Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Mi Almak İstiyorsunuz? Bunlara Dikkat Edin!

Gezi, ziyaret ya da iş amacıyla çok sık seyahat ediyorsanız, uçak bileti fiyatları sizi çok yakından ilgilendiriyor demektir.

Uçak biletleri için her yıl ne kadar bütçe ayırdığınızı gözden geçirin. Bu bütçenin daha düşük rakamlara tekabül etmesi aslında mümkün! Sadece bazı yöntemleri uygulamanız gerekiyor ve bu yöntemler en uygun uçak bileti alıp rahatlıkla seyahat etmenizi sağlıyor. Bilet için ayırdığınız bütçeden hatırı sayılır oranda tasarruf yapacak olmanız da cabası…

Peki, ucuza bilet almanın yolları neler? Bu yolları hemen sizlerle paylaşacağız ve artık uçak biletleri için daha az ödemenin keyfini siz de yaşayabileceksiniz.

Uygun Fiyat Sunan Havayolu Firmasını Seçin!

Öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken unsur havayolu firması seçimidir. Havayolu firmalarının tamamı aynı fiyatlandırma politikalarına sahip değil ve bu nedenle hangi firmanın daha düşük rakamlarla uçak seyahati yapmanızı sağladığını bilmelisiniz. Bunun için uzun araştırmalar yapmaya hiç gerek yok çünkü Pegasus internet sitesinden en düşük fiyatla bilet alabileceğinizi belirtiyoruz. Özellikle yurt içi ve yurt dışına sürekli seyahat edenlerin bunu çok iyi bildiğini söyleyebiliriz.

Pegasus sadece yılın belirli zamanlarında değil tüm yıl boyunca düşük fiyat politikası uyguluyor. Bu sayede nereye seyahat edecek olursanız olun gayet uygun rakamlarla uçak biletinizi satın alabiliyorsunuz. Yılın çeşitli dönemlerinde indirimli olarak bilet satın almanız da mümkün oluyor ve haliyle tüm uçak seyahatlerinizde minimum bütçe ayırmanın konforunu yaşayabilirsiniz. Sadece yurt içi seyahatleriniz için bu durum geçerli değil, yurt dışına seyahat etmeniz gerektiğinde de biletinizi düşük fiyata almak için Pegasus internet sitesine uğramanızı öneririz.

Uçak Biletinin Ucuz Olduğu Saatleri Seçin!

Uçak biletleri haftanın her gününde ve günün her saatinde aynı fiyatlara sahip olmaz. Bu nedenle biletinizi satın almadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapmanız, ucuza bilet almanın yollarından biridir. Yapmanız gereken ise haftanın hangi günlerinde ve günün hangi saatlerinde uçak biletlerinin daha düşük fiyatlara satışa sunulduğunu tespit etmektir. Seyahat etmeyi planladığınız hafta içerisinde uçuş seferlerini ve bilet fiyatlarını mutlaka gözden geçirin.

Örneğin hafta sonlarında bilet fiyatları biraz daha yüksek rakamlara ulaşabilir. Hafta içinde ise daha uygun fiyata uçma şansını elde edebilirsiniz. Hafta içi ve gece saatlerinde ya da geceye yakın saatlerde bilet fiyatlarının bir miktar daha ucuz olması da söz konusudur. Bu sayede en uygun fiyatla Antalya İstanbul uçak bileti alıp seyahat için ayırdığınız bütçeden önemli bir tasarruf elde edebilirsiniz.

Kampanyaları Öğrenin!

Pek çok kişi daha uygun fiyatla uçak bileti almanın yollarından birinin kampanyalar olduğunu bilmiyor. Havayolu firmalarının çeşitli zamanlarda uyguladıkları kampanyalar kapsamında uçak biletlerinizi indirimli olarak satın alabilirsiniz. Elbette indirim oranları havayolu firmasına ya da düzenlenen kampanyalara bağlı olarak değişiyor. Bu nedenle net bir indirim oranı yüzdesinden söz edemeyiz. Fakat kimi zaman indirimlerin %50’ye varabildiği de biliniyor. Haliyle biletinizi yarı fiyatına ve kimi zaman yarı fiyatın daha altına alma şansını yakalamış oluyorsunuz.

Burada önemli olan unsur havayolu firmalarının kampanyalarından kısa zamanda haberdar olmaktır. Pegasus, düzenlediği kampanyalarla da adından söz ettiriyor ve bu kampanyalardan ilk olarak haberdar olmak da çok kolay! Bunun için Pegasus internet sitesine tıklayarak e-posta üyeliği başlatmanız yeterli olacaktır. Düzenlenen her kampanya hakkında hemen size bir e posta gönderiliyor. Bu sayede kampanyalardan faydalanan sınırlı sayıda kişiden biri de siz oluyorsunuz. E-posta üyeliği başlatmak için ücret ödemeniz gerekmiyor. Tamamen ücretsiz olarak üyeliğinizi birkaç dakikada başlatabilirsiniz. Bu arada kampanyaların ek bagaj satın alımında indirim gibi çeşitli avantajları da kapsayabildiğini ekleyelim.

Online Check-in İmkânı Pegasus’ta!

İnternet üzerinden online olarak check in işlemi yapabilme şansına sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Pegasus, check in işleminin internetten online olarak yapılabilmesine olanak tanıyor. Bu sayede hava alanına uçuşunuzdan saatlerce önce gitmenize gerek kalmıyor. Elbette öncesinde biletinizi satın alma işleminizi tamamlamış olmanız gerekir. Sonrasında internet sitesinde yer alan check in bölümüne tıklayın. Yönergeleri takip ederek bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir