Beylerbeyi ve Çengelköy’deki Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Beylerbeyi ve Çengelköy Anadolu yakası boğaz hattındaki en güzel semtlerden ikisi. Hafta sonu oldukça rağmet gören iki komşu semt özellikle güzel havalarda, hafta sonu boğaz kıyısında kahvaltı yapmak isteyenlerin gözdesi.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

1 – TARİHİ ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ 

Çengelköy’de kahvaltı yapılacak yerler dendiğinde ilk akla gelen yer elbetteki boğaz ile içiçe olan konumu, muhteşem boğaz manzarası, tarihi çınar ağaçlarının gölgesindeki bahçesi ile Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi.

ÇENGELKÖY ÇINARALTI KAHVALTISI

Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinin Istanbullular için en sevilen yönlerinden biri daha ise herkes kendini evinde hissetsin diye dışarıdan yiyecek getirilmesine izin verilmesi. Böylelikle ister kendi evinizde hazırladığınız malzemeler ile ister buradan sipariş ederek  İstanbul’un keyfini sürebilmek, Boğaz kıyısında ekonomik bir şekilde kahvaltı edebilmek mümkün.

TARİHİ ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ’NİN MENEMENİ VE EVDEN GETİRDİKLERİNİZLE KAHVALTI

Çengelköy Çınaraltı Aile Çay Bahçesi kahvaltı detayları ve fiyatı için tıklayın.

ÇENGELKÖY ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİ
Çengelköy Mahallesi, Çınarlı Cami Sk. No: 4 A, 34680 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 4221036

 

2 – ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİ

Bir diğer alternatif ise yine Çengelköy’ün diğer bir meşhuru olan ve artık tüm Türkiye’de şubeleri bulunan Çengelköy Börekçisi’nden börek alıp ya kendi yerinde ya da daha da güzeli Tarihi Çınaraltı Aile Çay bahçesinde çay ve Boğaz manzarası eşliğinde börek keyfi yapmak. Çengelköy börekçisinin tam buğday unlu cevizli peynirli böreği benim favorim. 2020 yılı itibariyle Çengelköy Börekçisi’nde sızma zeytinyağından yapılmış tam buğday unlu cevizli peynirli börek porsiyon 8.5 ₺, su böreği, kıymalı börek ve ıspanaklı börek çeşitlerinin porsiyonu 7 ₺.

ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİNİN BÖREKLERİ İLE ÇINARALTI AİLE ÇAY BAHÇESİNDE KAHVALTI

 
ÇENGELKÖY BÖREKÇİSİ
Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Cd. No:41, 34680 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 3185139

 

3 – ÇEŞMİDİL CAFE RESTAURANT

Beylerbeyi’nde denize sıfır kahvaltı edilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen seçenek, Beylerbeyi iskelesi civarında denize sıfır tek mekan olma özelliği taşıyan Çeşmidil Kafe. 2020 yılı itibariyle hafta içi kahvaltı tabağının 50 ₺, serpme kahvaltının 75 ₺ olduğu mekan hafta sonu açık büfe konseptine geçiyor ve fiyat 95 ₺’ye çıkıyor. Kahvaltı tabağına da, serpme kahvaltıya da açık büfe konseptine de sınırsız çay dahil. Serpme kahvaltıda Beyaz peynir, taze kaşar, eski kaşar, otlu peynir, zeytin çeşitleri, salam, dana ve tavuk jambon, domates, salatalık, biber, sigara böreği, tereyağı, bal-kaymak, ev yapımı reçeller, istediğiniz türde omlet ya da menemen bulunuyor. Açık büfe de bunlara tatlı, salata, meze ve meyve çeşitleri de ekleniyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor. 

 
Beylerbeyinde_kahvalti_edilecek_yerler

BEYLERBEYİ ÇEŞMİDİL KAFE’DE KAHVALTI

beylerbeyinde_kahvalti_edilecek_yerler

BEYLERBEYİ’NDEKİ KAHVALTI MEKANLARI – ÇEŞMİDİL

ÇEŞMİDİL CAFE RESTAURANT 
Beylerbeyi Mahallesi, İskele Cd. No:2, 34676 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 5578383

 

4 – İNCİ BOSPHORUS, ÇENGELKÖY

Boğaz kıyısında kahvaltı edilecek mekanların kalabalığına alternatif olacak sakinlikteki çiçeği burnunda Çengelköy restoranı İnci Bosphorus güleryüzlü ve nazik servis personeli ve birbiri ile iç içe geçmemiş ferah masaları ile takdir topluyor. İnci Bosphorus’da kahvaltı sadece serpme sunuluyor ve kişi başı 70 TL ücret talep ediliyor. Serpme kahvaltıda Ezine beyaz peyniri, İzmir tulum peyniri, isli Çerkez peyniri, dil peyniri, eski ve taze kaşar peyniri, bal-kaymak, tahin-pekmez, domates-salatalık, taze otlar, zeytin çeşitleri, menemen ya da sahanda yumurta, simit, poğaça, ekmek çeşitleri, sıcak tabağı (sucuk, sosis, hellim peyniri), börek ve sınırsız çaydan oluşuyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor. 

 

İNCİ BOSPHORUS

 
İNCİ BOSPHORUS 
Çengelköy Mahallesi İskele Gazinosu Sokak No:3/1  34680 Üsküdar/ İstanbul
444 7 431

 

5 – KAİ ÇENGELKÖY

İstanbul’un Boğaz ile buluştuğu, denizin yeşil ile kavuştuğu Anadolu Yakası’nın en güzel semtlerinden Çengelköy’de, Refi Paşa Yalısı’nda yer alan Kai Çengelköy’ün mutfağı Bülent Chef’e emanet. 2018 yılı sonlarında açılan, çiçeği burnunda mekanda eşsiz boğaz manzarası eşliğinde, şık ve nezih bir ortamda, deniz ile iç içe yapabileceğiniz yöresel kahvaltı sunuyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor. 

KAİ Çengelköy kahvaltı detayları ve ücreti için tıklayın.

KAİ ÇENGELKÖY
KAİ ÇENGELKÖY YÖRESELKAHVALTI

 

6 – KULELİ YAKAMOZ

Kahvaltı için Beylerbeyi ve Çengelköy’den Kuleli’ye doğru uzandığınızda karşınıza size boğazın ortasında kahvaltı ediyormuşsunuz hissi veren Kuleli Yakamoz çıkıyor. Hafta içi kahvaltı tabağının 50 ₺, serpme kahvaltının 85 ₺ olduğu Kuleli de hafta sonu açık büfe konseptine geçiyor ve fiyat 120 ₺‘ye yükseliyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor. 

 
Sadece kuş sütü eksik diyebileceğim Kuleli Yakamoz açık büfe kahvaltı detayları için tıklayın…

KULELİ YAKAMOZ KAHVALTI

 

cengelkoyde_kahvalti_kuleli_yakamoz

ÇENGELKÖY’DE KAHVALTI KULELİ YAKAMOZ

KULELİ YAKAMOZ
Kuleli Cad. No:69, Kandilli/İstanbul
0 (216) 3189505

 

7 – ALPERENLER VANİKÖY CAFE & RESTAURANT

Çengelköy’ün yanıbaşında, Vaniköy’de konumlandırılmış Vaniköy Cafe, denize sıfır konumu ve 25 çeşit bulunan kahvaltısı ile dikkat çekiyor. Vaniköy Kafe’de serpme olarak sunulan kahvaltıda yumurtalı ekmek, Nutellalı krep, peynir çeşitleri, domates ve salatalık, yeşil ve siyah zeytin, dana salam, bal ve kaymak, reçel çeşitleri, yaz helvası,  kruvasan ve ekmek çeşitleri ve sınırsız çay bulunuyor. Alperenler Vaniköy Kafe’de serpme kahvaltı 2020 itibariyle kişi başı 40 TL karşılığında sunuluyor.

Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor. 

 

ALPERENLER CAFE

 

ALPERENLER MANZARA

ALPERENLER VANİKÖY CAFE
Kandilli Mahallesi, Vaniköy Cd No:2, 34684 Üsküdar/İstanbul
0 (216) 46200541

 

8 – NOU BREAKFAST & COFFEE

Alışılagelmiş serpme ya da açık büfe kahvaltı yerine minimalleştirilmiş,  lezzeti bol kahvaltı tabaklar sunan yepyeni bir kahvaltı anlayışı “Breakfast Club”  İstanbul’da da son dönemde gitgide popülerleşiyor. Çengelköy Nou Breakfast Kafe de daha çok Nişantaşı ve Moda cenaplarında rastladığımız bu konseptin Çengelköy temsilcisi olma yolunda hızla ilerliyor.

NOU BREAKFAST & COFFEE

 

NOU BREAKFAST & COFFEE
Çengelköy, Kerime Hatun Cami Sk. No:11/A, 34680 Üsküdar/İstanbul,
0 535 831 72 73

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

Boğaz’da Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir