Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Ulaşım

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA AVRUPA YAKASINDAN ULAŞIM

 

1 – AVRUPA YAKASINDAN SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI’NA MARMARAY + İETT OTOBÜSÜ İLE ULAŞIM

Avrupa Yakası’ndan Marmaray ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmenin en kestirme yolu için Avrupa yakasındaki size en yakın Marmaray durağından (Mustafa Kemal, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci) Marmaray’a binmeli, Anadolu yakasına geçtikten sonra PENDİK durağında inmelisiniz. Buradan MR60 no’lu belediye otobüsü ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

2 – AVRUPA YAKASINDAN SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI’NA METROBÜS + EKSPRES OTOBÜS İLE ULAŞIM

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmek için Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binmeli, Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmelisiniz. Buradan geçen E -11 no’lu ekspress Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı belediye otobüsleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. E-11 Ekspres belediye otobüs hattının kalkış saatleri için tıklayın.

 

3 – AVRUPA YAKASINDAN SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI’NA METROBÜS + METRO + OTOBÜS İLE ULAŞIM

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmek için üçüncü seçenek olarak yine Avrupa yakasındaki size en yakın metrobüs durağından metrobüse binmeli, Anadolu yakasına geçtikten sonra Uzunçayır metrobüs durağında inmelisiniz. Buradan yaya olarak Kartal-Kadıköy metrosunun Ünalan durağından metroya binip Kartal durağında inmelisiniz. Kartal metro durağından KM22 no’lu belediye otobüsü ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

 

GEZENTİ ANNE KİM?

GEZENTİ ANNE

 

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA ANADOLU YAKASINDAN ULAŞIM

 

1 – SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI’NA ANADOLU YAKASINDAN MARMARAY + İETT OTOBÜSÜ İLE ULAŞIM

Anadolu Yakası’ndan Marmaray ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmek için size en yakın Marmaray durağından (Üsküdar, Ayrılık Çeşmesi, Söğütlüçeşme, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Süreyya Plajı, Maltepe, Cevizli, Atalar, Başak, Kartal, Yunus, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı, Aydıntepe, İçmeler, Tuzla, Çayırova, Fatih, Osmangazi, Darıca, Gebze) Marmaray’a binmeli, Anadolu yakasına geçtikten sonra PENDİK durağında inmelisiniz. Buradan MR60 no’lu belediye otobüsü ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

2 – SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA ANADOLU YAKASINDAN METRO + İETT OTOBÜSÜ İLE İLE ULAŞIM

Anadolu Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmek için Kartal-Kadıköy metrosunun bulunduğunuz yere en yakın durağında metroya binip KARTAL durağında inmelisiniz. Kartal metro durağından KM22 no’lu belediye otobüsü ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. 

 

3 – SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA ANADOLU YAKASINDAN TEK VASITA İLE ULAŞIM

Kadıköy rıhtıma kolayca ulaşabilecek kişiler için Sabiha Gökçen’e tek vasıta ile ulaşım Kadıköy’den kalkan Havabüs otobüsleri ile yada ekspres olarak hizmet veren E-11 otobüsleri ile sağlanır. Her ikisinin de kalkış noktası Kadıköy rıhtımdaki otobüs durakları olduğu için ve aynı güzergâhı kullanarak otobana girdikleri için her ikisi de tercih edilebilir. (İETT Otobüsü fiyat oalrak daha uygun) Havabüs servislerine Yeni Sahra’dan, E-11 ekspres belediye otobüsüne ise Kadıköy’den Yeni Sahra’ya kadar olan otobüs duraklarından birinden de binilebilir.

Sabiha Gökçen Havalanına giden Havabüs servislerinin  kalkış saatleri için tıklayın…

E-11 Ekspres belediye otobüs hattının kalkış saatleri için tıklayın…

 

16 Comments

 • MuhammedB dedi ki:

  Km22 otobüslerle ilgili bir açıklama yapaymı. Cumartesi pazar günü çalışmıyor. E 10 otobüsler geçiyor aynı duraktan. Kadıköy Sabiha Gökçen. Yani yine de gidebiliyor sunum.

 • Progo dedi ki:

  Detaylı Sabiha Gökçen ulaşım açıklamalarınız teşekkürler. Direk metro ile ulaşım mümkün olmadığından birçok kişi transfer hizmetlerini tercih edebiliyor. Özellikle kadınlar için güvenli, ekonomik ve konforlu gitmek adına harika bir çözüm. Birçok mobil uygulama ve web üzerinden havalimanı transferleri diye aranıp, ekonomik fiyatlara ulaşım sağlanabiliyor.

 • kemptur dedi ki:

  ulaşım bilgileri faydalı ancak seyahatlerde rahat ve konforlu bir çözüm özel şirketlerden de hizmet alınabilir.

 • hasan keskin dedi ki:

  Bence tamamen bir işkence direk gitmek varken Avrupa yakasından bir güzel bağlantı yok direkt taksime ulaşacan bir sürü valizle ordan direkt gidecan 18 milyonluk bir şehirde böyle bir uygulamayı kınıyorum neden Bakırköy den düzenli seferler yok Sabiha Gökçen ben Zeytinburnu’nda I’m iki valizim var araştırdım en uygun rahat Marmaray Gebze hatuna binmek guzelyakida inmek taksiyle Sabiha ya gitmek başka bir Altar atıf bence yok yorucu vede valizlerle mümkün değil bu yolculuk iki saatten fazla sürüyor havas birde İstanbul kartında iptal etmiş yani bir yılan hikayesi böyle hizmet i olur inşallah çok yakında Sabiha Gökçen metro hattı açılır yolcular rahatlar

 • Büşra dedi ki:

  Ben kendim şöyle yaptım sizede tavsiyem Marmaraya biniyoruz Pendik peronunda iniyoruz ordan da MR60 İett otobüse biniyoruz bu kadar

  • hasan keskin dedi ki:

   Tesekurler iki valizle bir sırt çantası 38 kilo yük ilemi bu hattı kullanayım ben her hatta baktım ona kalırsa Zeytinburnu’nda Marmaray la pendige gidersiniz orda taksiyle devam edebilirsiniz oda bana uygun gelmedi 2 saat sürüyordu ben taksi çağırdım taksime 43 tl tuttu ordanda havabusla 50 dk sürdü İstanbul kartında kullanabiliyorsunuz en uygun bu yol tesekurler

  • Abu talip dedi ki:

   Teşekkürler… bu en mantıklısı.

  • Ebru dedi ki:

   Çok teşekkür ederiz Büşra hanım,Bakırköy den binip bu kadar konforlu bi transfer yapacağımı düşünemezdim açıkçası..MR60 ile çok rahat dolaşmadan,dakik havalimanına vardık..Doğru yönlendirme ve bilgi paylaşımı için çok teşekkür ederizz🙋

  • Şehadet Furan dedi ki:

   Bende Sabiha Gökçen havalimanından Bağcılara gideceğim.En kısa yoldan nasıl gidebilirim,(kirazlı ya da güneşli ye gideceğim fark etmez)

   • BÜŞRA dedi ki:

    Şehadet sende benim yazdığımın tersini yap marmaraya gitmeyi dene sabihadan kalkan araclara bin mr60 ile pendik peronuna git marmaraya biniyorsun yenikapıda in ordan kirazlı metro var

 • ATİLLA KARTAL dedi ki:

  BEN HALKALI DAN MARMARAYA BİNİP KAYNARCA DURAGINDA İNİP MR 60 İLE SABİHA GÖKÇEN HAVAALANINA GECECEM.DAHA HIZLI NASIL GİDİLİR BILGİSİ OLAN CEVAP YAZSIN ARKADASLAR

 • Ahmet dedi ki:

  Halkalı dan marmaray var mi nerden marmaraya baglancaz.yarin gidecem ben

 • Muzeffer Ozbek dedi ki:

  Yenikapı dan sabiha göçen havalimanına Havaş bus varmı

 • Hatice dedi ki:

  Sabiha gokcen den sirkeciye marmaray la nasil gidebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.