İnternetten Online Sipariş, Organik Teyze Doğal Ürünler

İnternetten online sipariş vererek Organik Teyze’nin Natürel sızma zeytinyağı, çizik yeşil zeytin, yağlı sele zeytini ve tahin gibi doğal ürünlere ulaşmaya ve bu ürünlerin bir tıkla kapınıza kadar teslim edilmesine ne dersiniz?

ORGANİK TEYZE DOĞAL ÜRÜNLER

Organik Teyze’nin hikayesini Taha Bey’den dinleyelim…

Menşei ve Üretim

Organik Teyze lezzetleri yolculuğuna, Öğeçli köyünün özel ikliminde yetişen, ailemizin sahip olduğu bahçelerde başlar ve mutfağınıza kadar uzun ve emek dolu bir yoldan geçerek gelir.

Bahçelerimizin içinde bulunduğu havza aroma bakımından zengin, kalitesi yüksek ürünler üretmek için mükemmel iklim koşullarına ve zengin topraklara sahiptir. Ayrıca bahçelerimizde iyi tarım uygulamaları kullanarak en iyi ürünü elde etmek için özenle çalışıyoruz. Zeytin başta olmak üzere birçok meyve, sebze, bakliyat çeşidi yetiştiriyoruz. Tüm süreçlerimizde doğayı koruyor ve çevre kirliliğine sebep verebilecek hiçbir malzemeyi (onaysız ilaç, uygun olmayan gübre vb.) kullanmıyoruz. Her bir fidanımızı ve ağacımızı tek tek takip edip bireysel ihtiyaçlarına göre uzman ekiplerimizin kontrolünde bakımlarını yapıyoruz. Topraklarımızı, bahçelerimizin ve ağaçlarımızın sahip olduğu ekosistemi bozmamak için minimal düzeyde işliyoruz.

Hasat zamanı için verimin yüksek olduğu zaman yerine kalitenin ve aromatik özelliklerin en yüksek olduğu anı bekliyor. Doğru zamanda en iyi teknikler ile hasat ediyor ve en kısa zamanda nihai ürün haline getiriyoruz. Zeytinlerimizi fabrikamızda bekletmeden hızlıca sıkıyor. Meyveleri, sebzeleri en kaliteli hali ile üretimin bütün süreçleri kontrol ediyor geleneksel tekniğine uygun olarak işliyor ve en uygun koşullarda stokluyoruz.

Sürdürülebilirlik ve Çevre

Nesillerdir zeytinyağı üretmekten gurur duyuyoruz. Ailemiz için en önemli taahhütlerimizden biri üretimin her aşamasında çevreyi korumaktır. Bahçelerimizin bakımında damlama sulama ve gübreleme de dahil olmak üzere en gelişmiş teknikleri kullanıyoruz. Atıklarımızı sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde dönüştürmeye ve her şeyin doğanın kendi matematiğine göre çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Sürdürülebilir uygulamalarımız döngüsel ekonomiye dayanıyor. Tarlalarımızda ve zeytinliklerimizde üreyen tüm organik maddeleri sürekli olarak geri dönüştürüyoruz. Örneğin, zeytin sıkım işleminden sonra geriye kalan posayı, reçel, salça üretiminden geri kalanları doğal olarak gübrelere dönüştürüyor ve daha sonra bahçelerimizde gübrelemede kullanıyoruz. Ayrıca zeytinyağı üretimi sonrası posa içerisinde kalan çekirdekleri ayırıyor ve tesislerimizin ısıtılmasında yakıt olarak kullanıyoruz.

Serüvenimiz

Aslında her şey ilk defa evimden uzak kaldığım öğrencilik yıllarımda, alıştığım lezzetlere olan hasretim ile başladı. Sonrasında yurtdışında kaldığım sürede en çok neyi özledim biliyor musunuz? Tabi ki annem Sevinç hanımın elleri ile hazırlamış olduğu her şeyi.

Bir tüketici olarak; geleneksel yöntemlerle üretilen,daha fazla insan gücü ve dolayısıyla daha fazla emek ile hazırlanan bu ürünlere maalesef şehir hayatında ulaşabilmenin hem oldukça güç hem de yüksek maliyetli olduğunu gördüm. Sağlıklı, doğal ve taze gıda üretimi yapan bir markanın hayalini kurmaya başladım.

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra hayalimi gerçekleştirmek üzere doğup büyüdüğüm Manisa’nın Kırkağaç ilçesine, Öğeçli köyüne; yani baba ocağıma döndüm.

1926 yılından bu yana sofralık zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan ailemden edindiğim bilgi ve tecrübelerimi yorumlayarak yola koyulma zamanı gelmişti. “Ev yapımı” olarak tabir ettiğimiz geleneksel üretim modelini kendimize ilke edinerek sağlıklı, taze, doğal meyve ve sebzeleri toplayıp, sağlığa zararlı koruyucu katkı maddesi kullanmadan hazırlayıp, özenle ambalajlayıp sizlere sunmaya başladık.

Bu niyetlerle ve özenle hayata geçirdiğimiz Organik Teyze ailesi olarak bizler; öncelikle çocuklarımızın daha sağlıklı gıdalar ile beslenebilmesi ve sizlerin hasretini çektiğiniz; o tadından önce kokusuyla mest olduğunuz yöresel lezzetlere ulaşabilmeniz için büyük bir heyecanla çalışıyoruz. Üretimden, tüketime uzanan; kısa gibi görünen fakat hiç de öyle olmayan bu yolculuğun; başta hijyen kuralları, kalite standartları, ambalajlama evresi olmak üzere tüm süreçleri annem Sevinç hanım tarafından büyük bir titizlikle takip edilmekte ve tarafınca onaylanmayan hiçbir ürün, tüketicimize sunulmamaktadır.

Bizi benzer üretim şeklini benimseyen işletmelerden farklı kılan, aynı zamanda çiftçi olmamız, bu sürecin mutfağından gelmemizdir. Türkiye’deki tarımın, çiftçilerin yani bizim yaşadığımız zorlukları biliyorsunuz. Ürettiğimiz ürünleri, atadan dededen öğrenilmiş gelenekler ile yetiştiriyor, üretemediğimiz ürünleri ise yine bizim gibi bilinçli yerel üreticilerden alıyor ve bu sayede üreticilerimizi de destekleyip,yitip gitmemesini sağlamayı umuyoruz. Anadolu’nun dört bir yanına yaptığımız ziyaretlerde ellerini öpme fırsatı bulduğumuz teyzelerimizin nesiller boyu marifetli elleriyle hazırladığı en özel tatların sırlarını öğrenip sizlere sunuyoruz.

Çiftçimizin alın teriyle filizlenen her Organik Teyze lezzeti ile bazen Ege’den, Akdeniz’den ılık bir rüzgâr, bazen Anadolu’nun eşsiz zenginlikteki kültürü ile sofralarınıza misafiriz.

 

Organik Teyze Doğal Ürünler


Adres: Öğeçli Köyü / Kırkağaç / Manisa
Telefon No: 05550909040
E-mail: destek@organikteyze.com.tr

https://www.instagram.com/organikteyzesocial
https://www.facebook.com/organikteyzesocial

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir