Üsküdar’dan Atatürk Havalimanı’na Marmaray ile Nasıl Gidilir?

ÜSKÜDAR’DAN ATATÜRK HAVAALANI’NA NASIL GİDİLİR?

ÜSKÜDAR’DAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA MARMARAYLA NASIL GİDİLİR?

Üsküdar’dan Atatürk Havalimanı’na en kısa yoldan gitmek için en mantıklı yöntem Marmaray’ı kullanmaktır. Sabah 06:00’dan Akşam 24:00’e kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştiren Marmaray hattının Üsküdar durağından binerek Yenikapı’ya kadar gidip, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Bu güzergah Kadıköy-Kartal Metro Hattı’na yakın oturan Anadolu Yakası sakinleri için de Atatürk Havaalanı’na ulaşmak için en mantıklı yöntemdir. Kadıköy-Kartal metro hattını kullanıp Ayrılık Çeşmesi durağında inerek Marmaray hattına geçiş yapabilir, Marmaray’dan  Yenikapı’da inerek Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metrosu ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’nun sefer saatleri için tıklayın…

ÜSKÜDAR’DAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA METROBÜSLE NASIL GİDİLİR?

Üsküdar’dan Atatürk Havalimanı’na metrobüsle gitmek için Kadıköy Söğütlüçeşme’ye gidip buradan metrobüs hattını kullanmak gerekir ki Marmaray hattına bu kadar yakınken bu yöntemi kullanmak hiç mantıklı değildir.

ÜSKÜDAR’DAN ATATÜRK HAVALİMANI’NA HAVATAŞLA NASIL GİDİLİR?

Kadıköy’den ya da Anadolu Yakası’ndaki diğer bir noktadan Atatürk Havaalanı’na direkt Havataş servisi yok, toplu taşıma ile Taksim’e ulaşarak Havataş servisleri kullanılabilir. Üsküdar’dan Taksime ulaşmak için en kolay yöntem Üsküdar – Beşiktaş motorları ile Beşiktaş’a geçtikten sonra, buradan Taksim sarı dolmuşları ile Taksim’e gitmektir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul Havalimanı’na Metro, Marmaray ve Metrobüs ile Nasıl Gidilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir