Çengelköy’de Boğaz’a Nazır Kahvaltı, KAİ ÇENGELKÖY

İstanbul’un Boğaz ile buluştuğu, denizin yeşil ile kavuştuğu Anadolu Yakası’nın en güzel semtlerinden Çengelköy’de, Refi Paşa Yalısı’nda yer alan Kai Çengelköy’ün mutfağı Bülent Chef’e emanet. 2018 yılı sonlarında açılan, çiçeği burnunda mekanda eşsiz boğaz manzarası eşliğinde, şık ve nezih bir ortamda, deniz ile iç içe yapabileceğiniz yöresel kahvaltı keyfinin iki kişi toplam ücreti 2019 yılı itibariyle 119 TL.

İki kişilik hazırlanan Kai Çengelköy yöresel kahvaltısında kendi fırınlarında hazırladıkları ekmek çeşitleri, sokak simidi, ıspanaklı tepsi böreği, Ezine beyaz peynir, Nutella, Hatay peynir çeşitleri, fırında eritme peynir, katıklı ekmek, baharatlı lor peyniri, çemen, bal-kaymak, tereyağ, organik reçel çeşitleri, tahin-pekmez, Çengelköy domatesi ve salatalığı, Gemlik siyah zeytin, Kalamata Bodrum kırma, şişte sosis, sahanda yumurta, patates tava, meyve ve sınırsız çay bulunuyor.

Benim kahvaltım daha sade olmalı diyenler için Çengelköy domatesi ve salatalığı, kaşar ve beyaz peynir, Nutella, tereyağı, bal, reçel, siyah ve yeşil zeytin, sigara böreği, göz yumurta, sosis, patates tava ve iki adet çaydan oluşan Sini kahvaltının ücreti kişi başı 39.5 TL.

Kai Çengelköy’de ayrıca 6 adet pancake, mevsim meyveleri, çikolata sos, bal, 1 fincan çay ya da kahveden oluşan Pancake Kahvaltı (24.5 TL) , Pastırmalı Eggs Benedict (25.5 TL), Avokadolu Eggs Benedict (23.5 TL), Kızarmış köy ekmeği üzerinde sütlü ve kremalı yumurta (20.5 TL) gibi farklı kahvaltı alternatifleri de bulunuyor.

Kai Çengelköy Boğaz kıyısında, şık ve nezih bir ortamda, lezzetli bir hafta sonu kahvaltısı yapmak isteyenler için oldukça keyifli bir seçenek oluşturuyor.

KAİ ÇENGELKÖY

Adres: Kaptanı Derya Seyit Alipaşa Sokak Numara:8
Çengelköy – Havuzbaşı – İSTANBUL
Telefon: 0 (216) 318 0 333

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir