Türkiye Gulet Kiralama Rehberi

Türkiye her yıl yaz aylarında egeden akdenize birçok tatilcinin tercih ettiği gözde tatil mekanlarına sahip. Denizi seven, sonsuz mavi içerisinde kaybolmak isteyenlerin ilk tercihi gulet kiralamak oluyor.

Yıllar içerisinde Türkiye bulunduğu konum itibariyle sahip olduğu muhteşem seçenekleri ile denize tutkun olanları kendine çekmeyi başardı. Kişiler genellikle Ege ve Akdeniz kıyılarınının eşşsiz turkuaz sularını ve kıyılarını tercih ediyorlar. Gulet kiralama yaparak da sadece tek destinasyonu değil farklı güzellikleri keşfetme fırsatı yakalıyorlar. 

 

Tabiki eşsiz sular denince akla Türkiye’nin gelmesinin sebebinin sadece denizinden değil, insanların içten samimiyetinden ve leziz yemeklerinden kaynaklandığını söylemeden edemeyiz. Türk misafirliğinin ve geniş yelpazeye sahip mutfağının tüm dünyaca bilinmesinin ayrı bir gururunu yaşıyoruz.

Gulet Nedir?

Gulet aslında yelkenli tekne olarak tanımlanabilir. Türkiye’de gulet, aslında güney kıyılarında balıkçılık yapan kişiler tarafından kullanılan teknelere verilen isimdir. Gulet iki veya üç direğe sahip, yuvarlak kıçı bulunan ve ayrıca geniş kirişlere sahip olan tahtadan yelkenli diyebiliriz. 

 

Türkiye’de Gulet Kiralamak, Gulet Kiralama Fiyatları Nedir?

Gulet kiralama, kişilerin belli bir dönem içerisinde bu eşsiz yelkenlileri kendilerine tahsis etmesidir. Gulet ile yapacağınız tatilde tamamen sizin isteğinize bağlı koylara, kıyılara ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gulet kiralama  da aynı yatlarda olduğu gibi ek hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Mürattebatı olan bir gulet tercih ettiğinizde sadece rotayı onlara bildirmeniz yeterlidir. Profesyonel ekip sizin için her şeyi organize edecektir. Hatta yine bir gulet kiraladığınızda yemek ve temizlik hizmeti alabileceğiniz mürettebatı olanları tercih edebilirsiniz.

 

Otellerde veya diğer konaklama  seçeneklerini tercih etmeyen tatilcilerin ilk tercihlerinden olan guletler, kişilerin tercihine bağlı olarak ister dört gün ister bir hafta veya birkaç hafta olarak tercih edilebilir. 

 

Gulet fiyatları tahmin ettiğiniz üzere farklıdır. Sizin tercih edeceğiniz gulete göre fiyat uygun veya pahalı olabilir. Gulet ile yapacağınız tatil için gulet seçimi yaparken fiyatların bağlı olduğu belli başlı özellikleri size aktarabiliriz. Gulet kiralama fiyat değişiklikleri:

 

  • Guletin sahip olduğu özellikler
  • Gulet için mürettebat hizmeti
  • Gulet ile yapacağınız tatilin süresi
  • Özelleştirilmiş tatil rotanız gulet fiyatına etki eden başlıca etkenlerin başında gelir.

Türkiye’de Gulet Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ailenizle ve sevdiklerinizle yazın tadını çıkarmak için gulet kiralamak mı istiyorsunuz? Gulet kiralarken tatilinize çıkmadan önce mutlaka ne istediğinize ve ne beklediğinize dikkat etmelisiniz. Bu sebeple sorun yaşamamak ve herhangi kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına temel noktalara dikkat ederek hareket etmelisiniz.

Gulet kiralamaya karar verdiğinizde anlaştığınız acente veya firma ile doğru iletişim kurabilmeniz çok önemlidir. Sizin taleplerinizi karşılayabilecekler mi ve detaylara dikkat edebilecekler mi bu konuya da dikkat etmelisiniz. Peki keyifli zaman geçirmek için nelere dikkat edebilirsiniz gelin birlikte inceleyelim.

Gulet Gezi Rotanızı Belirleyin

Tatile çıkmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey tabikide lokasyondur. Yaz tatillerinin vazgeçilmezi Türkiye kıyılarını tercih ettiğinizde gulet tatil yolculuğunuz hangi koydan başlayacak hangi koylardan geçecek bunu belirlemelisiniz.

 

Gittiğiniz yerde hayal kırıklığına uğramamak için beğendiğiniz destinasyonları kaydedin ve kısas bir araştırma ile kendinize gezi rotası belirleyin. Ayrıca hesaba katmanız gereken en önemli noktalardan biri de güzergahlar arası mesafelerdir. Eğer uzun vakte sahip değilseniz yakın mesafeleri güzergahınıza ekleyerek yol mesafenizi kısaltıp daha fazla güzellikler görebilirsiniz.

 

Gulette Kaç Kişi Olacaksınız? Belirleyin

Guletler; lüks, standart, kabin, özel, uzun yolculuk ve aktivite olarak ayrılır. Yani her kesime hitap eder. Sizde kendi bütçenize göre en uygun guleti tercih edebilirsiniz. 

 

Birlikte tatil yapacağınız kişi sayısını belirledikten sonra kamara sayısını belirler ve ona göre fiyat performans olarak guleti kiralayabilirsiniz. Ama dikkat edin eğer sonradan eğer misafir eklemek isterseniz bu sizi zorlayabilir. Bundan dolayı organizasyonu iyi yapın.

 

Gulet Tatilinizi Ne Zaman Yapacaksınız Belirleyin

Gulet ile tatil genelde yaz aylarında yapılıyor tabi sizi soğuk zorlamayacaksa ve eşsiz koylarda yüzmek istemiyorum sadece turkuazın tadını çıkarmak istiyorum diyorsanız bu sizin tercihinize kalmış demektir.

 

Guletler tabiki yaz ortası ve sonunda çok yoğun oluyor siz de geç kalmamak adına yapabildiğiniz en erken sürede rezervasyon yapmaya özen gösterebilirsiniz. Bu sayede seçim yapma şansınız da olacaktır. Aksi halde hem uygun gulet bulamaz hem de bütçenize uyduramayabilirsiniz. 

Türkiye’de Gulet Kiralamak için En Uygun Zamanlar

Türkiye’de gulet kiralama için en ideal zaman yaz aylarıdır. Sizlerde Mayıs ve Ekim arasında tatil rotası oluşturarak gulet ile eşsiz tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Unutmayın sezonunun en yoğun ayı Temmuz ve Ağustosdur. Çünkü havanın en sıcak olduğu, yağmur ihtimalinin en az olduğu tarihler bunlardır. Suda yapacağınız, yelken, dalış gibi aktivitelerin tadını çıkarabilmek için en uygun zamanı ayarlamaya çalışın.

 

Sonuç

Sizde yaz tatilinin vazgeçilmezi guletle güzel zamanlar geçirmek istiyorsanız planladığınız bütçeye en uygun olan seçenekler için https://nuovoyachting.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’nin eşsiz köşelerinde tatil yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir