YELKEN EĞİTİMİ NEREDE ALINIR? Hedef Yelken

Etkinlik deyince ilk aklıma gelen tadım etkinlikleri olduğu için Bumerang Deneyim Günleri kapsamında gelen Yelken Etkinliği ile ilgili bilgilendirme maili bana oldukça farklı geliyor ve bir deniz sevdalısı olarak çok ilgimi çekiyor. Her ne kadar son dönemde gezentilik, gurmelik ve annelik misyonlarının temsilcilerinden biri olsam da üniversitede ilgili klüplere katılarak yamaç paraşütü, mağaracılık, scuba gibi bir takım doğa sporlarıyla ilgilenmişliğim mevcut olduğundan yelken için de epey hevesleniyorum.
Bumerang’a yolladığım seyahat yazılarıma istinaden yapılan geri dönüş sonrasında Yelken Eğitimi nerede alınır sorusuna yanıt bulmak üzere diğer bloggerlar  ile birlikte Kalamış Marina’daki HEDEF YELKEN’in yüzen ofisinde buluşuyoruz. Bir yelken klubü için ne hoş bir ofis:)
hedef_yelken
Teorik olarak anlatılan bilgilerin kısa tutulması hoşuma gidiyor. Aklım bir an evvel yelkenciliği deneyimlemekte. Tamam biraz sabırsız bir tipim kabul:) Ve işte yelkenlerimizin başındayız. 4‘er kişiden oluşan 4 grup 4 yelkeni paylaşıyor, yelken ekipmanlarını, temel düğüm yöntemlerini kısaca tanıdıktan sonra genç eğitmenimiz ile birlikte Kalamış Marina’dan açılmaya başlıyoruz.
Ben bir kaç yelken terimi ogrenip, ipleri bir iki sağa sola çekip geri kalan zamanda eğitmenimiz tarafından yönlendirilen yelkende denizle iç içe olmanın keyfini süreceğimizi düşünürken, bildiğin yelken kullanmak durumunda bırakılıyoruz:) Kendimi yüzme öğrensin diye suya atılan çocuklar gibi hissediyorum.
 Tam ana yelkenliyle baş etmeyi başarıyoruz, alesta tramola’ya alesta diye cevap veriyor, hooop yelkenin yönünü değiştiriyoruz oh tamam derken iş ana yelkenle bitmiyor bir de başımıza flog derdi çıkıyor:) Hadi bakalım ipi gevşet, diğer ipi çek, yuvaya tak, floğun boşluğunu al, pırpırlamasını durdur, ohooo zor valla! Allah’tan yarış başlıyor da eğitmenimiz gazı alıp bizi ordan oraya uçurmaya, teknemizi yana doğru yatırmaya başlıyor, heheyt macera başlasın:)
Yarışı kazanamıyoruz ama mühim olan katılmaktı değil mi? Ben bu etkinliğe katıldığıma çok çok memnun oluyor, gözlerimde pırıltı ile Hedef Yelken Eğitmenleri ve bloggerlar ile vedalaşıyorum. Bu kadar yakınımızda, bu kadar kolay ulaşılabilen bu deneyimi deniz ile iç içe olmayı seven herkes HEDEF YELKEN ile yaşasın diyorum…
HEDEF YELKEN
Fenerbahçe Marina F.9 İskelesi Yüzen Ofis, 34726, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir