Beylerbeyi ve Çengelköy’deki En İyi 8 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

Beylerbeyi ve Çengelköy Anadolu yakası boğaz hattındaki en güzel semtlerden ikisi. Hafta sonu oldukça rağmet gören iki komşu semt özellikle güzel havalarda, hafta sonu boğaz kıyısında kahvaltı yapmak isteyenlerin gözdesi.

 

1 – TARİHİ ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ 

Anadolu yakasında, Boğaz’da uygun fiyatlı, ekonomik kahvaltı dendiğinde ilk aklıma gelen yer elbetteki boğaz ile iç içe olan konumu, muhteşem boğaz manzarası, tarihi çınar ağaçlarının gölgesindeki bahçesi ile Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi. Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nin İstanbullular için en sevilen yönlerinden biri daha ise herkes kendini evinde hissetsin diye dışarıdan yiyecek getirilmesine izin verilmesi.

Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesi iletişim bilgileri, kahvaltı detayları ve güncel fiyatı için tıklayın.

ÇENGELKÖY ÇINARALTI KAHVALTISI

 

 

2 – ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİ

Bir diğer alternatif ise yine Çengelköy’ün diğer bir meşhuru olan ve artık tüm Türkiye’de şubeleri bulunan Çengelköy Börekçisi’nden börek alıp ya kendi yerinde ya da daha da güzeli Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinde çay ve Boğaz manzarası eşliğinde börek keyfi yapmak. Çengelköy börekçisinin tam buğday unlu cevizli peynirli böreği benim favorim. Çengelköy Börekçisi’nde sızma zeytinyağından yapılmış tam buğday unlu cevizli peynirli börek, su böreği, kıymalı börek ve ıspanaklı börek çeşitlerinin porsiyonu 55 ₺.

ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİNİN BÖREKLERİ İLE ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİNDE KAHVALTI

 
ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİ
Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Cd. No:41, 34680 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 3185139

 

3 – ÇEŞMİDİL CAFE RESTAURANT

Beylerbeyi’nde denize sıfır kahvaltı edilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen seçenek, Beylerbeyi iskelesi civarında denize sıfır tek mekan olma özelliği taşıyan Çeşmidil Kafe.

Eylül Mart 2024 itibariyle hafta içi serpme kahvaltının 490 TL olduğu mekan hafta sonu açık büfe konseptine geçiyor ve fiyat 650 TL’ye çıkıyor.

Serpme kahvaltıya da açık büfe konseptine de sınırsız çay dahil. Serpme kahvaltıda Beyaz peynir, taze kaşar, eski kaşar, otlu peynir, zeytin çeşitleri, salam, dana ve tavuk jambon, domates, salatalık, biber, sigara böreği, tereyağı, bal-kaymak, ev yapımı reçeller, istediğiniz türde omlet ya da menemen bulunuyor. Açık büfe de bunlara tatlı, salata, meze ve meyve çeşitleri de ekleniyor.

 
Beylerbeyinde_kahvalti_edilecek_yerler

BEYLERBEYİ ÇEŞMİDİL KAFE’DE KAHVALTI

 

beylerbeyinde_kahvalti_edilecek_yerler

BEYLERBEYİ’NDEKİ KAHVALTI MEKANLARI – ÇEŞMİDİL

ÇEŞMİDİL CAFE RESTAURANT 
Beylerbeyi Mahallesi, İskele Cd. No:2, 34676 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 5578383

 

4 – İNCİ BOSPHORUS, ÇENGELKÖY

Boğaz kıyısında kahvaltı edilecek mekanların kalabalığına alternatif olacak sakinlikteki çiçeği burnunda Çengelköy restoranı İnci Bosphorus güleryüzlü ve nazik servis personeli ve birbiri ile iç içe geçmemiş ferah masaları ile takdir topluyor.

İnci Bosphorus’da kahvaltı sadece serpme sunuluyor ve Mart 2024 itibariyle kişi başı 680 TL talep ediliyor. 12 yaş altı ücretsiz.

Serpme kahvaltıda Ezine beyaz peyniri, İzmir tulum peyniri, isli Çerkez peyniri, dil peyniri, eski ve taze kaşar peyniri, bal-kaymak, tahin-pekmez, domates-salatalık, taze otlar, zeytin çeşitleri, menemen ya da sahanda yumurta, simit, poğaça, ekmek çeşitleri, sıcak tabağı (sucuk, sosis, hellim peyniri), börek ve sınırsız çaydan oluşuyor.

 

İNCİ BOSPHORUS

 
İNCİ BOSPHORUS 
Çengelköy Mahallesi İskele Gazinosu Sokak No:3/1  34680 Üsküdar/ İstanbul
444 7 431

 

5 – KAİ ÇENGELKÖY

İstanbul’un Boğaz ile buluştuğu, denizin yeşil ile kavuştuğu Anadolu Yakası’nın en güzel semtlerinden Çengelköy’de, Refi Paşa Yalısı’nda yer alan Kai Çengelköy’ün mutfağı Bülent Chef’e emanet. Enfes boğaz manzarası eşliğinde, şık ve nezih bir ortamda, deniz ile iç içe yapabileceğiniz yöresel kahvaltı sunuyor. 

KAİ Çengelköy kahvaltı detayları ve ücreti için tıklayın.

KAİ ÇENGELKÖY
KAİ ÇENGELKÖY YÖRESEL KAHVALTI

 

6 – KULELİ YAKAMOZ

Adını yanı başındaki Kuleli Askeri Lisesi’nden alan ve İstanbul’da boğaz manzaralı kahvaltı dendiğinde ilk aklıma gelen Kuleli Yakamoz tüm mekanı çepeçevre saran camekan yapısı ile insanda Boğaz kenarında değil Boğaz’ın içindeymiş hissi uyandıran bir Boğaz’daki kahvaltı mekanlarından biri. Aslında alkolsüz balık restoranı olarak hizmet veren mekan, hafta sonları sunduğu açık büfe kahvaltısı ile daha çok rağbet görüyor.

Kuleli Yakamoz iletişim bilgileri, kahvaltı fiyatı ve detayları için tıklayın.

KULELİ YAKAMOZ KAHVALTI

cengelkoyde_kahvalti_kuleli_yakamoz

ÇENGELKÖY’DE KAHVALTI KULELİ YAKAMOZ

 

7 – ALPERENLER VANİKÖY CAFE & RESTAURANT

İstanbul Boğazı’nın Anadolu yakasında, Çengelköy’ün yanı başındaki Vaniköy’de konumlandırılmış Alperenler Vaniköy Cafe, denize sıfır konumu ve 25 çeşit bulunan kahvaltısı ile dikkat çekiyor. Vaniköy Kafe’de serpme olarak sunulan kahvaltıda yumurtalı ekmek, pancake, menemen ya da sucuklı yumurta, peynir çeşitleri (Erzincan tulum, çeçil, beyaz, kaşar, örgü), domates kokteyl, Çengelköy bademi, yeşil ve siyah zeytin, bal kaymak, mevsim reçelleri, Nutella, kruvasan ve ekmek çeşitleri ile sınırsız çay bulunuyor.

Alperenler Vaniköy Kafe’de iki kişilik serpme kahvaltı Mart 2024 itibariyle kişi başı 425 TL karşılığında sunuluyor.

 

ALPERENLER MANZARA

ALPERENLER VANİKÖY CAFE
Kandilli Mahallesi, Vaniköy Cd No:2, 34684 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 46200541

 

8 – NOU BREAKFAST & COFFEE

Alışılagelmiş serpme ya da açık büfe kahvaltı yerine minimalleştirilmiş,  lezzeti bol kahvaltı tabaklar sunan yepyeni bir kahvaltı anlayışı “Breakfast Club”  İstanbul’da da son dönemde gitgide popülerleşiyor. Çengelköy Nou Breakfast Kafe de daha çok Nişantaşı ve Moda cenaplarında rastladığımız bu konseptin Çengelköy temsilcisi olma yolunda hızla ilerliyor.

NOU Breakfast İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Fiyatı için tıklayın.

NOU B:REAKFAST

NOU BREAKFAST & COFFEE
Çengelköy, Kerime Hatun Cami Sk. No:11/A, 34680 Üsküdar/İstanbul,
0 535 831 72 73

 

9 – AŞİYAN ÇENGELKÖY

Boğaz semtlerinden olan Çengelköy ile bağdaşmış Aşiyan’da her gün onlarca aileyi, arkadaş grubunu kahvaltı yaparken görmek mümkün. İstanbul’da boğaza nazır nezih bir mekanda oturmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelen Aşiyan Çengelköy, büyük bahçesi ile müşterilerine ferah bir alan sunuyor. Kış aylarında ise bahçede soğuktan izole edilmiş kapalı alanı bulunuyor.

Aşiyan Çengelköy’ün en önemli özelliklerinden biri de mekan yapısının mimarisi ünlü Türk Mimar Turgut Cansever’e ait olması. Yapı içerisinde ise estetik kalem işçiliği ve göze hitap eden tablolar bulunuyor. Konak yapısında olan Aşiyan, yeşillikler ile dolu bahçe içerisinde yer alıyor.

Aşiyan Çengelköy İletişim Bilgileri, Kahvaltı Detayları ve Güncel Ücreti için tıklayın.

AŞİYAN ÇENGELKÖY

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

Üsküdar En İyi Kahvaltı Mekanları ve 2023 Fiyatları | Gezenti Anne

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir