Pandemi döneminde evde tıkılı kalmak konusuyla nasıl baş edilir?

Pandemi döneminde evde tıkılı kalmak konusuyla nasıl baş ediyorsunuz? Benim modumu yükselten bir iki taktiğim var, başka birilerinin hayatında da fark yaratabilirim umuduyla paylaşmak istiyorum.

1 – GÜNÜ PLANLAMAK

Hiçbirşey yapmadan geçen günlerin beni mutsuz ettiğini farkettiğimden beri her gece yatmadan ya da sabah erkenden o gün işim, hobim, üreterek tatmin olduğum konu her ne ise, o konu ile ilgili o gün ne yapacağımı belirliyorum. Bazı günler daha fazlasını bazı günler daha azını yapıyorum ama bu sorun değil.

2 – DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE SPOR YAPMAK

Doğada müzik eşliğinde tempolu yürüyüş yapmak modumu inanılmaz yükseltiyor. Bir de son 3 haftadır her gün yarım saat kızımın tiktokta keşfettiği bir youtube avatarı ile eşim ben ve kızım body workout yapıyoruz salonda. Resmen grup dersi gibi oluyor. Çok eğlenceli lütfen deneyin.

DOĞA İYİLEŞTİRİR

3 – GEREKSİZ YERE DÜŞEN MODUN FARKINA VARMAK

Sonuncusu ise herşeye rağmen bazı günler modumun düşük olduğunu hissettiğimde kendime aslında gayet mutlu olduğum bir önceki günden farklı bir gün geçirmediğimi hatırlatıyorum. “Hakikaten yaa ne ki bu hallerim şimdi?” diye düşünüp “Değiş tonton” diyorum ve çoğu zaman işe yarıyor…

Umarım bu formüllerden en az birisi sizlere de destek olur…

Sevgilerimle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir