VIALAND Eğlence Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Yerli Disneyland olarak da bilinen Türkiye’nin ilk tema park konseptine sahip Vialand, aslında sadece bir eğlence parkı değil, içerisinde alışveriş merkezi, restoranlar, sinema ve bowling salonu da bulunan çok büyük bir yaşam ve eğlence kompleksi. Hafta sonu çocuklarla gidilecek eğlenceli yerlerin başında gelen Vialand  içerisinde her yaş grubuna özel yirmiden fazla eğlence ünitesi mevcut.  Bunlardan en iddialısı 110 km hızla raylarda ilerleyen roller coaster Nefeskesen. Çocuklar için ise Sünger Bob, Minik Kaşifler, Küçük Madenciler, Saray Salıncağı, Dora ve Diego’nun Maceraları, Çılgın Nehir ve Viking üniteleri en çok tercih edilen eğlence noktaları.

VIALAND EĞLENCE PARKI

VIALAND EĞLENCE PARKI

VIALAND NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Eyüp sınırları içerisinde bulunan VIALAND, eskiden Alibeyköy Taş Ocakları olarak bilinen alanda konumlandırılmış. TEM VE E-5 aksının tam ortasında yer alması sebebiyle kendi arabanızla ulaşımı oldukça kolay. 8000 araç kapasiteli ücretsiz otopark da mevcut. Ayrıca Cevizlibağ otobüs duraklarından 2 saatte bir ücretsiz servisleri de var. Ayrıca Taksim’den 49T no’lu  ve Eminönü’nden 47 ve 47E no’lu belediye otobüsleri ile VIALAND’e ulaşmak mümkün.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

vialand_nerede

VIALAND NEREDE? NASIL GİDİLİR

VIALAND GİRİŞ BİLET ÜCRETİ NEDİR?

VIALAND’te tek bir kez giriş ücreti ödenir. Sonrasında içeride tüm eğlence üniteleri ücretsiz olarak kullanılır. Giriş bilet ücreti büyükler için 129 TL, 4-14 yaş arası küçük çocuklar için 119 TL, 0-3 yaş arası için ise ücretsizdir.

VIALAND GİRİŞ ÜCRETİNE NELER DAHİL?

Vialand giriş ücreti Vialand bünyesindeki tüm eğlence ünitelerini kapsıyor. Yani bir kez giriş ücreti ödedikten sonra çocuklar yaşları ve boylarına uygun eğlence ünitelerini ekstra ücret ödemeden kullanabiliyor.

VIALAND’DE NELER VAR?

 Maaile VIALAND’e adımımızı attığımız andan itibaren heyecan içinde yaşımıza uygun üniteleri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız SÜNGER BOB. Bir denizaltının içinde denizde süzülüyormuşuz gibi hareket eden koltuklarda Sünger Bob, arkadaşı Patrick ve Çıtır Yengeç’in yaklaşık 10 dakika süren maceralarını 4D izlerken biz anne babalar bile çokça keyif alıyoruz. Çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 105 cm üzerinde olması gerekiyor.
VIALAND LUNAPARK

VIALAND LUNAPARK

İkinci durağımız MİNİK KAŞİFLER. Bir benzeri Eurodisney’de bulunan bu ünitede yine ailece bir bota binerek bir kanal boyunca ilerliyor, tüm dünya çocuklarının ülkelerine özgü kıyafetlerle dans ettiği bir görseli izleyerek turu tamamlıyoruz. Aynı şekilde bu ünitede de çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 105 cm üzerinde olması gerekiyor.
vialand_eglence_parki-19

VIALAND MİNİK KAŞİFLER

Üçüncü durağımız KÜÇÜK MADENCİLER. Roller Coaster’ın çocuklar için olan versiyonu diye tanımlayabileceğim bu ünitede çekirdekten yetişen adrenalin tutkunları ile çığlık çığlığa trenle rayların üzerinde bir inip bir çıkıyoruz. Çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 120 cm üzerinde olması gerekiyor.
vialand_eglence_parki-3

VIALAND KÜÇÜK MADENCİLER

Dördüncü durağımız SARAY SALINCAĞI. Lunapark larda gökyüzünde savrulan salıncaklar var ya işte bu salıncak o salıncak. Kuzularımın buna binecek kadar büyümüş olmaları ne hoş. UÇUYORUUUUZ…
vialand_eglence_parki-2

VİALAND SARAY SALINCAĞI

vialand_eglence_parki-4

VİALAND NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Beşinci durağımız ailece bindiklerimiz arasında bizi en çok heyecanlandıran VİKİNG. Açık havada bir bot ile ilerlerken 15 metreden ıslak bir düşüş gerçekten şok edici oluyor:) Neyse ki çıkıştaki kurutma odalarında ıslanan üst başı kurutabiliyoruz. Çocukların aileleri refakatinde bu üniteye girebilmeleri için boylarının 120 cm üzerinde olması gerekiyor.
vialand_eglence_parki-5

VIALAND VIKING

 Bir başka 4D ünitesi daha karşımıza çıkıyor. Buna en çok Doruk seviniyor. DORA VE DIEGO’NUN MACERALARINI izlerken koltukların hareket etmesinin yanı sıra Dora ormanın içerisinde engelleri aşarken bizim de yüzümüze hava üfleniyor, su fışkırıyor:)
vialand_eglence_parki-6

VIALAND DORA’NIN MACERALARI

 Tema Park’tan ayrılasımız hiç yok ama Vialand bünyesinde geçici bir süre için kurulmuş olan OLYMPİA SİRKİ 15:00’da başlayacak, onu da kaçırmak istemiyoruz. Koşar adım sirke yetişiyoruz. Sirkte en çok sihirbazın seyircilerden küçük bir kızı havaya kaldırmasından ve akrobasi gösterilerinden etkileniyoruz. Olympia Sirki giriş ücreti Tam: 28.5 TL, Öğrenci: 18.5 TL.
vialand_eglence_parki-7

VIALAND OLIMPIA SİRKİ

vialand_eglence_parki-9

SİRK GÖSTERİSİ

OLİMPİYAT SİRKİ

OLİMPİYAT SİRKİ

Sirk biter bitmez Tema Park’a geri dönüyor, kaldığımız yerden devam ediyoruz:) FATİH’İN RÜYASI yine bir kanal boyunca botla ilerlerken İstanbul’un fethinin sahnelendiği her yaşa uygun, adrenalinsiz ama keyifli bir ünite…

SAFARİ TÜNELİ‘nde elimizde ışıklı silahlarla avcılık yapıyor, finalde en çok puanı baba toplarken, ikinci anne, üçüncü Doruk, dördüncü Dora şeklinde sıralanıyoruz. Ve korku tüneli. Boy sınırı 105 cm diye rahatlıkla giriyoruz ama çocukları geçtim biz bile bazen irkiliyoruz:(

vialand_eglence_parki-10

VIALAND SAFARİ TÜNELİ

vialand_eglence_parki-16

VIALAND KORKU TÜNELİ

En çok sevdiklerimize tekrar tekrar binerek ilerlerken BİR ZAMANLAR İSTANBUL Sokağından geçiyor, Hattat Abi’ye ismimizi yazdırıyor, Cem Yılmaz’a taş çıkartan espriler yapan PROF. APOSTROF’a ciddi ciddi kahkahalarla gülüyoruz.

vialand_eglence_parki-15

BİR ZAMANLAR İSTANBUL

vialand_eglence_parki-14

VIALAND HATTAT SANATI

vialand_eglence_parki-13

PROF. APOSTROF

Tema Park 18:00 da kapanacak. Son 10 dakikamızda kuzular dev atlı karıncaya binerken bense nihayet cesaretimi toplayıp şimdiye dek gördüğüm en fantezi roller coaster olan NEFESKESEN’e biniyorum. Benim değil ama beni izleyen kuzularımın nefesi kesiliyor:)
vialand_eglence_parki-12

VIALAND ATLI KARINCA

vialand_eglence_parki-11

VIALAND NEFESKESEN

Veda zamanı. Doymadım doyamadım sevmelere seni ben diyor, VİALAND TEMA PARK ile istemeyerek de olsa vedalaşıyoruz ama VİALAND dediğimiz oluşum sadece tema parktan ibaret değil. Açık havada keyifle gezilebilen alışveriş alanında turluyor, yorgunluktan ölme noktasında olduğumuza kanaat getirince arabamıza binip evimize doğru yola koyuluyoruz.
VIALAND AVM

VIALAND ALIŞVERİŞ MERKEZİ

VIALAND EĞLENCE PARKI
Yeşilpınar Mah., Şehit Metin Kaya Sok. No:11, 34065 Eyüp
0 (212) 600 0100

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

Modern Lunapark VIASEA Tema Park Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

1 Comment

  • 86Joycelyn dedi ki:

    I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste your traffic, you can earn extra cash every month
    because you’ve got hi quality content. If you want
    to know how to make extra $$$, search for: best adsense alternative Wrastain’s tools

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir