Burgazada Nerede? Nasıl Gidilir? Vapur Seferleri, Saatleri

BURGAZADA NEREDE?

İstanbul’a sakin bir adadan bakmak isteyenlerin tercihi olan ve Sait Fait Abasıyanık ile anılan Burgazada, Heybeliada ve Kınalıada arasında bulunuyor. Kızılçam ormanıyla kaplı adadaki ağaçların bir kısmı 2003 yılında çıkan bir yangında kaybedilmiş olsa da, sakinliği, çam ormanları, güzel sahili ve tarihini yansıtan ahşap evleri ile İstanbul’un en sevilen adalarından biri olarak yerini koruyor.

BURGAZADA’YA NASIL GİDİLİR?

KADIKÖY – BURGAZADA VAPUR VE MOTOR SEFERLERİ, SAATLERİ

Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Burgazada’ya Ulaşım

Kadıköy’den Büyükada’ya ulaşımın tek yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Yarım saat ile 1 saat arasında değişen aralıklarda geçen bu vapur Kınalıada’ya da uğrayarak 1 saat 5 dakika sonra Burgazada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir. Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

Burgazada Otel Tavsiyesi, Pyrgos Otel Restaurant

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

BOSTANCI – BURGAZADA VAPUR SEFERLERİ, SAATLERİ

1 – Mavi Marmara Seferleri ile Burgazada’ya Ulaşım

Bostancı’dan Burgazada’ya ulaşımın birinci yöntemi Mavi Marmara İskelesi’nde kalkan Bostancı – Kınalıada – Burgazada motoruna binmektir. Ortalama saatte bir kalkan bu motor  sadece Kınalıada’ya uğrayarak Burgazada’ya gitmektedir. Mavi Marmara Bostancı – Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.  Bostancı – Kınalıada – Burgazada Mavi Marmara Seferleri güncel saatleri için tıklayın.

2 – Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Burgazada’ya Ulaşım

Bostancı’dan Burgazada’ya ulaşımın ikinci yöntemi Bostancı Vapur İskelesi’nden kalkan Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Ancak sefer saatlerinin seyrek olması sebebiyle daha az tercih edilmektedir. Ortalama 2 saatte bir kalkan bu vapur Büyükada ve Heybeliada’ya da uğrayarak, 1 saat 5 dakikada Burgazada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Bostancı – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

Burgazada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

BEŞİKTAŞ – BURGAZADA VAPUR SEFERLERİ, SAATLERİ

1 – İDO Deniz Otobüsü ile Beşiktaş’tan Burgazada’ya Ulaşım

Beşiktaş’tan Burgazada’ya ulaşımın en kolay yöntemi İDO Deniz otobüslerinin Beşiktaş – Adalar hattı ile seyahat etmektir. Sabah 8’den akşam 8’e kadar ortalama 1 saat aralıklarla yapılan deniz otobüsünde tam ücret 10 TL’dir.  Beşiktaş – Adalar Deniz Otobüsü seferlerinin güncel saatleri için tıklayın.

2 – Şehir Hatları Vapuru ile Beşiktaş’tan Burgazada’ya Ulaşım

Beşiktaş’tan Burgazada’ya ulaşımın ikinci yöntemi Beşiktaş Sahili’ndeki Adalar İskelesi’nden kalkan Beşiktaş – Burgazada – Büyükada Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 5,2 TL’dir. Vapur seferlerinin seyrek olması sebebiyle bu yöntem daha az tercih edilmektedir. Günde 4 kez yapılan Beşiktaş – Burgazada – Büyükada seferinin güncel saatleri için tıklayın.

KABATAŞ – BURGAZADA VAPUR SAATLERİ

Martı Projesi sebebiyle Kabataş İskelesi kapatıldığı için durdurulan Kabataş – Adalar seferleri, Beşiktaş İskelesi’nden devam etmektedir.

EMİNÖNÜ – BURGAZADA VAPUR  SAATLERİ

Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Burgazada’ya Ulaşım

Eminönü’nden Burgazada’ya ulaşımın tek yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir. Yarım saat ile 1 saat arasında değişen aralıklarda geçen bu vapur Kadıköy ve Kınalıada’ya uğrayarak yaklaşık 1 saat 5 dakika sonra Burgazada’ya ulaşmaktadır. Şehir Hatları Adalar hattında tam bilet ücreti 10 TL’dir.

Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru güncel saatleri için tıklayın.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Burgazada Plajları ve Giriş Ücretleri

1 Comment

  • Burgazada harika dedi ki:

    ben bu kadar şahane bir yer olacağını düşünmemiştim Burgazada’nın. Yazınızda harika tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir