Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Anadolu Yakasından İstanbul Havaalanına Nasıl Gidilir?

ANADOLU YAKASINDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NA METROBÜS + METRO İLE ULAŞIM

Anadolu Yakası’nda iseniz trafiğe takılmadan İstanbul Havalimanı’na toplu taşıma ile ulaşmanın en kestirme yöntemi için bulunduğunuz yere en yakın Metrobüs durağına gitmeniz gerekiyor. Anadolu yakasında bulunduğunuz yer M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattındaki duraklardan birine yakın ise bu metroyu kullanıp Ünalan Durağı’nda inebilir, buradan yürüyerek Uzunçayır metrobüs durağına geçebilirsiniz. Buradan metrobüse binip Mecidiyeköy durağında indikten sonra geriye sadece M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosuna ulaşmak kalıyor. Bu geçişi ister taksiyle, ister 48 no’lu İETT otobüsüne binerek 10 dakikada gerçekleştirmeniz mümkün.

ANADOLU YAKASINDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NA MARMARAY + METRO İLE ULAŞIM

Anadolu Yakası’nda iseniz trafiğe takılmadan İstanbul Havalimanı’na toplu taşıma ile ulaşmanın diğer bir yöntemi için  M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu kullanarak Ayrılık Çeşmesi durağında inmeniz, buradan MARMARAY’a geçiş yaparak Yenikapı İstasyonuna  ulaşmanız gerekiyor. Buradan M2 – Yenikapı-Hacıosman metrosu ile Mecidiyeköy İstasyonuna kadar gittikten sonra geriye sadece M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosuna ulaşmak kalıyor. Bu geçişi ister taksiyle, ister 48 no’lu İETT otobüsüne binerek 10 dakikada gerçekleştirmeniz mümkün.

ANADOLU YAKASINDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NA TAKSİ/ÜBER + METRO İLE ULAŞIM

Daha konforlu bir seçenek için Anadolu yakasından Kağıthane metrosuna kadar taksi yada ÜBER ile bulunduğunuz yerden 300 TL – 500 TL aralığında bir ücret ödeyerek M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosunun başlangıç noktası olan Kağıthane durağına gelebilir, buradan trafik kaygısı olmadan konforlu bir yolculukla İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.  Eğer 2-3 kişi iseniz bu yöntem HAVAİST araçlarını kullanmaktan hem daha kısa sürüyor hem de daha ucuza geliyor.

34 km uzunluğundaki M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı hattında 2024 yılı  itibariyle 6 istasyon bulunuyor.

Yolculuk 24 dakika sürüyor. Seferler sabah 06:00’dan gece 00:00 a kadar 20 dakikada bir gerçekleşiyor.

M11 İSTANBUL HAVALİMANI – KAĞITHANE METRO DURAKLARI

 

– Kağıthane

– Hasdal

– Kemerburgaz

– Göktürk

– İhsaniye

– İstanbul Havalimanı

 

 

 

M11 KAĞITHANE – İSTANBUL HAVALİMANI METRO ÜCRETİ NEDİR?

M11 metrosu mesafe ve hız anlamında diğer metrolardan üstün olsa da ücret anlamında bir fark bulunmuyor. 2024 yılı itibariyle 19.35 TL tam bilet ücreti ödemeniz gerekiyor.

 

 

İSTANBUL HAVALİMANI’NA UÇUŞTAN KAÇ SAAT ÖNCE VARMAK LAZIM? NORMALDEN ERKEN Mİ GİTMEK GEREKİYOR?

İstanbul Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra uçağın aprona yanaşma süresinin uzun sürüyor olması yeni havaalanından uçuş yapacaklar için de uçağa ulaşma süresinin normalden uzun olması gibi endişelere yol açıyor. Yakın zamanda İstanbul Havalimanı’ndan uçuş yapmış biri olarak bu endişenin yersiz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sabiha Gökçen Havalimanına uçuştan ne kadar önce geliyorsanız İstanbul Havalimanı’na da o kadar önce gelmeniz yeterli oluyor. Yani iç hat uçuşlarda ortalama 1 saat önce, dış hat uçuşlarda ortalama 2 saat önce havalimanında olmanız yeterli.

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Ulaşım | Gezenti Anne

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir