada geçirebilmeniz, yüzmek için plaj ve de akşam yemeği için başka bir mekan aramak zorunda olmayışınız. Otelin kendine ait platform bir plajı bulunuyor. İlle de kumsal plaj olsun derseniz Çamakya Aile Plajı otele 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

PYRGOS OTEL PLAJI

Burgazada’daki diğer plajlar için tıklayın…

Pyrgos otel aynı zamanda adanın en keyifli balıkçılarından Pyrgos Restaurant’ı da bünyesinde barındırıyor. İster denize sıfır masalarında ister terasında kuşbakışı olarak manzaranın keyfini sürebileceğiniz Pyrgos Restaurant’ın günlük hazrılanan mezeleri ve taze balıkları sizi Ege Akdeniz sahillerindeymişsiniz moduna sokuyor.

PYRGOS OTEL RESTAURANT
PYRGOS OTEL RESTAURANT

Pyrgos Restaurant’ta soğuk mezelerden Ermeni pilakisi, Girit ezmesi, midye salm , cevizli kabak, ara sıcaklardan kalamar ve ahtapot ızgara ana yemeklerden ise Dülger balığı kavurması, Fener kavurma ve ızgara deniz levreği özellikle beğeniliyor.

Otel konaklamasına dahil olan kahvaltı yine Pyrgos Restaurant’ta servis ediliyor. Adalarda konaklamak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğin Pyrgos Otel’de Gezenti Anne takipçileri için %10 indirim uygulanıyor.

PYRGOS OTEL’DE KAHVALTIBüyükada Otel Tavsiyesi, Çankaya Otel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir