Modern Lunapark VIASEA Tema Park Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

MODERN LUNAPARK VIASEA TEMA PARK NEREDE?

Modern Lunapark ViaSea Tema Park, İstanbul Anadolu Yakası’nda, dünyanın ilk 5 fonksiyonlu marina ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyan ve tamamı deniz üstünde tasarlanmış Tuzla Viaport Marina bünyesinde yer alıyor. Viaport Marina’da Viasea Tema Park’ın yanı sıra ViaSea Akvaryum, Bowling, Oyun Merkezi, Sinema, Outlet Alışveriş Merkezi ve Marina da bulunuyor.

VIASEA TEMA PARK’A NASIL GİDİLİR?

Viaport Marina’ya toplu taşıma ile ulaşmak için Kadıköy-Kartal metrosu kullanabilirsiniz. Kartal metro durağında indikten sonra, durağın önünden geçen 130 numaralı Kadıköy-Tuzla IETT otobüsüne binip Şehitler Caddesi durağından inerek ViaSea’ye ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile gelecekseniz E-5’ten Tuzla Piyade Okulu kavşağından çıkış yapıp, güneye doğru anayolu ve yönlendirme tabelalarını takip ederek ViaSea’ye ulaşabilirsiniz.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

VIASEA TEMA PARK GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

ViaSea Tema Park’a giriş 0-3 yaş için ücretsiz. 3 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için tüm üniteleri sınırsız kullanım hakkı sağlayan giriş için kişi başı 59 TL ödenmesi gerekiyor. Sınırsız kullanım hakkı en çok tercih edilen seçenek de olsa, başka seçenekler de bulunuyor. Anne ve babalar ünite kullanımı yapmayacak ise sadece kişi başı 10 TL ödeyerek içeri girebiliyor. Yüklenen 10 TL  giriş kartlarına bakiye olarak yükleniyor ve bu bakiyeyi kendileri veya çocukları panayır oyunlarında veya eğlence ünitelerinde kullanabiliyor. Ünite fiyatları çocuk üniteleri 5 TL – 7 TL  arasında, yetişkin ve aile üniteleri 10 TL – 15 TL – 25 TL olarak değişiyor. Anne babalar genelde çocukları için sınırsız kart almayı, küçük yaş gruplarında ise bakiye yüklemeyi tercih ediyorlar.

Ayrıca kişi başı çocuklar için 79 TL, büyükler için 89 TL ödenerek hem ViaSea Akvaryum ve  hem de ViaSea Tema Park (Sınırsız kullanım hakkı ile) aynı gün içinde ziyaret edilebiliyor.

VIASEA TEMA PARK’TA NELER VAR?

Her yaştan misafirlerine benzersiz bir eğlence deneyimi sunan ViaSea Tema Park’ta, dünyanın en heyecan verici roller coasterları arasında olan Red Fire ile birlikte toplam 28 ayrı eğlence ünitesi yer alıyor. Dünya standartlarında teknoloji kullanılarak tasarlanan ViaSea Tema Park, modern eğlence ünitelerinin yanı sıra klasik Türk lunapark kültürünü de yaşatıyor.

Eğlence üniteleri arasında bizim favorimiz olan NAUTİLUS AİLE TRENİ, Red Fire kadar ürkütücü olmamakla birlikte, 70 km hıza ulaşan çocuğunuzla beraber adrenalinlerin zirveye çıktığı muhteşem bir heyecan deneyimi yaşatıyor. Nautilus Aile Treni’nden indikten sonra hissettiğiniz tek şey tekrar binme isteği oluyor. 🙂

9 metre yüksekten dönerek, heyecanlı ve keyifli bir serbest düşüş yaşatan DEV BALİNA ORKA da her yaştan misafire hitap ediyor.

GİRDAP 10 yaş altı için fazla iddialı, onlara abla ve ağabeyler biniyor. Kendi ekseni çevresinde 360 derece dönen bu adrenalin ünitesine insan bakarken bile heyecanlanıyor.

Nautilus’tan sonra ikinci favorimiz kendi etrafında da dönebilen çarpışan otoya benzetebileceğim DÖNENCE oluyor. Sadece ViaSea Tema Park’ta yaşanabilecek  bir karting deneyimi olan FORMULA MARİNA da erkek çocukların favorisi. 1 veya 2 kişilik elektrikli özel araçlar ile  içe eğimli özel pistde ünlü Nascar yarışlarına benzer bir sürüş keyfi yaşanabiliyor.

Küçükler Roller Coaster keyfi yapamaz mı? Adrenalin sever miniklerin imdadına minik roller coaster SEKİZ yetişiyor. Bu ünite öyle eğlenceli ki refakatçi olarak büyüklerin bile çığlık attığına şahit olunuyor.

Uçuş tutkusunu doyasıya yaşamak isteyen minik cesur yürekler kendi kontrollerindeki uçaklarla donanmış HÜRKUŞ ile uçuyor. Boyu 80-105 cm arasında olan çocuklar refakatçi ile binebiliyor ve refakatçi kullanımı ücretsiz.

Bir lunapark klasiği olan Çarpışan Oto’ya binmezsek olmaz. İşin güzel tarafı Viasea Tema Park’ta farklı yaş grupları için iki ayrı ÇARPIŞAN OTO ünitesi var. Bize düşen doğru üniteyi seçtikten sonra sadece direksiyonu çevirmek ve gaza basmak. 🙂

Lunaparkların benim için en keyifli ünitesi olan gondollarda ViaSea Tema Park’ta küçük çocuklar ve büyük çocuklar için iki ayrı üniteye ayrılmış, tabi ki bizim tercihimiz büyük çocuklar için olan REİS GONDOL oluyor.

Dönme dolap Lunaparkların olmazsa olmazı. MİNİ DÖNME DOLAP ile minikler refakatçileri ile birlikte dönme dolabımızın keyfini çıkarıyor. Üstelik refakatçi kullanımı da ücretsiz.

ViaSea Tema Park’ta zaman su gibi akıp gidiyor. Üniteler arasında koşturup duran miniklerin karnı acıktığında Tema Park’tan çıkmadan bir şeyler atıştırabilecekleri minik bir kafe de bulunuyor.

Uçan salıncakları sevmeyen var mı? Çocuklarınızla birlikte gökyüzünde süzüleceğiniz DENİZ SALINCAĞI ViaSea Tema Park’ın hepimizi birden keyiflendiren ünitelerinden biri oluyor.

ViaSea Tema Park’da çığlıklar ve kahkahalarla dolu bir gün böyle sona eriyor…

VIASEA TEMAPARK

Cami Mah. Balıkçılar Sok. No:20 Tuzla / İstanbul

(0216) 560 18 88

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 

VIASEA Akvaryum Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

VIALAND Eğlence Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

1 Comment

  • Anonim dedi ki:

    Aslında kendi sitesinden yıllık kart alması daha mantıklı ve daha ucuza geliyor gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir