Ayvalık’ta Huzur Dolu Bir Butik Otel, Macaron Konağı, Yorumlar

ayvalıkta_butik_otel_macaron_konağı (4)

Ruhu olan butik otellerde konaklamayı en lüks otellerde konaklamaya yeğlediğimi beni bilen bilir. Ayvalık’taki Macaron Konağı da işte bana pek keyifli konaklama deneyimi yaşatan butik otellerden biridir. İsmini her ne kadar son dönemin popüler  Fransız tatlısından almış gibi duruyor olsa da Macaron aslında konağın bulunduğu mahallenin eski adından gelir ve onun da kökeni kekikgillerden bir bitkidir.

ayvalıkta_butik_otel_macaron_konağı (5)

5 yıl önce İstanbul’un keşmekeşinden kaçıp Ayvalık’a yerleşmeye karar veren Serap Hanım ve Yavuz Bey’in aslına uygun olarak restore ettirdiği Macaron Konağı bu mahallenin eski ve en büyük konaklarından biri. İnsanın içini ısıtan tonlarda dekore edilmiş birbirinden güzel 9 odası ve huzur dolu bahçesi ile Macaron Konağı misafirlerine çok keyifli bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Ayvalık’ta Huzur Dolu Bir Butik Otel, Macaron Konağı hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak…

ayvalıkta_butik_otel_macaron_konağı (6)

AYVALIK MACARON KONAĞI’NDA KAHVALTI

Macaron Konağı nokta vuruşunu son dönemde tecrübe ettiğim en lezzetli kahvaltı ile yapıyor. Ekşi mayalı çavdar ve tam buğday ekmekleri, sıcacık börekleri, ev yapımı limonatası ve reçelleri, taptaze yeşillikleri ve çeşit çeşit peynirleri ile tam bir Ege kahvaltısı sunuluyor.

ayvalıkta_butik_otel_macaron_konağı (3)

AYVALIK MACARON KONAĞI ULAŞIM

Edremit ilçesinde bulunan Balıkesir Koca Seyit Havaalanı’ndan havayolu şirketlerine ait servislerle 40 dakikada Ayvalık merkeze, merkezdeki Migros’ta indikten 5 dakika bir yürüme mesafesi sonrasında Macaron Konağı’nın huzur dolu bahçesine ulaşılıyor. ayvalıkta_butik_otel_macaron_konağı (7)

İstanbul’dan özel aracınız ile gelmek isteyenler  için Ayvalık’a ulaşım Eskihisar’dan feribot ile geçip Bursa ve Susurluk üzerinden ya da daha rahat ama biraz daha masraflı olan Yenikapı-Bandırma hızlı feribot seçeneği ile gerçekleştirilebiliyor.

MACARON KONAĞI
Hayrettin Paşa Mah. 13 Nisan Cad. 18.Sok. No:54, Ayvalık/Balıkesir
0 (266) 312 77 41
 

Cunda’da Gezilecek Yerler, Yapılacak Şeyler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir