Çengelköy’de Boğaz’a Nazır Kahvaltı, KAİ ÇENGELKÖY 2024 Kahvaltı Fiyatı

İstanbul’un Boğaz ile buluştuğu, denizin yeşil ile kavuştuğu Anadolu Yakası’nın en güzel semtlerinden Çengelköy’de, Refi Paşa Yalısı’nda yer alan Kai Çengelköy’ün mutfağı Bülent Chef’e emanet. 2018 yılı sonlarında açılan mekanda eşsiz boğaz manzarası eşliğinde, şık ve nezih bir ortamda, deniz ile iç içe yapabileceğiniz yöresel kahvaltı keyfinin iki kişi toplam ücreti MART 2024 itibariyle 1390 TL.

İki kişilik hazırlanan Kai Çengelköy yöresel kahvaltısında kendi fırınlarında hazırladıkları ekmek çeşitleri, sokak simidi, paçanga böreği, Ezine beyaz peynir, Nutella, Hatay peynir çeşitleri, fırında eritme peynir, acuka, salam, dana jambon, baharatlı lor peyniri, çemen, bal-kaymak, tereyağ, organik reçel çeşitleri, tahin-pekmez, Çengelköy domatesi ve salatalığı, köy biberi, Gemlik siyah zeytin, Kalamata Bodrum kırma, tava soslu sosis, menemen, sahanda yumurta, yumurtalı ekmek, patates tava, sigara böreği, meyve ve 1 demlik çay bulunuyor.

 

Benim kahvaltım daha sade olmalı diyenler için Çengelköy domatesi ve salatalığı, kaşar ve beyaz peynir, Nutella, tereyağı, bal, reçel, siyah ve yeşil zeytin, sigara böreği, göz yumurta, sosis, patates tava ve iki adet çaydan oluşan Sini kahvaltı da yer alıyor.

Kai Çengelköy’de ayrıca 6 adet pancake, mevsim meyveleri, çikolata sos, bal, 1 fincan çay ya da kahveden oluşan Pancake Kahvaltı, Ispanaklı, peynirli veya patatesli gözleme gibi farklı kahvaltı alternatifleri de bulunuyor.

Kai Çengelköy Boğaz kıyısında, şık ve nezih bir ortamda, lezzetli bir hafta sonu kahvaltısı yapmak isteyenler için oldukça keyifli bir seçenek oluşturuyor.

KAİ ÇENGELKÖY

Adres: Kaptanı Derya Seyit Alipaşa Sokak Numara:8
Çengelköy – Havuzbaşı – İSTANBUL
Telefon: 0 (216) 318 0 333

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

 

Boğaz’da En Güzel 30 Kahvaltı Mekanı ve 2024 Fiyatları

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir