Şile’de Doğa İçinde Butik Otel Tavsiyesi, Casa Lavanda

Şehir yaşantısının stresinden çok uzaklara gitmeden kurtulabileceğiniz, doğayla iç içe, hem kuş seslerini duyabileceğiniz hem de konfordan ve damak tadınızdan ödün vermeyeceğiniz bir yer arıyorsanız doğru adrestesiniz.

İstanbul’a sadece 45 dakika mesafedeki gizli bir cennet olan Casa Lavanda Şile sırtlarındaki Ulupetit köyünde yer alıyor. Doğanın kalbindeki butik otel 20 dönüm arazisindeki country tarzında dekore edilmiş 14 odasında genç çiftleri ve çocuksuz kaçamak yapan anne babaları hüşu içinde ağırlıyor.

Casa Lavanda’nın odaları oldukça konforlu, taş ve ahşap başta olmak üzere tamamen doğal malzemeler kullanılmış. Tesiste açık havuz, SPA alanı, şömineli oturma alanları ve çok geniş bir bahçe var. Masaj, SPA, bahçede gezinti derken zamanın nasıl geçtiğini fark edilmiyor. Casa Lavanda’nın restoranının başarısı ise ayrı bir paragraf konusu.

Doğanın kalbindeki muhteşem ambiyansı ve 300 şişelik şarap kavı ile bu restoran insanda Toscana Vadisi’ndeymiş hissi uyandırıyor. Burası tam bir aile işletmesi. Ailenin büyük oğlu Emre Şen Mikla’da sevgili Mehmet Gürs ve İtalya Alba’da Michelin yıldızlı Şef Maurilio Garola ile çalışmış, Casa Lavanda’da misafirlerine rafine Akdeniz mutfağının Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerel tatlar eşliğinde yeniden yorumlandığı dinamik bir menü sunuluyor.

Casa Lavanda’da konaklamanın en kötü yanı veda etmenin oldukça zor oluşu, buraya yeniden gelmenin hayali daha veda ederken kuruluyor…

CASA LAVANDA ŞİLE KONAKLAMA ÜCRETLERİ

Casa Lavanda Şile’de konaklama ücretleri hafta içi iki kişi toplam 1440 TL’den, hafta sonu ise 1650 TL’den başlıyor, oda tipine göre 2900 TL’ye kadar çıkabiliyor.

 

CASA LAVANDA

Adres: Ulupelit, Seçkin Sk No.2, 34980 Şile/İstanbul

Tel: +90 216 736 56 40

Şile Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir