Taksim, Galata Kulesi, Butik Otel Tavsiyesi, Meroddi Pera, Yorumlar

Kendi şehrinde turist olmak, Taksim’de Galata Kulesi’ne uyanmak müthiş bir his ve sandığımızdan daha ulaşılabilir fiyatlarda. Butik otel tavsiyesi Meroddi Pera Otel’in eski İstanbul ruhunu yaşatan klasik çizgideki modern odalarında konaklamak iki kişi için toplam 50 Euro gibi rakamlarda. Bence böyle bir hafta sonu kaçamağını hepimiz hak ediyoruz. Taksim, Galata Kulesi, Butik Otel Tavsiyesi, Meroddi Pera hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak…

TAKSİM, GALATA KULESİ, BUTİK OTEL TAVSİYESİ

Galata’nın Şahkulu semtinde birbirine bitişik, 19. yüzyıldan kalma 7 tarihi binadaki 44 odasıyla Meroddi Pera, 2013’ten bu yana bir butik otel olarak hizmet veriyor. Otelin Şahkulu Sokak No.24’te yer alan ana binası 1881-1883 tarihler arasında inşa edilmiş, binanın ilk sahibi Moise Matalon adındaki bir Osmanlı taciri olarak biliniyor. Meroddi Otel’in klasik çizgideki odalarında konaklamak insanda geçmişe ışınlanma hissi uyandırıyor.

Meroddi Pera’nın sokağındaki La Scallatta’da yine tarih kokan bir ambiyansta, anne elinden çıkmış güzellikte ve özendeki kahvaltı ile güne başlamak Meroddi Pera’da yaşanan keyifli konaklama deneyimini tam anlamıyla tamamlıyor. Her detayı ayrı düşünülmüş kahvaltıdaki menemen, suculu yumurta, pişi, söğüş tabağı ve ev yapımı reçeller yeni demlenmiş sıcacık çay eşliğinde hem Meroddi Pera misafirlerinin hem bu kahvaltı özelinde gelen diğer misafirlerin gününü şenlendiriyor.

MERODDI PERA

Şahkulu Mahallesi, Şahkulu Sokak No:16 Beyoğlu/İstanbul

0 (212) 245 25 21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir